Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 2.8.2002
Svátek má Gustav
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >DOKUMENT: Vyzývám vás - neodcházejte
 >TELEVIZE: Balvín nebo balvan?
 >SPOLEČNOST: Dumání nad jedním článkem
 >FOTOMOMENTKA: Pražský chodec 1 - Hnusný nevkus
 >POHLÉDNUTÍ: Příliš dlouhý výlet (3)
 >ZE SVĚTA: Postřehy ze Skotska II aneb Češi nejtlustší národ v Evropě?
 >AFÉRY: Watergate, Štiřín, jak se to rýmuje
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (13)
 >FEJETON: Půjčil bych vám Najdulínka...
 >VÍKEND: O chalupách a chalupářích (4)
 >SAKRYŠ: Asi na nás leze Vysmáté léto!
 >PŘÍRODA: Pitvoří se.
 >ZDRAVÍ: Sedmikráska chudobka
 >ZE SVĚTA: Vizita s císařem (z afrických vzpomínek)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
2.8. SAKRYŠ: Asi na nás leze Vysmáté léto!
Petr Holeček

Dobrou chuť, pokud právě obědváte. Ve čtvrtek 25. července se na Nově krátce před jedenáctou hodinou večer rozpoutalo "pravé peklo". Nebezpečný had se omylem dostal do dárkového balíčku pro malého kluka. Co čert z televizního pekla nechtěl, malý Philip byl unesen teroristy. Jen tak mimochodem, aby v tom bylo jasno. Teroristé vedení Jackmelem, banditou od pohledu, vězní hocha v jednom londýnském baráku. Had pomalu likviduje všechny zúčastněné. Legrační.

V pátek 26. července navštívil televizní éter televize Nova známý vládce snů - Freddy, coby noční můra z Elm street. Celý Barrandov byl štěstím a smíchem bez sebe, bezpochyby. Chlapík ve vytahaném svetru a znetvořené kůži likviduje všechny své odpůrce. Místo prstů má ostré břitvy a může přijít kdykoli. Jen tak ze snu. Máme ho rádi.

V sobotu 27. července už na Nově leželi smíchy snad i moderátoři v newsroomu. Nejdřív, hned zrána, zasahovala Makepeacová s Dempsey proti zločincům, vzápětí ty darebáky přebrali v justiční síni Jake a Tlusťoch. V poledne jsme mohli zavolat panu řediteli a zeptat se ho, proč je ředitel, když už nemá v Nově žádný podíl a nikdo ho tam nechce. Nová série seriálů Vražedné pobřeží a Ďáblova zbraň prý bude následovat, odpověděl "Korunní" ředitel. Odpoledne však už Tessa a Steve odhalovali těžké zločiny, v seriálu Oddělení vražd. Po počasí následovalo Místo činu, německý krimifilm. Myslím, že zase někoho zabili. Celý večer pak zabral katastrofický film, roztály ledovce a zatopil se celý svět - směšná představa, co říkáte?

V neděli 28. července nám Nova připravila oddech, takový vcelku letní, srandovní. Bojovalo se o Stalingrad, kde zahynulo, tuším že milión lidí. To je ještě sranda, bylo hůř. Ruské tanky přejížděly lidská těla, vojákům wehrmachtu odpadávaly ve čtyřiceti stupňových letních vysmátých mrazech víčka a prsty. Kdo dostal kulku, lehl k zemi a nebylo mu pomoci. Lékaři se mu jen vysmáli - ošetření a potřeby na každého nevyzbyly. Nakonec ve filmu Stalingrad všichni umřeli. I ti, kteří z války chtěli prchnout.

V ponělí 29. července nám s vidinou nového, radostného a veselého týdne připravila naše vaše televize Falešný únos, který se konal před jedenáctou večerní. Prezident, jemuž končí úřad, se bojí, že ho lidé už příště nezvolí - vymyslí tedy geniální plán. Nechá se "jako" unést. Akorát, že najatý únosce vezme věc vážně. Nakonec prezidenta z mrakodrapu prošpikovaného bombami vysvobodí dvojice vysmátých agentů. Válíme se smíchy.

V úterý 30. července už bylo v televizi Nova opravdu horko. Zabíjel zde totiž Vražedný virus. Bakterie s úsměvy na nakažlivých pusinkách tu zlikvidují celou vesnici rovníkové Afriky. Katastrofický film kombinuje srandovní a "oblíbené" bakteriologické thrillery typu Smrtící epidemie a vysmáté veselé konspirační seriály. Ukázalo se, že útok bakterií byl jen zástěrkou k mocenskému spiknutí ve Spojených Státech.

VYSMÁTÉ LÉTO na Nově, co myslíte? Také mám tento druh zábavy rád, hlavně když je na jednoho aktivního diváka jeden mrtvý, to je potom podívaná. Když někdo chytne do břicha kulku, nemůžeme se doma zvednout smíchy od stolu. Největší zábava je však s teroristy, epidemiemi, nálety a masovými vraždami. Vysmáté léto na Nově si kořeníme Televizními novinami. Nemusíme dlouho čekat. Vraždy, znásilnění, pedofilie, únosy a tragédie jsou zde řazeny na první místa. Už se ale těšíme na začátek srpna - Vysmáté léto nám přinese Smrtonosnou past, Dopisy od vraha, katastrofický film Fenomén Y2K, Zrazené děti, Vraždu v Las Vegas, Pomstu a konečně! Freddyho smrt. Bavte se s námi!


Další články tohoto autora:
Petr Holeček

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: