Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 14.9.2002
Svátek má Radka
  Výběr z vydání
 >SERIÁL: Příběh zapeklitého starce - závěr
 >INFO: Další zprávy o Medácích
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Kde jsi byl, když padala letadla?
 >OHLAS: Vladimír Železný je v pohodě
 >NÁZOR: Ó unie, jak hluboko jsi klesla!
 >POSTŘEH: O horkokrevnosti...
 >ZDRAVÍ: Jak zdravě usínat
 >NÁZOR: Povodně, vláda, voliči
 >VÝROČNÍ MANHATTANSKÁ VZPOMÍNKA
 >ZAMĚSTNANOST: Škromachovo tažení proti mládeži
 >POLITIKA: Co s tou namyšlenou Amerikou
 >SVĚT: Saddám a Putin zatím vítězí
 >NÁZOR: Sociální demokraté veřejně přiznávají, že nevěří své ideologii
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Vstoupil jsem do jiného světa
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak se náš Bart dobře naobědval

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
14.9. TÝDEN V TRAPU: To jsou věci...
JITA Splítková

Je libo Semtex? Zdá se až neuvěřitelné, kolik zpráv o zadržení prodejců Semtexu se objevuje v médiích. A kolik jich nebylo zadrženo... raději nedomyslet...
Policie ve čtvrtek zadržela na silničním odpočivadle u obce Nová Ves II. na Kolínsku tři osoby, které se snažily prodat 11 kilogramů plastické trhaviny semtex a pět rozbušek. Podle Marie Masaříkové z tiskového odboru ministerstva vnitra byl mezi zadrženými i jeden policista. Na akci se podíleli pracovníci Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu spolu s Útvarem rychlého nasazení. Trojici zadrželi v 17.30. Podle Masaříkové šetří v této souvislosti inspekce ministra vnitra jednoho kolínského policistu, který je podezřelý z nedovoleného ozbrojování. "Šetření stále probíhá a výsledek ještě není znám," dodala Masaříková.

Opojena mocí, je zřejmě Hana Marvanová, jak jinak si vysvětlit její jednání, které tak nahrává komunistům nebo je to jinak - koho chce vydírat?
Poslanecká sněmovna v pátek překvapivě neschválila vládní balíček daňových změn. Vláda v povodňovém balíku navrhovala růst spotřebních daní a DPH, vyšší zdanění příjmu nejbohatších lidí či pokles daně z příjmu podniků. Daňové změny měly do státní pokladny podle odhadu vlády v roce 2003 přinést 10,4 miliardy Kč a v roce 2004 dalších 15,5 miliardy Kč. Finance měly být použity na odstraňování následků povodní. V klíčovém hlasování nepodpořila vládu unionistická poslankyně Hana Marvanová. Vládní zákon nepodpořili poslanci ODS a KSČM. Okamžitě po hlasování bylo jednání sněmovny přerušeno zhruba na hodinu kvůli poradě poslaneckého klubu ČSSD. Jednat začaly i ostatní frakce. (ČTK)
Pokud jsem členem nějaké strany, jsem jejím členem, protože souhlasím s jejím programem, (jehož jsou členové aktivní spolutvůrci) a po vyříkání si všech praktických politických postupů, pokud s nimi nesouhlasím, iniciuji stranickou diskusi, pokud se mnou většina nesouhlasí, mám dvě možnosti: buďto ze strany odejdu nebo se podřídím programu a reálně vykonávané politice, své strany - není to logické? Pokud neodejdu musím se chovat, ne jako jedinec, ale jako člen nějaké skupiny - strany, jejíž členem jsem, při všech politických činech si musím uvědomovat, že nejsem jedinec - samostatnosti se členstvím ve straně vzdávám - samozřejmě můžu chtít další celostranická jednání, ale do jejích závěrů musím být člen strany. Jestliže se názory na konkrétní politiku jedince a strany liší a to trvale, musím odejít a začít buďto samostatně nebo jinde. Odejít - na tom není nic zajímavého nebo neférového. Ovšem v tomto konkrétním případě, je vše složitější.
Je jasné, že se Marvanová svého poslaneckého mandátu nikdy nevzdá (co by ji donutilo?) a možná přejde do jiné strany (své původní?) - nebude to vůči koalici fér a přispěje tím k tomu, že možná dojde na Grebeníčkova (KSČM) slova o jejich nepostradatelnosti, a že Špidla je sám vyhledá... Uvědomuje si Marvanová dopad svého opojení? Či je to záměr?

Většina členů vedení pražské Unie svobody-DEU se přiklání k názoru, že by se poslankyně a bývalá předsedkyně této strany Hana Marvanová měla vzdát poslaneckého mandátu. Řekl to předseda pražské US-DEU, poslanec Pavel Svoboda. "Jsem nemile překvapena," reagovala na jednání své mateřské organizace Marvanová, která ještě vyčká na výsledek právě probíhajícího jednání republikového výboru strany. Kdyby Marvanová skutečně odešla ze sněmovny, nahradil by jí zřejmě pražský zastupitel Tomáš Vrbík. Svoboda řekl, že vedení pražské unie, které je Marvanová členkou, nepřijalo žádné usnesení.
Jak může být nemile překvapena? A Následující možný scénář - je to konec vlády? Pokud má Špidla povahu svého psa - buldoka, nedá ji. Jestli je to plus nebo mínus? A co vymyslel?
Premiér a předseda ČSSD Vladimír Špidla dnes nabídl KDU-ČSL vytvoření menšinové vlády. První místopředseda lidovců Milan Šimonovský to potvrdil deníku Právo. Takovou nabídkou se KDU-ČSL bude vážně zabývat, řekl po jednání předsednictva strany.
Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda novinářům bez bližších podrobností řekl, že se rýsuje "jisté elegantní" a dlouhodobé řešení. Lidová strana podle něj cítí odpovědnost za současnou vládu a tuto zemi, o alternativách musejí rozhodnout jednání politiků a rozhodnutí stranických orgánů. "Nic nevylučuji, nic nepotvrzuji," prohlásil šéf lidovců.

EDDA -JITA Splítková
www.futurologie.cz


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: