Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 4.9.2002
Svátek má Jindřiška
  Výběr z vydání
 >SVĚT:Americká vláda prohrála u soudu
 >VIDĚNO ZVENKU: Český krizový management - exulant se jenom diví.
 >MROŽOVINY: Před 60 lety prorazili Němci k Volze
 >EKONOMIKA: Koruna po povodni
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Praha bez aut
 >PSÍ PŘÍHODY: Kocour s korály na krku
 >TÉMA: Tak co říkáte, hoši, zdaníme to těm buržoustům, ne?
 >NÁZOR: O vodě vyháněné a o krátkozrakosti
 >NÁZOR: Proč budu v referendu o vstupu do EU hlasovat proti - I.
 >ZE ŽIVOTA: Blb, řemeslník a státní mašinérie
 >POVODEŇ: Opravdu nespravedlnost?
 >PŘÍRODA: Atmosféra 4.
 >NÁZOR: Kubišová, Pešková - vstanou další bojovnice?
 >Člověk v tísni rozhodl o využití velké části peněz z SOS Povodně
 >ZDRAVÍ: Zácpa (úvod)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
4.9. NÁZOR: Kubišová, Pešková - vstanou další bojovnice?
Jan Maršák

Po skandálním příspěvku Marty Kubišové k problematice evakuace zvířat z pražské ZOO během povodní, přispěla další salvou paní Pešková (MF Dnes 29.8.2002). Kubišová (+ další autoři) ve zmiňovaném příspěvku zašla patrně nejdále kam se dalo. Velmi silnou emocionalitou, kdy se celý text hemžil výrazy jako "poprava zvířat", to začalo a obviněním ředitele z toho, že kdyby velel evakuaci domova důchodů nechal by postřílet stařenky a dědoušky, celý úlet vyvrcholil. Bylo to něco tak nestydatého, že pokud se něco nazývá hyenismem, tak právě toto je průzračný příklad daného chování. Využít nejhorší situace a člověka ponížit jak jen to jde. Jen si tak trochu plivnout.

Dílo paní Peškové nedosahuje pomatenosti článku naší známé bojovnice za práva zvířat, ale rozhodně taktéž stojí za komentář. V textu se stále opakují ty samé výčitky a námitky na adresu ZOO. Veškeré z nich jasně vyvrátil ve své reakci sám ředitel Fejk (http://www.zoopraha.cz/homepage.php?page=1&id=39&PHPSESSID=ba2ea03bec7b5755b9bf63f6faa4cf3e).

Evakuovat ZOO je něco nesmírně složitého a přirovnávat to k evakuaci psího útulku svědčí o tom, že autorka nic nepochopila nebo pochopit nechce. Psů se naráz může odvést klidně deset, ovšem netuším jak odvést deset divokých zvířat. Autorka by si pravděpodobně si zaměstnanci měli hodit orangutana za krk, hrocha pod jednu ruka, dravce na druhou a slona na obojek.

Takto útočit na zaměstnance ZOO, kteří nasazovali životy pro záchranu zvířat a pak se dočtou, že je "popravili" nebo je prostě nechali utonout či měli začít zachraňovat dříve, je otřesné. Samotný pocit je zase nejhorší pro ošetřovatele a nikoli pro autorky různých laciných invektiv. Pokud zemřela v pražské ZOO zvířata je to samozřejmě hrozné, ale byla by tragédie nesrovnatelně horší, jestliže by tam zahynul jediný zaměstnanec. Pokud by se tak stalo, je otázkou zda by paní Kubišová a Pešková vyrazily do boje ze ředitele Fejka a bránily ho proti případným útokům novinářů, kteří by ho jistě obvinili z toho, že kvůli zvířeti nechal zemřít podřízeného.

Novinářka tvrdě nařkla osazenstvo pražské ZOO, ředitel vše vyvrátil, ovšem omluvy se nejspíš nedočkáme. Spíše se dočkáme dalšího příspěvku o strašném řediteli, špatných zaměstnancích a chudinkách zvířátkách.


Další články tohoto autora:
Jan Maršák

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: