Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 2.9.2002
Svátek má Adéla
  Výběr z vydání
 >POOHLÉDNUTÍ : Postihy politické korektnosti a inflace
 >TÉMA: Povídání o milionářské dani.
 >VZPOMÍNKY: Šťastný Bill
 >TÉMA: Ohrožuje vltavská kaskáda Prahu? Určitě ne! Tedy skoro určitě...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Život s vadným kabelem
 >PSÍ PŘÍHODY: Chlupatá siréna
 >NÁZOR: Rozbijí povodně i pravici?
 >MEJLEM: Otevřený dopis
 >EKOLOGIE: Obránci dvorečku
 >PENÍZE: Kde vzít peníze na povodňový fond?
 >POSTŘEHY ZE SKOTSKA: CAR BOOT SALE
 >MEJLEM: Spolana
 >PŘÍRODA: Atmosféra 2.
 >LÍBÍ SE: Stále je co objevovat do 15. září
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Lež má krátké nohy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
2.9. MEJLEM: Otevřený dopis
Jan Procházka

V Roztokách u Jilemnice dne 1.9.2002

Vážený pane Klausi,

události posledních měsíců pro mne rozhodly zásadní otázku, týkající se pravice, ODS a Vás. Zásadní otázka prospěšnosti Vašeho působení v čele ODS a spojování pravicovosti s Vámi je pro mne jednoznačně vyřešena. Považuji Vaši činnost v čele ODS za neprospěšnou pro ni a škodlivou pro pravici obecně.

Po volbách jsem považoval za nutné Vaše odstoupení z čela ODS, jako jasnou deklaraci postoje předsedy strany, která prohrála volby a přijetí osobní odpovědnosti za celou ODS, ale nepředpokládal jsem to, natolik Vás již znám. Nezklamal jste mne, účelové volební analýzy a „Vaše“ hledání Vašeho nástupce jasně potvrdily neměnnost strnulosti ODS. Jestli si musí předseda strany hledat svého nástupce, a ještě navíc takového aby odpovídal jeho! představám (jak monarchistické – nebo hradní), tak je cosi shnilého v této straně.

Neblahé události přírodní katastrofy, která postihla naši zemi, ukázaly další „charakterový“ rys ODS, který jste zanesl do své strany, a to nesounáležitost ODS se svými členy, působícími ve vysokých funkcích. Za celou dobu těchto událostí, jsem nečetl, neslyšel a neviděl v médiích jediný náznak vedení ODS, nebo Váš, o jednoznačné podpoře svých členů při jejich těžké práci ve všech funkcích. Je to typické pro Vaše jednání a bohužel se to promítlo i do způsobu chování celého vedení. Co kdyby náhodou něco pokazili a my bychom se pak za ně museli zpovídat. Takovou pravicovou stranu ale jako občan a volič nepotřebuji. Takovou, která není schopná podržet své lidi a přijmout za ně odpovědnost. (A neříkejte, že Vás média nechtěli, 8 let jsem se pohyboval ve špičkové politice ve styku s médii a moc dobře vím, že jsou prodejná, jako jakékoliv jiné zboží.)

Jeden z mnoha dalších důvodů, proč jsem nabyl přesvědčení o Vaší škodlivosti pravici a ODS, je Váš elementárně špatný odhad lidí. Vaše personální politika byla vždy zoufalá, ale když jste si vybíral lidi do svého okolí, tak nechť. Pracujte si s neschopnými lidmi, je to Váš problém, ale proč mám odnášet Vaši neschopnost já jako občan této republiky. Pokud Vám nestačily katastrofální důsledky pro ODS a pravici Vašeho zasahování, počínaje Rumlem a konče Kaslem, pro Vaše ponaučení, tak již není možné aby jste vedl tuto stranu. Člověk, který nemá tolik sebereflexe a není schopen se aspoň zdržet komentářů v oblasti, v které tolikrát jednoznačně selhal, ten nemá ve vedoucí funkci co pohledávat.

Váš zásah ve prospěch Pavla Béma, jako kandidáta na primátora Prahy, je natolik skandální, že zavání záměrem opuštění současných pozic ODS v Praze. Nevím, na co má ODS v Praze svou organizaci, když její předseda není ochoten a schopen kandidovat na post primátora. To je přeci elementární zásada. Pokud je pan Bém natolik schopný politik, tak proč není předsedou Pražské organizace ODS! Je to docela jednoduché, prostě není schopný politik, ale ani dobrý člověk, jak jsem měl sám osobně možnost zažít. Což právě vědí pražští členové ODS, proto jste musel intervenovat. Jestli předpokládáte že mediálně přijatelný Bém bude lepším přínosem pro ODS, tak jste velice na omylu. Média nemají v lásce ODS natolik, že utopí pana Béma na lžíci vody. Stačí se podívat do archivů kontrolního odboru Úřadu vlády, na výsledky kontrol dodávek drogových vzorků, při působení pana Béma v čele protidrogové komise. Pak mu u médií nepomůže ani jeho známý drogový liberalizmus, a pochybuji o tom, že by Pražané chtěli mít v čele člověka s takovým přístupem k drogám.

To jsem zmínil jenom několik důvodů, proč jsem nabyl přesvědčení, že Vaše prospěšnost pravici a ODS je s minusovým znaménkem. Zamyslete se nad tím a zhodnoťte situaci, je již sice pozdě změnit minulost, ale politický život jde dál a pro pravici a ODS by bylo prospěšnější, kdyby šel již bez Vás.

Jan Procházka


Další články tohoto autora:
Jan Procházka

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: