Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 31.7.2002
Svátek má Ignác
  Výběr z vydání
 >VÝROČÍ: Milton Friedman devadesátiletý
 >TÉMA: EU - zajímavé mráčky na obzoru.
 >POLITIKA: Budoucnost KSČM není růžová
 >OHLAS: Srbova kauza má politický rozměr
 >MROŽOVINY: Třetí scénář
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chvála PET lahví
 >PSÍ PŘÍHODY: Případ ztraceného čokla
 >FEMINISMUS: A vous jí vlál...
 >POHLÉDNUTÍ: Příliš dlouhý výlet (1)
 >HUDEBNÍ RECENZE: Elán - žít z minulosti nestačí
 >PŘÍRODA: Mít kde žít
 >EKONOMIKA: Snížení sazeb se čekalo
 >ZDRAVÍ: Co je to cukrovka?
 >Rezignuj, nebo budeš zabit
 >ZDRAVÍ: Okusování nehtů, možné příčina a zbavování se zlozvyku

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
31.7. A děti budou mít prázdniny
(eff)

Cyril Svoboda musel dnes udělat radost dětem z Pankráce a jistě i dalších obvodů: po dobu summitu NATO budou uzavřeny školy! Jako dítě jsem zažil uhelné prázdniny. Mrzlo až praští a uhlí bylo málo. Pak jsou taky prázdniny zdravotní (když jsou epidemie) a bývaly prázdniny spartakiádní (z důvodů snadno pochopitelných). To co Svoboda potvrdil budou prázdniny alianční.

V Praze se bude v listopadu vytvářet historie a taky vypuknou kravály v ulicích. Kdyby nebylo kraválů, učitelé by mohli vodit do Kongresového centra školní výpravy: děti, podívejte, jak se dělají dějiny! Jenže to nepůjde, protože vršek kde je pankrácký Moby Dick vybudován, bude obklopen bojovou vozbou a ve vzduchu budou létat vypůjčené ef šestnáctky. A naše letadla dostanou americké rakety za patnáct miliónů dolarů.

Děti budou mít prázdniny a radost budeme mít i my, hyeny. Každý bude moci zaujmout stanovisko. Ne k summitu samotnému. To bude otrava. Pravděpodobně dojde k rozšíření přesně podle Parkinsonova zákona - jakmile nějaká instituce přestane být důležitá, nafoukne se jako žába. Pana profesora by jistě zaujaly statistiky stran stálých zaměstnanců aliance, kolik zaměstnávala lidí v době, kdy moskevští stratégové chystali drtivé raketojaderné údery (na Rýně za pět dní) a kolik jich zaměstnává dnes.

Každý zaujmeme stanovisko ke kraválům. Je to projev vezuzdného násilí, extremismu a neokomunismu, anebo "mladí lidé" vytvářejí svobodnou budoucnost lidstva spíš, než byrokraté a vojáci skrytí za obušky a bajonety?

Děti budou mít prázdniny a rád bych si vzal taky prázdniny, protože mě už dopředu nudí, co budu psát já a co budou psát jiní... Jak budu rozhořčený, až uvidím globáky a ftaláty v akci! Teď je mi to k smíchu. Kéž by mi to vydrželo.

Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: