Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 11.9.2002
Svátek má Denisa
  Výběr z vydání
 >FOTOGRAFIE: Americký sen
 >POLITIKA: O sociálnědemokratickém vody kázání a vína pití…
 >OTÁZKY A LŽI: O Spolaně aneb mírová chemie nás taky zabije?(3)
 >MROŽOVINY: Mistři miniatur
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak je to s ženským stáním v garáži
 >PSÍ PŘÍHODY: Sekačka znovu na scéně
 >POLITIKA: Kdo je Špidlův našeptávač?
 >EKONOMIKA: Máme nízké daně ?
 >ZE SVĚTA: Newyorská policie fotí digitálem
 >EKONOMIKA: ČNB proti posilování koruny
 >O KNIZE: Dvakrát o Františkovi Palackém
 >ÚVAHA: Málo kdo rozumí, o co jde
 >MEJLEM: ohlasy a názory
 >PŘÍRODA: Stvořeno erozí (1)
 >PENÍZE: Zlato a inflace

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
11.9. POLITIKA: Kdo je Špidlův našeptávač?
Jiří Wagner

Zavedení tzv. "povodňových" balíčků samozřejmě nebylo součástí prohlášení vlády premiéra Špidly. Kdo si toto prohlášení přečte pozorně, zjistí, že daňová zátěž, která bude uvalena na prosté občany, je navíc s tímto prohlášením v hlubokém a příkrém rozporu. Vše lze ale svést na povodně, které Vladimíru Špidlovi a jeho suitě přišly jako dar z nebes.

"Vláda po celé čtyřleté období nebude zvyšovat celkové daňové zatížení a bude stabilizovat daňovou kvótu na úrovni roku 2000 včetně realizace opatření proti jejímu možnému autonomnímu poklesu."

S výše uvedenými slovy poněkud ovšem koliduje další věta:
"S ohledem na potřebu ozdravení veřejných financí budou daňové změny prováděny souběžně s opatřeními na výdajové straně veřejných rozpočtů."

A máme to tady (i když pomineme gigantický plánovaný schodek na rok 2003).
Nejenže se zvýší daň z přidané hodnoty (u cigaret a kořalky by se to dalo pochopit, ale potraviny si kupují i jiní občané), ale na deset tisíc lidí chce vláda uvalit ještě "milionářskou daň" a těžko se najde člověk, který by při svých příjmech nezaplatil dobrého účetního, který mu poradí, kam s přebytečnými penězi (a to ještě 35% daň komunistům připadá nízká). Státní zaměstnanci budou mít platy zvýšené namísto o 13 pouze o 7 procent etc. etc.

Není účelem tohoto článku rozpitvávat známé skutečnosti, jichž se ještě "Špidlovy balíčky" budou týkat. Je však jisté, že rozhazovačná politika Špidlovy vlády za účelem vybudování "sociálního" státu povede k regresi a zvýšení inflace. Před padesáti lety to začalo podobně - milionářskou daní a lidovými milicemi v ulicích a fabrikách. Zanedlouho bychom tak mohli očekávat vizi sociálního státu, kde se všichni budou mít dobře - a hlavně stejně

O Vladimíru Špidlovi se stále hovoří jako o socialistovi. Namístě je ale otázka, kdo je jeho skutečným našeptávačem. V pohádkách byl zlým našeptávačem vždy rarach s rohy a ocasem. Ve Špidlově případě ale vzniká podezření, že jeho rarach má místo rohů srp a kladivo a v ruce třímá rudý prapor komunistické revoluce.


Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: