Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 16.9.2002
Svátek má Ludmila
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Milionářská daň a sociální spravedlnost.
 >DOPRAVA: Povede po pražském nábřeží kpt. Jaroše nová magistrála?
 >POLITIKA: Čeká nás únor 1948
 >POLITIKA: Jak dlouho budeme platit za povodně?
 >MROŽOVINY: Železný vévoda
 >RODINA A PŘÁTELÉ: I orel si much zalapá
 >PSÍ PŘÍHODY: Každý má svůj strach
 >POLITIKA: Je na vině Marvanová nebo špatný volební zákon?
 >POLITIKA: To kalné ráno 14. září...
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >POLITIKA: Proč Václav Havel nehájí Hanu Marvanovou?
 >Z ORDINACE: Cesta do práce
 >ZE ŽIVOTA: Dobrovolníkem v Čechách
 >PŘÍRODA: Dinosauři
 >SERIÁL: Příběh zapeklitého starce - závěr

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
16.9. TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
Jerry Plšek

Pondělí 09.09.02. Premiér Vladimír Špidla ujišťuje veřejnost, že pomoc ze strany EU není ohrožena skutečností, že Česká republika není schopna předložit rozumné projekty na obnovu a nápravu povodňových škod. Je totiž ustálenou pravdou, že neschopnost není možné ničím ohrozit.

Hana Marvanová má výhrady proti zvyšování daní a dostává se do střetu s předsedou Unie Ivanem Pilipem, doslova řekla, že nebude pro zvyšování daní hlasovat. Fidel Castro, který také nemá Ivana Pilipa rád, poslal Haně Marvanové krabici zvlášť vybraných doutníků.

Ústecký primátor Miroslav Pátek odmítl uposlechnout výzvy unionistického vicepremiéra Petra Mareše, aby se distancoval vůči výrokům o Romech, kteří zneužívali sociální pomoci v souvislosti s povodněmi. Anglie, kde jsou povodně častější než v ČR, bude v budoucnu povolovat vstup jen těm Romům, kteří neumí plavat.

5000 poutníků se vydalo v sobotu na Svatý Hostýn, aby vzpomněli mučení a smrt v komunistických koncentrácích a žalářích. Rodina Grebeníčkova se nabídla, že se postará o bezpečnost všech zúčastněných.

Poutě se zúčastnil i ministr zahraničí Cyril Svoboda a ministr dopravy Milan Šimonovský. Zatímco obyčejní poutníci dorazili na místo odpočatí dlouhou, pěší procházkou, oba politici se přiřítili smáčeni potem a unaveni dlouhou jízdou ve vládních limuzínách s rozsvícenými majáčky.

Po měsíci zahájila provoz pražská zoologická zahrada, byť v omezeném rozsahu. Nápad se strategicky rozmístěnými fotografiemi exotických zvířat místo živých exemplářů, se osvědčil. Ušetřené peníze za žrádlo použije pražské ZOO na zaplacení meteorologického kurzu pro Martu Kubišovou, aby mohla varovat vedení zoologické zahrady aspoň týden před případnou přírodní katastrofou.

Vladimír Špidla pozdravil v sobotu v Jindřichově Hradci české a slovenské válečné letce. "Nazdar soudruzi" zahlaholil Vladimír Iljíč Špidla a smečka Biglesů mu odpověděla na pozdrav zdviženými holemi a berlemi v třesoucích se stařeckých rukách. Gestem, vycházejícím přímo ze srdce.

Úterý 10.09.02 V noci na pondělí schválila vláda podle očekávání vyšší daně, které způsobí, že budou dražší mj. i potraviny - do balíčku patří i milionářská daň. Politici se rozcházeli do svých domovů s pocity dobře vykonané práce a za zvuků budovatelské písně z minulého století: "Teď už máme co jsme chtěli, republika práce je…"

Českému ministerstvu zahraničí se nelíbí, že jeho někdejší finanční ředitel Aleš Šatánek, Srbův a Kavanův člověk, chce pracovat ve Světové bance. Nelibost ministerstva pramení ze skutečnosti, že by bylo nespravedlivé aby Šatánek dostal příležitost tunelovat v devizách, zatímco zaměstnanci ministerstva se musí spokojit s korunami.

Podle nynějšího náměstka ministra zahraničí Jindřicha Jindráka by nebylo dobré, kdyby ve Světové bance měl pracovat člověk jemuž hrozí policejní vyšetřování. Kritéria Světové banky k náboru zaměstnanců jsou vnitropodnikovou záležitostí, ale zdá se, že o příjmu pracovníků s pochybnou budoucností rozhodují lidé s pochybnou minulosti.

Mimořádný chemický průzkum Českého rozhlasu a České televize prokázal, že během povodní unikly s neratovické Spolany dioxiny. Nezodpovězenou otázkou zůstává, jak se ty zatracené dioxiny dostaly do Českého rozhlasu a České televize? Stopy nepopiratelně vedou k Železnému a televizi Nova.

Ústecko vypočítalo povodňové škody a stanovilo je na 11 miliard korun včetně těch vycigáněných.

V Ostravě sedí před soudem 17 hlavních šéfů zkrachovalé Moraviabanky, jsou podezřelí z úvěrových podvodů a ČR tak splnila další podmínku ke vstupu do EU. Až do nedávna totiž bylo zvykem, že se před soudem stávalo.

Meziroční inflace pro nedostatek náfuků, dosáhla v srpnu jen 0,6%

Středa 11.09.02 Václav Havel připomněl roční výročí teroristického útoku na USA a v té souvislosti upozornil na význam chystaného summitu NATO v Praze. Státnické kvality našeho pana presidenta, znovu zachránily republiku před mezinárodním fiaskem, protože bez jeho připomínky, by to celá republika v tom frmolu reportáží z USA, určitě přehlídla.

Havel řekl, že prezident Bush bude mít ve čtvrtek projev o chystaném útoku na Irák v OSN a pak že ČR zváží svůj postup. Sadam Husein slíbil, že neudělá nic neuváženého, dokud nebude znát stanovisko pana Havla a ČR.

Ministr vnitra Stanislav Gross vyloučil možnost bezpečnostních rizik v souvislosti s 11. zářím. Nejprve je na řadě Irák a pak se ukáže. ČR je na seznamu prezidenta Bushe až někde úplně ke konci. Nafta je daleko důležitější než pivo.

Ministerstvo obrany chystá další trestní oznámení na příslušníky vojenské kontrarozvědky, kteří nedbale zacházeli s utajovanými daty a zřejmě ohrozili životy našich agentů v zahraničí nemluvě o zničení iluzí naší pracující třídy, že agenti jsou posíláni do jiných zemí, jen imperialistickými, válečnými štváči.

Předseda britské Sněmovny lordů prohlásil, že exilové snahy českých Romů mají povahu ekonomickou, že v ČR perzekuováni nejsou. Když to říkal pan Miroslav Sládek, tak tomu nikdo nechtěl věřit.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla, že Vladimír Železný neporušuje zákon, když coby kandidát na senátorské křeslo vystupuje v pořadu Volejte řediteli. V čítankách si laskavě opravte větu, že zákony v ČR určuje zákonodárné národní shromáždění, dodatkem "a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání".

Žádná letecká společnost nezrušila 11. září své lety na ruzyňském letišti a světová obchodní centra Kotva a Bílá labuť fungovala jako by se nechumelilo.

Čtvrtek 12.09.02 Devatenáctiletý Michal Šťastný se před pražským městským soudem přiznal, že zavraždil nevlastní rodiče své o dva roky mladší přítelkyně Michaly Kalvodové ta prý se na vraždě nepodílela. Většina tchánů a zvláště tchýní se ale stále dožívá víc než požehnaného věku.

Vláda dnes s konečnou platností schválila návrh zákona o volbách do Evropského parlamentu (EP). Řekla to během dnešního zasedání kabinetu jeho mluvčí Anna Stárková. Kolik nových koryt pro ty, kteří slíbili svým ručičkám, že do smrti nebudou dělat, takto vznikne, se zatím tutlá.

Pražští policisté dopadli osmadvacetiletou ženu, která předloni ve čtvrtém pražském obvodě distribuovala heroin. Prodejem drogy si podle policie nelegálně vydělala minimálně 700.000 korun. Pak že boží mlejny melou pomalu. Kam se hrabou na ty policejní.

Prezident Václav Havel dnes přijal na Pražském hradě sedmičlennou skupinu odpůrců severokorejského komunistického režimu. Příjímání darů, se stalo stařičkému mocnáři všední záležitostí, ale těch sedm se mu bude asi hodit jako služebnictvo v portugalském letním sídle.

Až o téměř 50 miliónů korun nadhodnotili představitelé některých obcí v Plzeňském kraji škody, které jim způsobily srpnové záplavy. O pražském nadhodnocení se zatím veřejně nemluví.

Pátek 13.09.02 Na pátek odložila sněmovna hlasování o návrhu zvýšení daní. O tom, jak to dopadne, si nikdo nedělá žádné iluze. Stačí se podívat na kalendář. Pátek třináctého.

Už v prvním čtení poslanci přijali zákon umožňují zjednodušení likvidace povodňových škod. Komunističtí poslanci navrhli zaměřit se na prevenci a obnovit heslo: "poručíme dešti větru"

Podle dnes schválené novely zákona bude nutno brát při vytváření územních plánů v úvahu zátopová území. Podvodníci mají z tohoto zákona trvalou výjimku.

Podle čtvrtečního oznámení vláda přehodnotila systém obrany vzdušného prostoru a v úvahu přicházejí nová řešení. V poslední době se jeví jako jedna z možností, strategické rozmístění účelně vyzbrojených ponorek.

Podle předběžného zjištění za zaplavení pražského metra mohou průrvy ve stěnách metra, kde měla stát protipovodňová zeď. Cihly určené k tomuto účelu se v malých či větších skupinkách nachází v povodí Sázavy.

Dopravní podnik podle téhož zjištění včas uzavřel bezpečnostní uzávěry. Termín "včas" bude v naučných slovnících od nynějška komentován, jako "v čase, kdy se ještě dá zakamuflovat trestný čin, nebo nedbalost".

Čeští mobilní operátoři a pět bank založili Asociaci pro mobilní platby, podporující platby mobilním telefonem. Jedna s posledních možností profesionálních tunelářů.

Jerry Plšek
Další články tohoto autora:
Jerry Plšek

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: