Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 7.9.2002
Svátek má Regína
  Výběr z vydání
 >SERIÁL: Příběh zapeklitého starce 22
 >NÁZOR: Opravdu jim cosi dlužíme?
 >PRAHA: Letěla Kačenka, spadla do potoka
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Spojenci dnes i zítra
 >TÉMA: Dynosauři.
 >ZAMYŠLENÍ: Solidarita
 >HISTORIE: O Housce - čili hradu
 >ŽIVOT: Nemáte číslo konta?
 >SPOLEČNOST: První dámy
 >ZAJÍMAVOST: Pes jako válečný kurýr
 >POLITIKA: Proč svrhnout Saddáma Husajna
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kupuju si motorku 2.
 >PSÍ PŘÍHODY: Neviditelný zajíc opět řádil
 >KULTURA: Pazourkáři - jak se hraje na střeva
 >INFO: Pražský dům fotografie prosí o pomoc

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Ekologie  
 
7.9. PRAHA: Letěla Kačenka, spadla do potoka
Andrea Pilíková

Kdepak, žádná gramatická chyba. To si jen páprdové v zelených kamizolách dělají v Praze střelecký den. Tak dostali Pražáci radu : " Nechoďte o víkendu na dostřel." Ono nestačí, že v Praze povodně zničily nejhezčí parky, zahrady a plno ulic a že možností relaxace na čas ubylo, že hodně lidí je utahaných jak koně a rádi by si odpočinuli někde u vody ( jiné než té ve sklepích). Jak v televizi vysvětlil jejich zástupce v kloboučku se sojčím pírkem, mají na to právo a k nešťastným náhodám někdy dochází, za to oni nemohou. Nenamáhal se s argumenty jako likvidace zuřících přemnožených kachen v Praze a podobně. Proč, vždyť mají zákon na své straně.

V první chvíli jsem myslela, že jsem se přeslechla. Zelení mužíci mají nový zákon rozšiřující jejich pravomoci, proč ne. Ale že by si udělali honitbu tam, kde každý den a obzvlášt o víkendech odpočívají lidé s dětmi, důchodci na procházkách ? Kde každá kačka a vrabec je obdivován a hýčkán, protože to je jedno z mála míst, kde jsou ještě zbytky přírody? No, nepřeslechla. Možné je zřejmě už úplně všechno a když je dovoleno policii bez vysvětlení udělat domovní prohlídku nejen u podezřelého, ale u všech v domě, rozhodnutí, zda jste daňový zločinec či ne nezávisí na zákonech ale na náladě příslušného finance a sociální pracovník vám sebere dítě z důvodů, které vám ani nemusí sdělit, tak jaképak cavyky s kačenkami i Kačenkami.
Nepražáci podotknou- vidíte, nám tady střílí jak u Verdunu pořád a vám je to jedno. Není nám to jedno a doufám, že přes všechnu rivalitu měst a obcí nás pochopí i ten, kdo bydlí v Beskydech.

A tak vzkazuji těm udatným pražským lovcům- jděte do háje i s těmi historkami, jak krmíte srnečky a chráníte mladé smrčky před sněhem. Ale do nějakého jiného háje - pokud možno do tajgy.


Další články tohoto autora:
Andrea Pilíková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: