Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 3.8.2002
Svátek má Miluše
  Výběr z vydání
 >SERIÁL: Příběh zapeklitého starce 19
 >POVÍDKA: Nepoučitelná
 >ZE SVĚTA: Trable s AIDS (Z australských vzpomínek)
 >ZDRAVÍ: Co je klimakterium?
 >VTIP: Kupte rodičům mobil
 >POSTŘEH: O vlaku
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: NEBESKÁ - píseň pro ženský hlas
 >NÁZOR: O štětkách a politicích
 >VÝSTAVA: Cesta do středu země
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >DOKUMENT: Vyzývám vás - neodcházejte
 >TELEVIZE: Balvín nebo balvan?
 >SPOLEČNOST: Dumání nad jedním článkem
 >FOTOMOMENTKA: Pražský chodec 1 - Hnusný nevkus
 >POHLÉDNUTÍ: Příliš dlouhý výlet (3)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Stručně  
 
3.8. Stručně o pátku
(JITA)

Ministryně zdravotnictví M. Součková chce, aby část peněz z prodeje cigaret a alkoholu šla na úhradu nákladných operací. Tyto peníze by měly jít do tzv. fondu vývojové medicíny a náročných operací.

 • Dosavadní náměstek ministryně zdravotnictví Antonín Malina odchází z ministerstva a bude se věnovat funkci ředitele Institutu pro další vzdělávání ve zdravotnictví.
 • Rada vlády pro romské záležitosti včera doporučila vládě, aby stát přestal zpětně vyplácet neúspěšným žadatelům o azyl sociální dávky. Snaží se tak řešit problém zvýšeného počtu emigrujících Romů.
 • Odbory souhlasí až na malé výjimky s vládním programovým prohlášením. Odboráři připomněli, že to bylo vůbec poprvé, kdy dostali k diskusi vládní materiál.
 • 400 tisíc smluv povinného ručení a havarijního pojištění převedla Komerční pojišťovna na Kooperativu. KB se pro prodej části pojišťovny rozhodla po jejích opakovaných ztrátách.
 • Ministr zemědělství J. Palas pozastavil převod 36 % akcií a. s. Madeta na MHD Jih z Tábora. Podle ministra byl obchod sjednán ve vypjaté atmosféře a mohl by ovlivnit tvorbu cen mléka.
 • Počasí Praha: Občas slunečno, občas pod mrakem a pršelo. ochladilo se.

  Neviditelného psa podporuje společnost ICZ a.s.

  České léto (zaklínání z Moravy):

  Já Vincin, dobrý křesťan a nikoli kacíř ni pohan, zaklínám tě, ty černé mračisko, ty ohnivý blesku, skrz Boha spravedlivého +, skrz Boha živého +, skrz Boha všemohoucího +, Hagios + Otheos + Ischyros +!
  Zaklínám vás, kroupy, skrz svatý kříž, na němž visel Pán Ježíš! Přestaňte hlučet, přestaňte třískati, přestaňte řinčeti, přestaňte ničiti! Ty, blesku, nezabíjej, nezapaluj, ty, hrome, nestraš, ty, větře, necasnuj!
  Dále vás, ty boží posle, ty boží zlobo, vy ledové kroupy, ty mocný boží duchu, skrz hrozný soudný den zaklínám, abyste od domů, sadů, rolí na lesy, pustatiny, pouště, jezera, moře a na hory odešli, kde nikdo neseje, nezasívá, nesází ani neštěpuje!
  Vy, kalné, tmavé, bouřlivé hrady mračen, protiv se vám Bůh Otec +++, zažeň vás Bůh Syn +++, roztrhej vás Bůh Duch svatý +++, Hagios + Otheos + Athanatos +!
  Vyzývám tě, všemohoucí Bože, zkaz, zažeň, zruš vše, co by lidem, domům, sadům, rolím mohlo škoditi. + Amen + Amen + Amen +!

  (Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)

  Další články tohoto autora:
  (JITA)

  Komentáře ke článku

  Počet přístupů na stránku: