Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 2.9.2002
Svátek má Adéla
  Výběr z vydání
 >POOHLÉDNUTÍ : Postihy politické korektnosti a inflace
 >TÉMA: Povídání o milionářské dani.
 >VZPOMÍNKY: Šťastný Bill
 >TÉMA: Ohrožuje vltavská kaskáda Prahu? Určitě ne! Tedy skoro určitě...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Život s vadným kabelem
 >PSÍ PŘÍHODY: Chlupatá siréna
 >NÁZOR: Rozbijí povodně i pravici?
 >MEJLEM: Otevřený dopis
 >EKOLOGIE: Obránci dvorečku
 >PENÍZE: Kde vzít peníze na povodňový fond?
 >POSTŘEHY ZE SKOTSKA: CAR BOOT SALE
 >MEJLEM: Spolana
 >PŘÍRODA: Atmosféra 2.
 >LÍBÍ SE: Stále je co objevovat do 15. září
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Lež má krátké nohy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
2.9. Vyděračská poštovní logika
(eff)

V mumraji kolem milionářské daně by nemělo zůstat nepovšimnuto zdražení poplatků na poštovní služby. Tak například za dopis se od neděle neplatí "jen" 5,40 Kč, ale o korunu víc. Já vím, že to jsou nižší poplatky než v cizině... ale tady nejsme v cizině. A navíc, když jdu na poštu "venku", tam se cítím jako zákazník, kdežto na naší poště - třeba tady na v Praze Smíchově - se nezměnilo nic a je to tu přesně stejné jako za dob bolševického nezájmu o tak zanedbatelnou doslova věc, jako byl jednotlivec. Dokonce si troufnu tvrdit, že žádná služba u nás nezůstala na tak bídné úrovni, jako právě poštovní služba. Spíš je horší - kupříkladu, dříve mi vozili balíčky až domů, dneska si pro ně musím jít na poštu, a stát tam nechutnou frontu ve stísněném prostoru. Totéž s peněžními zásilkami.

Nejvíce se mi líbí argument, že se tarify za dopisy a pohlednice musí zdražovat, protože lidi méně píší a posílají dopisy a pohlednice. Domyšleno do absurdity - kdyby měl v republice zbýt poslední pisatel dopisů a pohlednic, musel by zaplatit za známku miliónové sumy, aby kryl režii a (snad) zisk. Stejně přitroublého argumentu využívají další vyděrači, totiž vodárenská společnost: lidi šetří vodou, tudíž musí být voda dražší.

Dovolání není žádné. Je tu jen tlak techniky: proč posílat dopisy, když máme elektronickou poštu a SMS? Od nynějška dokonce obrázkové?
Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: