Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 17.8.2002
Svátek má Petra
  Výběr z vydání
 >PRAHA: Jak to bylo s povodní - očima dobrovolníka
 >TÉMA: Zatopené metro a suchá statistika
 >POVODEŇ: Kvalifikované odhady z křišťálové koule
 >TÉMA: Sranda musí být.
 >TÉMA: Severní Moravě není velká voda v Čechách lhostejná
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Rudí černí II
 >POVODNĚ: Tragická doprava v Praze v okolí Letné
 >POVODEŇ: Praha, pátek 16.8. dopoledne
 >POVODEŇ: Jaké to bylo za Prahou
 >PROGNÓZA: Stoletá voda zaplaví Prahu (LN, 1995)
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Zlatá devítka
 >POVÍDKA: I stromy mají duši
 >POVODEŇ: Čím hůř, tím drsnější humor
 >HISTORIE: Pražská povodeň roku 1784
 >POVODEŇ: Praha, čtvrtek 15.8. ráno

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
17.8. ŠAMANOVO DOUPĚ: Rudí černí II
Jan Kovanic

Zatímco se u nás rozlévala vodní záplava, v nedalekém Zimbabwe pokračoval rozliv záplavy rudé. Nejdřív zopakuji, co jsem o černých rudoších napsal před dvěma lety:

V jedné z mála prosperujících zemí Afriky už několik měsíců běsní teror. Od začátku února [2000] bylo násilně obsazeno přes 1400 bělošských farem v Zimbabwe. Zatím bylo zabito asi 30 lidí. Útočníky vedl Chenjerai Hunzvi, známý pod přezdívkou "Hitler". Podivuhodnou podporu získal od nejvyššího představitele země, prezidenta Roberta Mugabe, který se chová jako kdysi Klement Gottwald.

Soudruh Gottwald ještě na podzim roku 1948 tvrdil soukromým rolníkům, že je žádné kolchozy nečekají. Pan Mugabe tvrdil ještě 12. května [2000] po jednání se zástupci bílých farmářů a černých válečných veteránů, že "tyto akce musejí přestat". Měla být vytvořena pozemková komise pro přerozdělení úrodné půdy bělošských farmářů černým obyvatelům, kteří ji nemají.

Bylo jasné, že za situace, kdy 4000 farmářů vlastní třetinu úrodné půdy, byla na spadnutí nějaká pozemková reforma. Jenže tato situace trvá už dvacet let, proč tak náhle? Inu, budou volby. A tak už v dubnu schválil zimbabwský parlament (kde má Mugabeho strana ZANU-PF zatím 147 ze 150 křesel) novely, podle kterých může vláda vyvlastnit půdu bez zaplacení finančního odškodnění - tedy ukrást. A tak navzdory slibům, soudruh "Gottwald" Mugabe oznámil 2. června, že majitelům 804 farem s okamžitou platností zabavuje jejich majetek. Dodal k tomu, že "pokud budou moci běloši pokračovat ve farmaření, bude to záležitost "naší vlastní blahovůle". Dnes už tedy chce všechnu půdu farmářů!

Tenkrát, v tom dávném květnu, horoval pan prezident před novináři, že "váleční veteráni by neměli znepokojovat farmáře a zabírat jejich majetek. Vystupování (těchto lidí) by mělo být umírněné a nemělo by narušovat každodenní činnost a práci farmářů ...vůbec už by nemělo docházet k jakýmkoli násilnostem".

V den vyhlášení státní krádeže, 2. června 2000, soudruh Robert Mugabe prohlásil, že akce veteránů je "oprávněný protest proti nespravedlivému rozdělení půdy, pocházejícímu ještě z dob bývalých britských kolonizátorů". Tento den ubili "neznámí útočníci" v jihozimbabwském městě Bulawayo dalšího bělocha, už šestého od počátku násilností.

Ono to tak vypadá jako černý rasismus: Bledá tvář je v dnešní Zimbabwe v ohrožení. Ale prvotně o rasismus nejde. Bylo zabito přes třicet lidí, bělochů "jen" šest. Další byli jejich černí zaměstnanci, ale i členové politické opozice! Jde o útoky na (černou) opozici a také (černou) inteligenci. ZANU-PF útočí na učitele a zdravotníky. Od února bylo hlášeno více než 5000 případů politického násilí. Agentury hlásí, že z 6000 vládních škol jich bylo 200 vyklizeno zastrašováním i násilím, v květnu bylo zbito 15 učitelů, dva do bezvědomí, násilím jsou vyklízeny nemocnice, takže zranění učitelé musejí vyhledat ošetření až ve městech... Po dvaceti letech by mohl Mugabe 24. a 25. června 2000 prohrát volby, a tak se činí. Půdu bude rozdělovat po volbách - pokud vyhraje. (A pak se o ni servou podvedení chudáci. Než se z rozparcelovaných políček vytvoří nové kolchozy...)

Ne, nejde o africký rasismus, ale o komunistické hlásání třídní nenávisti. Nastupující hrůzovláda v Zimbabwe nemá barvu černou, ale rudou!!!

A všichni potentáti světa drží tlamy.

Psáno v Praze dne 7. června AD MM
Poprvé vyšlo v NP dne 8. června 2000

Poznámky srpen 2002:

Soudruh Mugabe (zfalšované) voby vyhrál. Teď už dochází ke konečnému řešení problému - nový zákon rozkazuje bílým farmářům buď "dobrovolně odejít" anebo se nechat zavřít. Farmáři odcházejí - nejen z farem, ale i ze země.

USA a EU dnes hlučí. Rudoch Mugabe pořvává, aby si dali majzla, nebo "zasáhne jejich zájmy" - totiž znárodní (ukradne) i jejich majetky v zemi.

Dnešní zimbabwští zloději se ještě musí hodně učit od našich komunistických zlodějů z roku 1948. Dnes se zimbabwský ústavní soud snaží pozemkovou reformu zastavit s tím, že by byly poškozeny oprávněné zájmy bank, které farmářům poskytly hypotéky. Gottwaldův recept byl - majetky sebrat, dluhy nechat. Naši ožebračení podnikatelé byli okradeni o majetky, ale své dluhy splácet museli!!! Mugabe se má ještě hodně co učit.

Zatím se naučil heslu "Zimbabwe Zimbabwanům!" Pravým Zimbabwanům - těm nejpravějším. Což jsou soudruzi z ústředního výboru strany a jejich příbuzní. Ti ovšem dělat nechtějí - stačí jim ukradený majeteček. Desetitisíce "nepravých Zimbabwanů" - sice černých, ale ne rudých - přišlo už o práci na farmách. Polovině lidí v zemi hrozí hladomor!!!

Načež zase začnou řvát globální antiglobalisté a ochránci ubohejch utlačovanejch a poníženejch - že za to může Západ a ať kouká pomoci. Jo, svět by měl pomoci - ale nejdřív musí v Zimbabwe opadnout rudá povodeň...


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: