Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 5.9.2002
Svátek má Boris
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Návrh na -Hydronet- aneb proč je třeba vytvořit podrobný -online- systém hydrologických měření
 >INTERNET: Pomozte s tvorbou výzvy PRÁVO VOLBY
 >OTÁZKY A LŽI: O Spolaně aneb mírová chemie nás taky zabije?(2)
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: O dani dědické
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kupuju si motorku
 >PSÍ PŘÍHODY: O některé věci je nejlépe se nezajímat
 >POLITIKA: Schusterovi nevoní státní zdravotnictví, Buzkové zase škola
 >POLITIKA: Záplavy a nové priority
 >PRAHA: Deníček jednoho dobrovolníka
 >NÁZOR: Bravo paní ministryně školství!
 >NÁZOR: Směřuje US-DEU na levici?
 >VIDĚNO ODJINUD: Záplavy a vzpomínky.
 >MEJLEM: ohlasy a názory
 >PŘÍRODA: Blesky a jiné přírodní jevy
 >KOMENTÁŘ: Udržitelný rozvoj

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
5.9. MEJLEM: ohlasy a názory

Česká pošta

Jsem pracující, vytížená ženská sama s dětmi, a tak mi nezbylo, než využít sobotní pracovní doby naší okresní pošty. Se svým dvanáctiletým synem jsem zabalila balík zimního ošacení pro Dětský domov, který při záplavách přišel o tyto zásoby (po dohodě s ředitele DD). O poslední srpnové( horké, dusné, letní) sobotě jsme přivlekli balík na poštu. Hezká, výrazně mladší (tedy než já) pracovnice za přepážkou nám nejdříve nepříliš ochotně otevřela okno k přijetí rozměrného balíku, aby nám vzápětí vytkla způsob převázání ( správně má být motouz na šesti místech), nicméně to velkoryse přešla a já začala vyplňovat průvodku. Předčasně. Balík nebylo možno poslat, protože vážil 16 kg a jako takový to je tedy OBCHODNÍ balík a ten se posílá jen v pracovních dnech po-pá. Pošta nepotřebuje mých 120,-Kč poštovného? Proč mně nutí pojišťovat balík dle jejich představ? Je snad na mně vidět, že jsem nesvéprávná? Přebalovat pečlivě zabalený a přelepený balík a vyndavat kilo, to se mi nechtělo, to přiznávám. Dopustila jsem se otázky ( fakt trapas) ve smyslu : kde to je napsané, že v sobotu nemohu poslat balík atd.... Dostalo se mi odpovědi, že každý normální člověk se informuje, že je to všude napsané (fakt blábol)...jsem přispěchala se vstřícností typu "já vím, že Vy jste si to nevymyslela" a na mé podlejzání "snad nás to nenecháte jako blbce zase tahat zpět" se mi dostalo knižní odpovědi
"já to neřekla, to jste řekla Vy!" a konečně jsem na pracovnici viděla záblesk čisté radosti....nicméně...zkracuji : balík nám tam do pondělka přes všechny kecy nechala. V pondělí ráno ( po uvítání ve škole) zašel syn zaplatit balík s vyplněnými průvodkami. Byla tam stejná kočka. Sdělila mému synovi, že jsem byla v sobotu ošklivá......Zuřím, cítím se bezmocná. Jsem balík. A vážím víc než 16 kg.
Jsem stará a nechápu tržní mechanismus. Chci posílat a dostávat korespondenci od jiné firmy. Od firmy, která převezme zásilku a také ji doručí.
Od firmy, která ví, že většina lidí je dopoledne v práci...a tak.... Pointa?
Syn získal informaci o důležitých za přepážkou. Po odeslání balíku si připadá fakt jako hrdina.

Trochu jsem si ulevila.
Hezký den přeji.
vlasta.majzlikova@ue.cz


Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: