Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 10.9.2002
Svátek má Irma
  Výběr z vydání
 >ARCHITEKTURA: Twin Towers v mracích…
 >11. ZÁŘÍ: Západ promarnil příležitost
 >DANĚ: Odpověď O.Neffovi
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Prezervativy ne!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Diskriminace, anebo galantnost?
 >PSÍ PŘÍHODY: Hlas ze tmy
 >ZAMYŠLENÍ: Bezohlednost nebo nedostatek kvalifikace?
 >HUDEBNÍ RECENZE: Danzig - Rockový děda všeběda se vrátil!
 >MÉDIA: Neuvěřitelný Dostál
 >POLITIKA: Aktuální postřehy k 36. týdnu
 >NÁZOR: ČR má zdanění mzdy nad průměrem v Evropě i v USA.
 >RECESE: Jak zacházet s disketami
 >PŘÍRODA: Výšiny a hlubiny
 >SPOLEČNOST: Jsem pojištěn?
 >EKONOMIKA: Budou indexy ztrácet i ve čtvrtém čtvrtletí?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
10.9. Nutné zlo
(nov)

Není snad země, kde by měli rádi policajty. I čtenáři a pisatel těchto řádků zažili chvíle, kdy je posílali do horoucích pekel - třeba v okamžiku, kdy platíte pokutu za nesprávné parkování, foukáte do balónku, nebo jste sekýrováni na jiný 100 + 1 způsob.
Kdyby ale bylo vypsáno referendum s návrhem policii zrušit, naprostá většina z nás by hlasovala proti - nemáme sice policii v lásce, ale rozum říká, že potřebujeme někoho, kdo ochrání naše životy a majetky před lumpy a šizuňky všeho druhu. V tom referendu by hlasovali pro jen lidé, pro které zákony nikdy nic neznamenaly a nikdy nic znamenat nebudou. Ostatní vědí, že policie je nutné zlo.

V těchto dnech se přetřásá otázka, co se ve světě změnilo za ten rok, jenž uplynul od 11. září 2001. Podle mého soudu tou nejpodstatnější změnou je, že Západ pochopil, přinejmenším ta uvážlivější část, že globální svět bude trpět globálními zločiny. Útok na věže obchodního centra v New Yorku byl globální zločin se vším všudy - proveden lidmi z druhého konce světa, za pomoci globálních sítí, a díky globálním médiím s globálním ohlasem.
Teprve tento čin názorně ukázal celému světu, že stará hra "na četníky a zloděje" dostala v důsledku dnešní mobility nové, globální patro. Potvrdil, že svět je opravdu jenom globální vesnicí - a že tedy potřebuje globálního policajta, který by patroloval na návsi.

Jak známe z westernů, mnohdy bývá problém vůbec najít někoho, kdo by se povinností šerifa (tedy toho vesnického policajta) ujal. Není to totiž žádný med, stojí to peníze a vděku se nedočkáte, spíš vám budou všichni nadávat, protože, jak bylo řečeno, nikdo nemá rád policajty, i když je s výjimkou lumpů všichni tu a tam potřebují. Nu a tím druhým, co se po 11. září 2001 změnilo, je skutečnost, že Bushova administrativa pochopila, že USA nezbývá nic jiného než tu práci globálního policajta vzít.
Ještě než mi někteří čtenáři počnou lát do válečných štváčů a amerických přisluhovačů, kteří potřebují pořád někomu lézt do zadku, chtěl bych je upozornit na maličkost: Česko je vlastně domek bohatších majitelů, který stojí přímo na globální návsi a kdyby, nedej bože, byl nějak napaden, hulákali by i oni z plných hrdel, pomóóc, policie.
Prostě i ten globální policajt, i když nás bude otravovat na 1000 + 1 způsob, je nutné zlo globálního světa. Jedinou alternativou je zbabělá podlézavost a placení výpalného každému globálnímu lumpovi, který si o ně řekne.

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: