Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 11.9.2002
Svátek má Denisa
  Výběr z vydání
 >FOTOGRAFIE: Americký sen
 >POLITIKA: O sociálnědemokratickém vody kázání a vína pití…
 >OTÁZKY A LŽI: O Spolaně aneb mírová chemie nás taky zabije?(3)
 >MROŽOVINY: Mistři miniatur
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak je to s ženským stáním v garáži
 >PSÍ PŘÍHODY: Sekačka znovu na scéně
 >POLITIKA: Kdo je Špidlův našeptávač?
 >EKONOMIKA: Máme nízké daně ?
 >ZE SVĚTA: Newyorská policie fotí digitálem
 >EKONOMIKA: ČNB proti posilování koruny
 >O KNIZE: Dvakrát o Františkovi Palackém
 >ÚVAHA: Málo kdo rozumí, o co jde
 >MEJLEM: ohlasy a názory
 >PŘÍRODA: Stvořeno erozí (1)
 >PENÍZE: Zlato a inflace

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
11.9. POLITIKA: O sociálnědemokratickém vody kázání a vína pití…
Libuše Benešová

se přesvědčujeme každodenně. Podle přísloví Drzé čelo je víc než poplužní dvůr postupuje sociální demokracie vskutku příkladně a "záviděníhodným" způsobem.

Nedávno v rádiu na všetečný posluchačský dotaz po důvodu nadměrně vysokého počtu šesti místopředsedů poslanecké sněmovny doporučil bez zajíknutí ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach tazateli, nechť se táže těch, kteří tento počet požadovali a prosadili. Nepochlubil se, že on (a jeho soudruzi) jedině pro tento návrh počtu místopředsedů hlasoval, a že k návrhům na čtyři nebo tři místopředsedy, řekl své hrdé ne. Jeho soudruzi včetně předsedy strany a vlády své odmítnutí rafinovaně zabalí do zdržení se hlasování, což ve svém důsledku je také ne, ale ne tak hlasité.

Ministryně školství a tělovýchovy obrátila hned po volbách hlavní volební heslo sociální demokracie Chcete vládu, která myslí na lidi v pravdivější povolební Máte vládu, u které víte, co si myslí o lidech. Ve smyslu tohoto hesla svou vlastní prvňačku svěřila francouzské škole a nepustila ji do české školy mezi české děti. Kdo ví, co by ji tam mezi českými spolužáky a s českými učiteli, mohlo potkat. Lepší bude, když českého učitele nebo spíš českou učitelku raději po celou dobu předškolní i školní docházky nepotká. Co na tom, že paní ministryně je hlavní představitelkou českého školského systému a měla by být i jeho hlavní tvůrkyní a obhajitelkou. Paní ministryně se s klidem zřekla přímých rodičovských zkušeností s jeho fungováním, které mohly být pro její práci těžko nahraditelným přínosem. Teď tomu bude naopak. České učitelstvo se bude vyrovnávat s francouzskými úkoly první třídy. A paní ministraně dál bude ve volebních programech prohlašovat, že nepřipustí sociálně nezodpovědné experimenty, včetně školného.

Třetí příklad je rovněž pikantní. Které vládě se kdy povedlo tak dokonale mediálně zamaskovat všeobecné zdražení všeho pro všechny - a pro ty příjmově nejslabší nejvíc bolestné, protože se týká potravin - za daňové potrestání deseti "horních" tisíc, dovolujících si tu drzost vydělávat víc než ostatní. Povedlo se ji pod bradičkou lichotivě pošimrat českou závist a pro hlasování potřebné parlamentní české komunisty, kterým sociální demokracie plní jejich sen a volební slib o progresivním daňovém zatížení. A ještě to všechno šikovně zabalí do nápravy povodňových škod, třebaže každý kdo do deseti počítat umí, ví, že výnos této daně nebude stačit ani na opravení silnice z Prahy na Zbraslav. Po takové argumentaci všichni rádi přehlédnou dražší rohlíky, chleba, mléko, to je přece prkotina, o které není třeba hovořit. A hlasování pro tento návrh v parlamentu je přece národní hrdinství a nikoli ekonomické bláznovství.

Libuše Benešová
hlavní manažerka ODS


Další články tohoto autora:
Libuše Benešová

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: