Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 28.8.2002
Svátek má Augustýn
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Návrat k normálu
 >POLITIKA. Politicky nekorektní názor na (po)povodňové události
 >POVODEŇ: Vláda shání 20 miliard
 >NÁZOR GEOLOGA: Povodeň - viníkem je vltavská kaskáda!?
 >MROŽOVINY: Přehrady - ideologická válka pokračuje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Setkání ve výtahu
 >PSÍ PŘÍHODY: Já za to fakt nemůžu
 >NÁZOR: Čeká nás -povodeň- sociálního státu?
 >INFO: Aktuální stav ROXY
 >POLITIKA: Křesťanský asociál Kalousek.
 >PENÍZE: Skrytá reklama v časopise Kupónová privatizace
 >TÉMA: Spolana - Spolehlivý partner v chemii
 >ZE ŽIVOTA: Největší touha opravdového muže
 >PŘÍRODA: Noční obloha 3.
 >HUMOR: Černý a mokrý!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
28.8. INFO: Aktuální stav ROXY

Experimentální prostor ROXY byl zcela pod vodou. Při nedávných záplavách neunikl zkáze ani klub ROXY, po několik dní voda v klubu dosahovala výše až šesti metrů. Během úterka 20. 8. byl klub německými hasiči vyčerpán a nastalo několik dní úmorného čištění a odklízení zdevastovaného zařízení a materiálu z několika skladů i samotného klubu. Zcela zničeny se vším zařízením byly oba bary, chillout, backstage i ostatní místnosti náležející ke klubu. Zdevastované je i pódium, obložení, podlahy, podhledy a štuky na zdech. Do podzemí stále prosakuje spodní voda, kterou je nutno průběžně odčerpávat. Díky úsilí veškerého osazenstva ROXY se ale stav - který se podobal mokvající žumpě, postupně, byť velmi pomalu, zlepšuje. Nicméně bývalý klub zatím v podzemí stále ještě nic nepřipomíná, snad vyplavené zesilovače u pódia, které jsme nestihli zachránit, neboť jsou zamontované ve zdi.

Až do pondělka 26. 8. nešla ani elektřina v kancelářích ROXY, proto jsme nemohli dobře komunikovat "ven", za případné chaotické informace se omlouváme, snažíme se dát vše do pořádku. Taktéž od dnešního dne aktualizujeme naše webové stránky (www.roxy.cz), kde již bude možné sledovat aktuální dění kolem ROXY.

A jedna optimistická zpráva na závěr. Díky obnovení dodávek elektřiny budeme moci již tuto středu 28. 8. znovuotevřít prostory v I. patře nad klubem - Galerii NoD. a internetovou kavárnu (internet zdarma). Skvělá výstava SubKultura 2002, které povodně ubraly zhruba dva týdny, kdy muselo být zavřeno, je prodloužena až do maximálního možného termínu, a to 7. 9. 2002. Pak bude následovat původně uváděná výstava Oka Mžiky (9. 9. - 26. 9. 2002) dokumentující divadelní dění v Roxy.

Jak budou probíhat na září původně plánovaná divadelní představení a filmové projekce v NoD. budeme v nejbližších dnech informovat.

Linhartova nadace zřídila veřejnou sbírku na Roxy zničené povodní. Text bude od dnešního dne na webových stránkách Roxy: www.roxy.cz Stav ke dnešnímu dni - 27. 8., dva dárci - 5500,-Kč

Text k veřejné sbírce:

LINHARTOVA NADACE
vyhlašuje veřejnou sbírku
na
ROXY zničené povodní 2002

Linhartova nadace, která od roku 1992 provozuje Experimentální prostor ROXY, vyhlašuje veřejnou sbírku, ze které bude financováno obnovení prostoru v Dlouhé třídě 33, který byl zcela zatopen letošní povodní a to až do výše 6 metrů. Zničeno tak bylo veškeré zařízení a přestavby vyjma elektroniky, kterou se podařilo zachránit. Linhartova nadace odhaduje materiálové škody ve svých prostorách na 2 miliony korun plus 2 miliony jako nepřímé náklady nezbytné na znovuobnovení dramaturgie.

Kulturní scéna ROXY přesahuje nejen lokální pražský, ale i celorepublikový význam. O ROXY se lze dočíst ve všech zahraničních kulturních a turistických průvodcích i renomovaných hudebních časopisech. ROXY proslulo především jako hudební klub, zaměřený na progresivní hudební žánry. Díky tomu se v ROXY, anebo pod hlavičkou Roxy Promotion, v Praze mohly objevit hudební špičky z celého světa. Dramaturgie Experimentálního prostoru ROXY se nevěnuje jen hudbě, kromě velkého sálu v ROXY najdeme i dvě výstavní místnosti, internetovou kavárnu a divadelní sál. Každý den tedy ROXY nabízí hudební, výtvarné, divadelní a filmové zážitky zároveň. Stejně jako v případě hudby dramaturgie ROXY uvádí špičkové domácí i zahraniční divadelní, taneční soubory a performery. Filmové projekce se pak zaměřují na unikátní snímky, které nelze jinde spatřit, neboť se nedostanou do běžné filmové distribuce.

Linhartova nadace prosí všechny, jimž další osud Experimentálního prostoru ROXY není lhostejný, o jakoukoli finanční pomoc.

DĚKUJEME!
Za Linhartovu nadaci

Jan Mayer, v. r.
Předseda správní rady
Kontakt:
Vladimír A. de Lima
Linhartova nadace
Dlouhá 33, Praha 1
Tel.: 02/24826296 e-mail: vladimir@roxy.cz

Bankovní spojení:
Komerční banka Praha - Východ
Václavské nám. 42 Praha 1
Č. ú. Linhartova nadace: 20001-14934-111/0100

Pokud svůj příspěvek pošlete na účet jiným způsobem, než bankovním převodem, prosíme Vás aby jste nás informoval(a) na výše uvedeném e-mailu o jeho výši, uvedl(a) své jméno a variabilní symbol, pod kterým jej můžeme hledat. Je to kvůli tomu, abychom Vás mohli přidat k ostatním na našich webových stránkách, a tak Vám veřejně PODĚKOVAT.


Party REASON, která měla proběhnout v sobotu 5. Října v klubu Roxy byla z důvodu absolutní devastace prostoru klubu přesunuta do Veletržního Paláce na adrese Dukelských Hrdinů 47, Praha 7, Holešovice. Celý koncept akce byl rozšířen o další podia a akce by se měla stát klubovou událostí tohoto podzimu. Zároveň tím bude umožněno prožít vystoupení této legendy taneční scény mnohem většímu počtu návštěvníků, něž by tomu bylo v klubu Roxy. Jednoho z nejrespektovanějších Djů světa, Dje JOHNa DIGWEEDa, který byl opakovaně zvolen nejlepším Djem světa britskými časopisy Muzik, Mixmag a v dalších renomovaných anketách, doprovodí na této akci na hlavní stage elita domácího stylu progressive house/trance a zároveň residenti pravidelných klubových nocí REASON a ZEN ve složení: MICHAEL BURIAN, JOEL EINHORN, RAI. Na druhém stage, který bude pojatý v techhouseovém duchu, vystoupí jako headliner Dj TIMMY S ze známého londýnského uskupení Get Fucked, vedle kterého vystoupí domácí Djové Josef Sedloň za doprovodu perkusionisty CARL-L, Javas a roxy djs Airto a Dan Cooley. Dalším tahákem této stage bude exkluzivní techhouseový set Dje Casse, kterého známe spíše pro jeho progressive houseové sety, kterými se opakovaně blýskl na nocích ZEN. Třetí podium poslouží jako oaza klidu a do pohody Vás hodí matadoři downtempa, Djové Hoffee, Tall, Blue a Stanzim. Na této akci zahrají někteří Djs za snížené honoráře a někteří zcela zdarma na podporu klubu Roxy. Vstupné činí v předprodeji 350,- Kč, na místě bude stát lístek 390,- Kč. Mediálním partnerem nocí je server rave.cz. Its party time!

Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: