Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 6.8.2002
Svátek má Oldřiška
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Program Špidlovy vlády je děsivý
 > ŠAMANOVO DOUPĚ: Sorry, Balvíne, sorry, Rado České televize, sorry, soude
 >POLEMIKA: Mylné úvahy Pavla Švandy
 >FOTOMOMENTKA: Pražský chodec 2 - Neobyčejné místo.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Hra na kočku a myš
 >PSÍ PŘÍHODY: Divnej chlap
 >EKONOMIKA: Vývoj ekonomiky USA ve tvaru "W" se zvyšuje
 >TELEVIZE: Indexace přinese likvidaci debaty
 >ARCHITEKTURA: Rakety míří k obloze
 >PŘÍBĚH: Spiritrus, aneb všemocný bůh Samohonka
 >POVÍDKA: Poklad
 >PŘÍRODA: Poslouchá kolenem
 >MEJLEM: Dočista jak debilové 2.
 >ŽIVOT: 25 věcí které vaše ženy nikdy nepochopí
 >ZDRAVÍ: Myomy a odejmutí dělohy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
6.8. Programové prohlášení půjde do parlamentu
(eff)

Návrh programového prohlášení prošel vládou hladce. Tým Pavla Rychetského ho přes neděli piloval - a opravoval i gramatické chyby, jak se veřejnost dozvěděla, a po kratičkém jednání pro něj vláda svedla ruku jako jeden muž/ jedna žena. Poslanci žehrají, že ho dostanou pozdě. Patří to k rituálu, tohle brblání. V rozpravě a následném hlasování půjde o vyjádření vztahu k této vládě: ano nebo ne. Posledně, v roce 1998, to dopadlo oposmluvně. 63 poslanců ODS odešlo ze sálu a 73 sociálních demokratů hlasovalo pro, proti bylo 39 a další se zdrželi: proti byli dnešní vládní lidovci a unionisté (autentická opozice), zdrželi s e komunisté. Takže v jistém smyslu už tenkrát komunisté vládu podrželi.

V této situaci je zcela vyloučeno, že by ODS "odešla ze sálu". Naopak, ODS si roli autentické opozice do důsledku vychutná a na této pozici zřejmě, podle všech známek, hodlá budovat další postup.

V prekérní situaci se ocitnou komunisté. Posledně se zdrželi - jak se zachovají tentokrát? Podle CVVM tvoří 11 procent jejich voličů (to není málo) uprchlíci od ČSSD. Mají pomstu v krvi - a promítne se do hlasování? Nebo opět dají komunisté najevo, že pokládají socdem za menší z možných zel a podrží ji z taktických důvodů, v rámci dlouhodobé strategie znovupřevzetí moci ve "vhodné historické situaci"?

Ovšem nejvíce otazníků bude v koaliční části sněmovny. Jakpak se zachová Hana Marvanová a další roduvěrní liberálové? Vůči špidlovskému programu by měli říci jasné slovo: ano, nebo ne, výkrut by měl pachuť trapnosti.

Aston


HUDBA A ZVUK:
Forbína o mladých pražskojarních finalistech
přípodoteky "Nová" Telemannova opera ; Upozornění na výročí skladatele J. Fučíka; Boni pueri zazpívali vnučce japonského císaře
recenze - Myslíkovjan & Raven: Harmonie; Karel Ančerl Mendelssohn, Bruch, Berg - Violin Concertos (J.Suk housle, Českou filharmonii řídí Karel Ančerl)
ftipy
Pražské jaro je také soutěž II.…s Tomášem FrantišemDalší články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: