Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 7.8.2002
Svátek má Lada
  Výběr z vydání
 >ARMÁDA: Turbulence kolem nákupu stíhaček
 >TÉMA NATO: Problematické výhody spojenectví
 >POLITIKA: Smutné proroctví
 >MROŽOVINY: Krásná Meredith...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Živý sen jako ze života
 >PSÍ PŘÍHODY: Setkání se srandovním pejskem
 >VZPOMÍNKY: JAROSLAV SEIFERT (Z českých vzpomínek -1)
 >PŘÍRODA: Predátoři mezi rostlinami
 >EKONOMIKA: Ceny dluhopisů patrně poklesnou
 >MÉDIA: Nabodeníčka do Unie?
 >VTÍPKY: O nebi čili ráji
 >ZAMYŠLENÍ: Veterán - bezdomovec, pomozte
 >EKOLOGIE: Problémy soudobé hudby.
 >ZDRAVÍ: Invalidní sanitka
 >POLITIKA: Program Špidlovy vlády je děsivý

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
7.8. PSÍ PŘÍHODY: Setkání se srandovním pejskem
Ondřej Neff

Bart malinkým psům neubližuje, to je léty prověřený poznatek. Možná čuchne, ale většinou ani to ne. Prostě - malinký nebrat, malinký jsou nezajímaví. Nicméně se snažím Barta separovat nejen od velkých, ale i o malých neopatrně šlápne a je nepříjemnost na krku.

Takže i dnes - šli jsme ráno na pravidelnou procházku. V dálce jsem takového mrňouse zahlédl. Raději jsem odbočil na schody vedoucí na stezku na úbočí svahu a dál jsme šli úzkým chodníčkem mezi křovinami. Předpokládal jsem, že směšný pejsek někde zmizí dřív, než nás cesta zavede zpátky na vyhlídkovou cestu Mrázovka. Mimochodem - ta cesta už není vyhlídková, protože křoví a stromy vyrostly a je z ní houbeles vidět. Chtělo by to prořezat a bylo by na pád měsíců pokoj - ty akáty rostou jak zběsilé.

Cesta skončila a ocitli jsme se z vnější strany dřevěného zábradlí - a ten směšný pejsek byl hned na druhé straně. Ňafal a skákal a vyváděl a trojčil - a Bart prostrčil hlavu mřížovím a čuměl na něho. Byl jsem rád, že je to takhle - my za plůtkem, pejsek za plůtkem. Stačilo by, aby Bart hodil hlavou, nabere pejska košíkem a přerazí ho vejpůl. Staly se takové případy.

"To víte," řekl jeho majitel: ukázalo se, že pejsek je na vodítku. "On vždycky takhle povykuje. Ale nemusíte se bát, on neublíží."
No, to mi spad kámen ze srdce, chtělo se mi říct. Neřekl jsem nic. Pán pejska odvedl. Spadl mi (hodně malý) kámen ze srdce.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: