Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 22.8.2002
Svátek má Bohuslav
  Výběr z vydání
 >VAROVÁNÍ: Dejte pozor na podvodníky
 >LETECTVÍ: Pád vrtulníku horší leckterého letadla
 >POVODEŇ: Poslanci a povodně
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Praga caput regni aneb Čechy na břehu moře
 >POVODNĚ: Generální štáb a ministerstvo obrany zase selhaly
 >MÉDIA: Lauderova skandální propaganda v Lidových novinách
 >MEJLEM: Povodeň
 >METRO: Názor geologa 2 - tak tím metrem už nepojedu
 >POVODEŇ: Podivné komentáře
 >MOMENTKA: Básník
 >POLITIKA: K neuvěření
 >ŽIVOT: Kdo nevěří, ať tam běží
 >POVODEŇ: Lachtaniáda
 >SRPEN: Balada o roce šedesátém osmém
 >POVODEŇ: Rady k ošetření knih a dokumentů zasažených povodní - Nové informace!!!!!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
22.8. ŽIVOT: Kdo nevěří, ať tam běží
Petr Ježek

Tak jsem zase jednou naletěl. Jak malý chlapec. Uvěřil jsem totiž, že když můj oblíbený výrobce automobilů FORD vydá veřejný příslib formou katalogu "fordbutik", že si budu moci koupit cokoliv, co v katalogu je a za cenu v katalogu uvedenou. Vždyť jde přece o veřejný příslib a FORD je značka, která by své jméno jistě nepropůjčila ke hře, v níž jde o to, jak co nejlépe oškubat se jménem FORD na rtech zákazníka. Mýlil jsem se, což se ale ukázalo až později.

Tak jsem si, jak je v katalogu doporučeno, prostřednictvím dealera FORD objednal deštník, docela obyčejný deštník, který bych sice jinde dostal i levněji, ale nebyl by od FORDA a nebylo by to na něm tak pěkně nakresleno. Deštník za 295 Kč. Podle onoho katalogu. A když jsem si jej po několika týdnech (sic!) ke svému dealerovi přišel vyzvednout, nestál veřejně slíbených 295 Kč, ale zaplatil jsem za něj úžasných 390,40 Kč. Divil jsem se. Proč? Prý jakési náklady spojené se zasláním deštníku. Jakto, ptám se, vždyť jsem si deštník přece neobjednal poštou, abych platil nějaké poštovné či co. Prý tak. Chci-li deštník od FORDA, musím zaplatit ne 295 Kč, za které jsem si jej objednal a jak mi katalog FORD sliboval, ale o celých kulaťoučkých 95,40 Kč víc. Proč? To nikdo ve skutečnosti neví. Neví. Asi proto, aby se FORD měl dobře a ještě lépe. Těch 95,40 Kč za to asi stálo.

Měl jsem důvěru ve značku FORD. Vždyť jsem si ji sám zvolil po pečlivé úvaze. Chtěl jsem už nadále jezdit automobily FORD, jak bude plynout čas. Ale pravě se přihodilo, že tato víra kvůli trapným pětadevadesáti korunám českým a čtyřiceti haléřům obdržela povážlivou trhlinu. No uvidíme, jak se to vyvine v budoucnu, vždyť koneckonců, auta nevyrábí jenom FORD.. Co však vím dnes již zcela jistě je to, že od FORDA si již nikdy nekoupím nic, co nebudu nezbytně nutně potřebovat pro provoz mého automobilu FORD. I kdybych dostal písemné ujištění, že to jistě, ale zcela jistě bude zadarmo. Přijďte, pane, nebudete platit nic. Kdo nevěří, ať tam běží.


Další články tohoto autora:
Petr Ježek

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: