Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 10.9.2002
Svátek má Irma
  Výběr z vydání
 >ARCHITEKTURA: Twin Towers v mracích…
 >11. ZÁŘÍ: Západ promarnil příležitost
 >DANĚ: Odpověď O.Neffovi
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Prezervativy ne!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Diskriminace, anebo galantnost?
 >PSÍ PŘÍHODY: Hlas ze tmy
 >ZAMYŠLENÍ: Bezohlednost nebo nedostatek kvalifikace?
 >HUDEBNÍ RECENZE: Danzig - Rockový děda všeběda se vrátil!
 >MÉDIA: Neuvěřitelný Dostál
 >POLITIKA: Aktuální postřehy k 36. týdnu
 >NÁZOR: ČR má zdanění mzdy nad průměrem v Evropě i v USA.
 >RECESE: Jak zacházet s disketami
 >PŘÍRODA: Výšiny a hlubiny
 >SPOLEČNOST: Jsem pojištěn?
 >EKONOMIKA: Budou indexy ztrácet i ve čtvrtém čtvrtletí?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
10.9. RECESE: Jak zacházet s disketami
Chechtavej tygr

1) Nikdy nenechávejte diskety v počítači. Informace mohou z diskety vyprchat a způsobit korozi vnitřních části počítače. Raději je vždy vyndejte, pečlivě srolujte a uschovejte v držáku na psací pera

2) Diskety čistěte vždy jednou týdne mokrým hadrem a jednou měsíčně je navoskujte. Kovové mikroskopické částečky je možno odstranit magnetem, kterým pomalu přejedete po povrchu diskety. Pokud se vám ani takto nepovede disketu vyčistit, zkuste ji umýt vlažnou vodou a mýdlem, popřípadě pískovým práškem. Při voskování dbejte na to, aby byl povrch diskety dokonale hladký, podstatně tak urychlíte disketovou mechaniku.

3) Diskety překládejte pouze v případě, že se do jednotky nevejdou. Pokud máte opravdu pouze velkou disketu a malou jednotku, disketu ohněte tak, aby se do počítače vešla.

4) Nikdy vevsunujte disketu do počítače vzhůru nohama! Data by mohla vypadnout a poškodit jemnou mechaniku.

5) Diskety není možné zálohovat tak, že je okopírujete na xeroxu. Jestliže potřebujete vytvořit záložní kopie, prostě vsuňte do disketové jednotky diskety dvě. Kdykoliv pak budete zálohovat dokument, jeho obsah se zapíše na obě vložené diskety.

6) Diskety se nesmí vkládat ani vyjímat, jestliže na disketové jednotce svítí nebo bliká červená kontrolka. Porušení tohoto pravidla mívá za následek zásadní poškození a někdy dokonce smazání uložených dát. Občas se může stát, že se systém tzv. "zavěsí" a červená kontrolka bliká neustále. Pokud narazíte na tento problém, budete pravděpodobně muset do "zavěšeného" počítače vhodit několik mincí, než se mechaniky otevřou.

7) Jestliže je disketa již plná a vy přesto potřebujete více úložné paměti, pomoc je snadná. Prostě s disketou několikrát silné zatřepejte, čímž se data srazí dohromady a uvolní se místo. Odborníci tento postup nazývají "data compression". Nesmíte ovšem zapomenout přelepit všechny otvory na obalu diskety neprodyšnou lepicí páskou, abyste předešli ztrátě dát.

8) Přístupovou rychlost na disketu můžete podstatně zvýšit tím, že v obalu diskety vystřiháte více otvorů. Zvýšením počtu styčných ploch se čtecí mechanika stane mnohem efektivnější.

9) Diskety mohou být v případě nejvyšší potřeby používány jako pivní tácky, ovšem musí být před tím důkladně navoskovány (viz bod 2).

10) Při editování dokumentu nikdy nepoužívejte nůžky nebo lepidlo. Data jsou na magnetickém médiu uložena příliš hustě, než aby je lidské oko dokázalo rozlišit. Klidně se vám tedy může stát, že se část jednoho dokumentu dostane doprostřed dokumentu zcela jiného. Jestliže ovšem vlastníte elektronový mikroskop, můžete k editování používat žiletku nebo zmizík.

11) Disketu pravidelně ošetřujte postřikem proti hmyzu, abyste odstranili případné mouchy.

Autor, ani nikdo jiný, není zodpovědný za případně škody způsobené nesprávnou manipulaci s disketami.
Přišlo mailem, autor je redakci NP neznámý


Další články tohoto autora:
Chechtavej tygr

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: