Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 5.8.2002
Svátek má Kristián
  Výběr z vydání
 >MROŽOVINY: Nezabíjející zbraně
 >POLITIKA: Palestinsko-izraelský konflikt a jeho obraz ve světě
 >MÉDIA: Lauderovy hříchy aneb O čem novináři nepíší
 >POLITIKA: Do zbraně, občané!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Záhadné zmizení záhadného předmětu
 >PSÍ PŘÍHODY: Nežádoucí přilepšení
 >MEJLEM: Pražská lež záminkou k nové válce, tentokrát Washingtonu.
 >TÉMA: Feministky, politika a ekonomika.
 >PŘÍRODA: Životy dlouhé i krátké
 >EKOLOGIE: Kauza spalovna
 >ŽIVOT: Internet pro život fyzicky handicapovaných či starých lidí
 >POHLÉDNUTÍ: Příliš dlouhý výlet (4)
 >ZE SVĚTA: Rebélie pracujících dívek (Z afrických vzpomínek -2)
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >ZE ŽIVOTA: To jsou paradoxy ...

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
5.8. MEJLEM: Pražská lež záminkou k nové válce, tentokrát Washingtonu.
I.C.Jason

Mesto Praha má zvláštní historickou roli v malých lžích, jež ale vedou k velkým válkám. 23. kvetna 1618 ceská delegace, složena z protestanských šlechticu-radikálu, svrhla z oken pražského hradu královské místodržitele Jaroslava Boritu z Martinic a Viléma Slavatu z Chlumu, spolu se sekretárem Filipem Fabriciem. I když se vzbourenci snažili ospravedlnit tvrzením, že jejich cin nebyl namíren proti habsburskému panovníkovi, ale pouze proti zkorumpovaným katolickým úredníkum, usvedcili sami sebe ze lži, nebot sverili správu zeme triceti direktorum, v cele s Václavem Vilémem z Roupova, nacež zacali shromaždovat vlastní vojsko proti ocekávanému vojenskému zásahu Císare Matyáše. Což se také stalo a tím zacala rada bitev mezi habsburskými katolíky a jejich cetnými protivníky, které o dva roky pozdeji vedly k Bílé hore u Prahy a prerostly do tricetileté války v celé krestanské Evrope.

Touto historickou oklikou se dostáváme k cerstvé lži, jež také vyšla z Prahy, poté byla prohlášena za nepravdivou jak ceskými tak americkými oficiálními místy, a nyní byla znovu vytažena na stránky a obrazovky svetových medií, aby posloužila prezidentu Bushovi jako KLÍCOVÁ záminka k zacátku druhé války proti zlému iráckému panovníkovi Saddamu Hussejnovi.

Nekdo muže namítnout, že prezident prece nepotrebuje nejakou malou ceskou lež pro svoje svetová rozhodnutí. Bohužel potrebuje. Americký prezident totiž nemuže vyhlásit válku sám o sobe. K tomu je podle ústavy oprávnen pouze americký Kongress. Jenže ten stejný Kongress pred nekolika mesící odhlasoval zákon, že prezident je opravnen vést válku proti terorismu kdekoliv na svete. Pres obrovské snažení celého bezpecnostního aparatu jak Spojených státu tak všech spojeneckých zemí, ješte nikdo neobjevil žádný, treba i nejmenší dukaz o spojení Iraku s islámskými teroristy. Proto i primitivní bajka z Prahy je lepší než nic.

Jedná se o známý prípad údajného pražského setkání nekdy v dubnu 2001 mezi Muhammadem Atou, mužem, který je považován za organizátora teroristického útoku na New York a Washington 11.zárí 2001, a Ahmad Khalail Ibrahim Sameer al-Anim, irackým diplomatem v Praze, který byl z Prahy vypovezen práve v dubnu 2001. Puvodní záminkou k vypovezení al-Aniho bylo prý jeho procházení se po Václaváku a okolí, pri cemž okoukával stanici Svobodné Evropy u Muzea se zrejmým úmyslem jí vyhodit do vzduchu. Poté, kdy se Atovi a jeho spolecníkum podarilo srovnat se zemí dva mrakodrapy v New Yorku, vymyslel si nejaký pilný ceský policajt bajku, že Ata si zajel do Prahy skoro pet mesícu pre útokem na New York, aby se sešel práve s tím vypovezeným Irácanem. Urcite si oba chteli porovnat svoje metody pusobení na bezverné Americany. Byla to ocividná lež a ceská strana ji po nejaké dobe cudne poprela. Presto se hned po objevném prohlášení ceské policie americký vyšetrovací aparát pustil plnou parou do nekolikamesicního vyšetrování. Pochopitelne žádnou evidenci toho údajného setkání nevyšetril. Americké oficiální prohlášení konstatovalo, že "we do not have evidence on him ( Ata ) meeting with al-Ani in April 2001 as the Czech predicted before." A dále "there is no evidence he had left the US or he arrived back in the US. In the past he used to travel under his own real name and it was possible to follow his moves." Ata se sice pod svým jménem nekolik let pohyboval bez nejmenších potíží jak po Spojených státech, tak po celém ostatním svete, ale na výlet do Prahy jel incognito. Jak rafinované!

Na takové vychytralé ptácky je pochopitelne krátká nejenom ceská policie, ale také FBI, CIA a pres ctyricet dalších bezpecnostních institucí Spojených statu, zabývajících se od 11.zárí nicím jiným než práve honbou po stopách rafinovaných teroristu. Ani mrtvý Ata ani snad ješte živý al-Ani, tresoucí se strachem nekde v Bagdadu spolu se zlým Saddamem Husseinem, tuto pražskou bajku nemuže vyvrátit. Americký prezident má tím zelenou k rozpoutání války. Jak dlouho ta válka bude trvat, nikdo neví. V Afganistanu se už válcí devet mesícu. V Iraku možná pujde o kratší operaci, protože americká armáda má dostatek predchozích zkušeností, snad ne víc než pul roku. Jenže pred americkou armádou stojí úkol se zbavit teroristu v dalších šedesáti zemích. Na záverecný propocet není treba pocítacu. Máme pred sebou dlouhou válku, rozjetou naplno pod záminkou pražské lži, neco na zpusob tricetileté války moderního veku tretího milenia.

I.C.Jason - psáno 2.srpna 2002 v Redmondu, Washington, USA (nekolik bloku od sídla Microsoftu)
Všechny pripomínky laskave adresujte icjason@hotmail.com


Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: