Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 22.8.2002
Svátek má Bohuslav
  Výběr z vydání
 >VAROVÁNÍ: Dejte pozor na podvodníky
 >LETECTVÍ: Pád vrtulníku horší leckterého letadla
 >POVODEŇ: Poslanci a povodně
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Praga caput regni aneb Čechy na břehu moře
 >POVODNĚ: Generální štáb a ministerstvo obrany zase selhaly
 >MÉDIA: Lauderova skandální propaganda v Lidových novinách
 >MEJLEM: Povodeň
 >METRO: Názor geologa 2 - tak tím metrem už nepojedu
 >POVODEŇ: Podivné komentáře
 >MOMENTKA: Básník
 >POLITIKA: K neuvěření
 >ŽIVOT: Kdo nevěří, ať tam běží
 >POVODEŇ: Lachtaniáda
 >SRPEN: Balada o roce šedesátém osmém
 >POVODEŇ: Rady k ošetření knih a dokumentů zasažených povodní - Nové informace!!!!!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
22.8. POLITIKA: K neuvěření
Jan Kubalčík

Jsou věci, které špatně chápu. Když kdysi kandidoval v Brně na post senátora pan Saltzman, vsadil se kamarád o nějakou láhev dobrého moku, že brňáci jej nezvolí. Prohrál. Ale budiž, byl to přece jen městský člověk se vším všudy. Brno je sice "největší vesnice v republice", ale má svým charakterem rozhodně blíže k Praze než k libovolné Lhotě na skutečném venkově. Výsledek však byl stejně takový, že pan Saltzman nejen že zapomněl na Brno sotva byl zvolen, ale - pokud si dobře vzpomínám - za celé své funkční období nedělal v podstatě vůbec nic ani pro cokoli nebo kohokoli jiného.

Co mi však skutečně bere dech je, když v senátním obvodu Znojmo kandiduje Vladimír Železný. Co ví ten člověk o Znojmu a o tom kraji? Z vlastní osobní zkušenosti to mnoho nebude. Pohled z limuzíny cestou na hraniční přechod. Zbytek - a o tom, že příprava je jistě na úrovni, nepochybuji - knihy a poradci. Zemědělství - dominantní problematika regionu - se však z knížek vyčíst nedá. Není vyloučeno, že budu příjemně překvapen. Možná se objeví skutečnost, že pan Železný má na Znojemsku polovinu příbuzenstva a do svých 16 let jezdil k tamní tetě na prázdniny, možná (na zapřenou) soukromě farmaří… Jiná věc je, že pan Železný může mít v místě své majetky. To nevím, ale pokud s nimi jak se patří hospodaří, jistě mu to ledasco prozradí. To však nemohu pro nedostatek informací posuzovat. Jisté však je, že zakoupím-li majetek v Praze a budu jej vzdělávat z Brna, budu dál Praze a jejím specifickým problémům velmi vzdálen.
Spíše jej však vidím jak ve svém soukromém televizním pořadu káže "svým" voličům pravdy o Znojmě a okolí od zeleného stolu. Zafungovalo to již tolikrát, tak proč by to nešlo i teď? Je-li žitá realita v rozporu s tím co se předkládá v TV, pravdu má obrazovka.
Není také vyloučeno, že vytáhne z kapsy šekovou knížku a bude vypisovat částky - letošní povodně udělaly své i v tomto kraji a bude to jistě velmi živé téma. Pokud ano, trošku se mi uleví, protože z toho bude alespoň něco dobrého. Nedivil bych se však na druhé straně jeho věřitelům, kdyby se domnívali, že právo disponovat s takovými prostředky patří jim (to platí stejnou měrou i pro ty peníze, které ze svého vynaloží na předvolební kampaň…).
Vsázet se asi nebudu. Odhaduji, že kamarád taky ne. Ale budu doufat, že voliči v senátním obvodu Znojmo se poučí (nejen, ale i) z brněnské zkušenosti a pošlou do Senátu svého člověka.

V Brně 21. srpna 2002

dr. Jan Kubalčík
místopředseda Městského sdružení Konzervativní strany Brno
www.skos.cz (dočasně - následkem povodní - nedostupná)


Další články tohoto autora:
Jan Kubalčík

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: