Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 13.9.2002
Svátek má Lubor
  Výběr z vydání
 >VÝROČNÍ MANHATTANSKÁ VZPOMÍNKA
 >ZAMĚSTNANOST: Škromachovo tažení proti mládeži
 >POLITIKA: Co s tou namyšlenou Amerikou
 >SVĚT: Saddám a Putin zatím vítězí
 >NÁZOR: Sociální demokraté veřejně přiznávají, že nevěří své ideologii
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Vstoupil jsem do jiného světa
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak se náš Bart dobře naobědval
 >SPOLEČNOST: Povodně by mohly poučit i rodinné soudy
 >OHLAS: Výpočet daní
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (16)
 >SVĚT: Moc bezmocných národů v dlani globalizace
 >VÍKEND: O chalupách a chalupářích (8)
 >NÁZOR: Důchodci jsou důležití jen před volbami?
 >PŘÍRODA: Obrovy slzy, dračí zuby...
 >ZDRAVÍ: Péče o poprsí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Školství  
 
13.9. NÁZOR: Sociální demokraté veřejně přiznávají, že nevěří své ideologii
Václav John

Pravicové strany mohou už v podzimní volební kampani k senátním a obecním volbám využít ideální nahrávky členů ČSSD.

Paní ministrně školství Buzková dala jasně najevo,že pokud jde o její rodinu,neplatí socionálně demokratické poučky.Levicové ideologické klišé platí jen pro lid obecný (t.j. z hlediska politiků lid hloupý),ale jak jde o rodinu ,tak platí jen pravá víra a to doslovně.V jejím případě pak tedy platí pravicový postoj,když na to mám ,tak si zaplatím co nejlepší vzdělání pro děti. Nakonec to potvrdil i levicový intelektuál,lidově se tvářící pan Uhl.Ten také nepovažoval běžné české státní školy za hodné vzdělávání svého syna.

Jedinou možnost čestného úniku z problému paní ministrně nevyužila,protože začala problém mlžit a zlehčovat.Přitom stačilo říci-protože pro dceru ,stejně jako vy všichni pro své děti,chci to nejlepší a mám na to,tak ji to dám.Kdybych to neudělala,ji by to poškodilo a dětem obyčejných lidí by to nepomohlo.Ale jako ministrně budu dělat vše pro to,aby české státní školy dosáhly nejméně stejné úrovně jako školy pro nás bohaté.A navíc často z obyčejné školy vyjde genius a z elitní hlupák.

Příslušní úředníci pravicových stranických sekretariátů jistě zajistí bez problémů desítky dalších příkladů.Vždyť toto platilo i za komunistů.Přestože dle marxistické víry Pán Bůh neexistuje,hodně z nich občas tajně zašlo do kostela a pak mělo pohřeb s farářem, místo se stranickým tajemníkem, protože jistota je jistota.

Samozřejmě je logické,že ideálně levicové myšlení a konání může mít ve skutečnosti jen člověk co nic nemá.Bohatý člověk nemůže udržet levicovou rétoriku i skutečné činy v souladu,nejméně ve vztahu k blízkým.Takže části levicových politiků i intelektuálů, kterým se podaří zbohatnout, se často levá ideologie stane už jenom zdrojem dobré obživy.

Pro ilustraci,v diskusích většinou dobře působící pan premiér,v nedělní Sedmičce na Nově při stanovisku ke školní kauze dcerky paní ministrně,ztratil obvyklou jistotu a působil až trapně.Prostě je obecně toto kázání vody a pití vína slabé místo sociální demokracie,která je si toho vědoma a je třeba to využít.  
PS: Ale kdo z politiků bez rozdílu stranické příslušnosti občas nekáže vodu a nepije víno.


Další články tohoto autora:
Václav John

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: