Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 31.8.2002
Svátek má Pavlína
  Výběr z vydání
 >LÍBÍ SE: Stále je co objevovat do 15. září
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Lež má krátké nohy
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Díky, Svíťo!
 >POVODEŇ: Divná nespravedlnost
 >ZDRAVÍ: Záludnosti stravování
 >INFO: Medáci 30.8.2002
 >TÉMA: Zátopa, záplava, podvod.
 >VZPOMÍNKY: Africké vzpomínky (3)
 >MEJLEM: ohlasy a názory
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Je těžké mít pravdu
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejsek hodný, pejskové zlobiví
 >ŠKOLSTVÍ: Nazrála doba stávkovat
 >PŘÍRODA: Atmosféra 2.
 >NÁZOR: Pan Klaus nepochopil a pozapomněl ?
 >TÉMA: Korupce soudců a soudních znalců

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
31.8. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Lež má krátké nohy
Mirek Pesat

Tak nam deportovali studenty, ne nezabili Ferdinanda jen na letisti v Edinburgu /Skotsko/ immigracni dustojnik oba kluky dlouho vyslychal , jejich odpovedi jej patrne neuspokojily a chlapci putovali pod policejni patrolou do uprchlickeho tabora.
Zde stravili "za draty" dva dny , nez byli eskortovani na letiste a pod policejnim dohledem dopraveni do Prahy, kde je britsti kolegove predali ceske policii. Rutina , pilny urednik si muze do denicku udelat dalsi dve carky a kluci si do zivota odnasi zkusenost , ze v demokraticke zemi mohou s clovekem jednat jako s kriminalnikem bez jedineho dukazu. Vinni podezrenim by asi znela diagnoza onoho deni, na nez asi oba "studaci" budou vzpominat do poslednich dni sveho zivota.
Respektuji svebytne pravo Velke Britanie , aby prostrednicvim svych uredniku branila svuj pracovni trh , ostatne nase cizinecka policie se s Ukrajinci taky nemazli a dovede byt hodne prisna, /kdyz tam jsou televizni kamery/.
Popravde receno , kluci si do Skotska skutecne jeli vydelat nejakou libru, takze dotycny urednik zase neslapl az tak vedle.
Jen mne v souvislosti s uvedenou causou napadlo, jak dlouho budou jeste kuprikladu cesti studenti predmetem zvyseneho zajmu britskych immigracnich uredniku, jen proto, ze urcite narodostni mensine v nasi zemi se hodi hra na rasovou diskriminaci.
Farmar ve Skotsku nakonec asi najal misto dvou vyhostenych nejake jine dva "cernochy" na sber malin.
Britskeho danoveho poplatnika by uvedeni dva kluci nestali ani penci a jeste by prispeli do spolecneho hrnce nejakou librou ze sve spotrby /DPH/.
Romska "turistka", jez britskemu kontrolnimu urednikovi na letisti v Ruzyni prisahala, ze se jede podivat na krasy Londyna a v Anglii hned pozadala o politicky azyl, pak bude stat prumerneho Browna peknych par set liber z jeho dani.
Jedno je ale jiste, Rom nelze, kdyz tvrdi britskemu immigracnimu dustojnikovi, ze neprichazi do "Spojeneho kralovstvi" pracovat.

Mirek Pesat-Florida
diskoskalka@seznam.cz


Další články tohoto autora:
Mirek Pesat

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: