Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 31.8.2002
Svátek má Pavlína
  Výběr z vydání
 >LÍBÍ SE: Stále je co objevovat do 15. září
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Lež má krátké nohy
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Díky, Svíťo!
 >POVODEŇ: Divná nespravedlnost
 >ZDRAVÍ: Záludnosti stravování
 >INFO: Medáci 30.8.2002
 >TÉMA: Zátopa, záplava, podvod.
 >VZPOMÍNKY: Africké vzpomínky (3)
 >MEJLEM: ohlasy a názory
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Je těžké mít pravdu
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejsek hodný, pejskové zlobiví
 >ŠKOLSTVÍ: Nazrála doba stávkovat
 >PŘÍRODA: Atmosféra 2.
 >NÁZOR: Pan Klaus nepochopil a pozapomněl ?
 >TÉMA: Korupce soudců a soudních znalců

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
31.8. TÝDEN V TRAPU: Některé výroky do kamene tesat...
JITA Splítková

Když Marii Antoinettě řekli, že lid má hlad, protože není chleba - bez mrknutí oka prohlásila -"Ať jedí koláče"... a stala se tím výrokem skutečně královnou inteligence.
Některé výroky politiků se v něčem podobají tomuto od prostoduché a sobecké ženušky a to je pronášejí moudří mužové.:-)

Nejhorší katastrofa, kterou si nikdo nepamatuje, napáchala obrovské škody a jejich odstraňování potrvá dlouho. Je to však zároveň unikátní příležitost nahradit ošklivou postkomunistickou architekturu, uvedl včera podle agentury Reuters v rozhovoru na Pražském hradě prezident Václav Havel. Ten údajně přiznal, že byl smutný a cítil se bezmocný v době kalamity, která postihla více než desetinu Čechů.
Tak nevím, jak se na to dívají obyvatele těch zbořených domků a domů, navíc když byly stavěny počátkem dvacátého století nebo i ještě v hlubší minulosti a ono někdy lepší ohyzdný domeček, ale svůj a stojící.

Jako vždy jediný, kdo nic neví je vyšetřovací komise:
Dokud odborníci nevypracují znalecké posudky, ve vyšetřování od- povědnosti za zatopení metra zřejmě nepadnou žádná obvinění. "Stát se to sice může, ale velmi pochybuji, že se tak stane. To by se muselo po opadnutí vody v metru objevit něco zcela markantního," řekl ve středu ČTK náměstek obvodní státní zástupkyně Prahy 4 J. Pečenka, který má nad vyšetřováním dozor. Podle Pečenky není možné kompletní posudky vypracovat dříve, než bude ze všech stanic odčerpána voda. "Metro ještě není vyčerpáno, kdo co zavinil se nedá určit," uvedl Pečenka. Na posudky si podle něj policie počká ještě několik měsíců.

Jedno je jasné, může za to ten nenapravitelný lump pan NIKDO.

Zkoušená Praha bude ještě zkoušenější - aneb Klaus vybírá primátora.
29. srpna (ČTK) - Ani po čtyřech hodinách jednání se ve čtvrtek regionální rada pražské ODS nedohodla, koho navrhne vedení strany jako kandidáta na primátora hlavního města. Nakonec se rozhodla, že pět "jedniček", zvolených ve volebních obvodech, má do sobotního poledne mezi sebou vybrat "superlídra". Pokud se nedohodnou, bude se v neděli odpoledne konat sněm pražské ODS, řekl místopředseda regionu Tomáš Kladívko.
Volebními jedničkami se stali starostové Prahy 1, 3 a 6 Jan Bürgermeister, Milan Český a Pavel Bém, dočasný primátor Igor Němec a místopředseda pražské ODS Radovan Šteiner. Z nich má tedy vzejít lídr a současně i kandidát na budoucího primátora. V posledních dnech se seznam možných favoritů rozrostl i o ředitele magistrátu Zdeňka Zajíčka, podle Kladívka však jeho jméno nyní není ve hře.

Jeden za osmnáct... ovšem největší perlou je pan starosta Prahy 1 Bürgermeister - ten pán by se měl hlásit k čestné přezdívce straka - také jeho, jak se zdá neskonale přitahuje stříbro, ale o tom jak zamlčel, že byl před osmnácti lety odsouzen za předčasné zprivatizování cizího stříbra, o tom už média patřičně referovala (např MfD), takže o tom musí každý, opravdu každý, vědět a jeho skandály s privatizací bytů? Koho taková maličkost zajímá? A co když voliče? Kdo to prosím je? :-)

EDDA - JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: