Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 22.8.2002
Svátek má Bohuslav
  Výběr z vydání
 >VAROVÁNÍ: Dejte pozor na podvodníky
 >LETECTVÍ: Pád vrtulníku horší leckterého letadla
 >POVODEŇ: Poslanci a povodně
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Praga caput regni aneb Čechy na břehu moře
 >POVODNĚ: Generální štáb a ministerstvo obrany zase selhaly
 >MÉDIA: Lauderova skandální propaganda v Lidových novinách
 >MEJLEM: Povodeň
 >METRO: Názor geologa 2 - tak tím metrem už nepojedu
 >POVODEŇ: Podivné komentáře
 >MOMENTKA: Básník
 >POLITIKA: K neuvěření
 >ŽIVOT: Kdo nevěří, ať tam běží
 >POVODEŇ: Lachtaniáda
 >SRPEN: Balada o roce šedesátém osmém
 >POVODEŇ: Rady k ošetření knih a dokumentů zasažených povodní - Nové informace!!!!!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
22.8. Povodňová turistika
(eff)

Oblíbený termín posledních dnů, a značně pejorativní. Začal s ním až nechutně operovat politolog Kučera, který je považuje za senzacechtivou verbež a dokonce by je postihoval zákonem. Já na tom nevidím nic špatného, pokud z toho někdo neudělá kšeft nebo překáží. Na zvědavosti není nic špatného, je to nakonec způsob poznávání.

Vzato do důsledků, co jiného než povodňová turistika je televizní a rozhlasové zpravodajství v těchto dnech, plné stránky novin, zvláštní přílohy časopisů, internetové zpravodajství aj.? Není v tom přece žádný rozdíl, jestli někdo, kdo to má daleko k osobní návštěvě postižených míst, nebo je to "charakter" odmítající parazitovat na neštěstí jiných, civí na zprávy a pročítá srdceryvné "reportáže".

A tady je pohled na povodňové turisty z jiné strany:

Jsem jeden z těch, co jsem si povodně prožil na Moravě v roce 1997. Tak zvaní čumilové, povodňoví turisté a nevím, jak všelijak je redaktoři nazývají, byli velkou finanční vzpruhou v našem turistickém kraji. Právě pohled na katastrofu a snaha mnoha pensionů, ubytoven, restaurací opět zprovoznit své podniky vedla výše uvedené k většímu utrácení. Měli pocit že právě tímto těm poškozeným pomáhají a já jim zato moc děkuji. Copak můžu do Krumlova přijet, až pokvetou šeříky, a budou mě vítat chlebem a solí? P. S. Nejvíc zdržovaly oficiální návštěvy typu premiér, generál atd., v tu dobu musely skončit všechny záchranné práce a umožnit průjezd delegací. S pozdravem Radim Hatlapatka

Prostě Gentleman


Věnovat jeden milión korun městské části Praha 8-Karlín na obnovu Karlínského náměstí se rozhodlo ještě před výzvou starosty Josefa Noska vydavatelství a nakladatelství Reader´s Digest Výběr. "Vyzýváme především ostatní mezinárodní firmy, které mají sídlo v této oblasti, aby se k nám připojily," řekl ředitel Výběru Luboš Beniak. "Osud snad nejpostiženější části Prahy, kde jsme několik let působili, nám leží na srdci a chceme přispět k tomu, aby Karlín zase začal vzkvétat a lidé se měli kam vrátit."
Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: