Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 17.9.2002
Svátek má Naděžda
  Výběr z vydání
 >Z AUSTRÁLIE: Volby a skleróza.
 >EKONOMIKA: Oživení bude pozvolné
 >POLITIKA: Infantilní reakce na prohru
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Názor demokratické většiny aneb Absurdní loutkové divadélko 2
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Příhoda z motocyklového výletu
 >PSÍ PŘÍHODY: Další neviditelný pes
 >TÉMA: Marvanová a i Kavan dávají svým chováním najevo nač jsou smlouvy?
 >POLITIKA: Principiálnost na pranýř!
 >TÉMA: Pan Špidla a paní Marvanová,dvě smutné postavy.
 >POLITIKA: Bohužel vláda nepadla
 >POLITIKA: Inzerát - Hledá se prezident
 >ARCHITEKTURA: Molochov
 >TÉMA: třikrát Marvanová
 >ZDRAVÍ: Velikost prsou a správná volba
 >Peníze pro bohaté

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Školství  
 
17.9. POLITIKA: Bohužel vláda nepadla
Michal Simkanič

Nevím, jestli je pro současnou situaci ve vládě tak úplně na místě termín vládní krize - ta bývá většinou spojována s pádem vlády a nic takového se bohužel určitě nechystá. Je však pozoruhodné, jaká drobná lapálie stačila k tomu, aby se naplno projevily diktátorské móresy psychopatického premiéra. Zdá se, že na pověstech o jeho velmi neblahém dědičném zatížení něco bude. Každopádně je vynikající, že si po tomto víkendu přestane česká veřejnost dělat iluze o hodném chudém úředníčkovi, který to myslí dobře. Stejně jako nikdy dříve však nemohu pochopit hloupé řeči kteréhokoliv poslance o své hlasovací svobodě. Pokud máme ústavou uzákoněno v dolní sněmovně poměrné zastoupení, vyplývá z něj zcela jednoznačně, že volič do sněmovny nevolí osobu se sebeúžasnějším svědomím, ale politickou stranu s jejím programem, který se po vstupu do parlamentu stává nepsanou smlouvou s voličem. Svoje svědomí by páni poslanci a poslankyně měli zpytovat při vstupu do strany a tvorbě jejího programu a nikoli až potom - podle toho, co se jim zrovna hodí. Všichni poslanci by měli ctít povinnost hlasovat v souladu s programem své strany a nikoliv dle momentálního stavu své mysli. V tomto zvláštním případě by ze sněmovny mělo odejít všech ostatních devět členů klubu US a nikoliv Hana Marvanová. Nezdá se ovšem, že by se k tomu chystali a tak nás čeká neuvěřitelně trapný a ubohý konec jedné zbytečné politické strany, která už od doby svého vzniku nebyla schopna vysvětlit důvod ke své existenci. Břemeno vládního přívažku se tak přesune na lidovce, což však pro ně určitě nepředstavuje problém, protože právě takovou roli hráli po celou dobu své existence a dařilo se jim to téměř ve všech vládách od roku 1919. Možná, že ve své neutuchající snaze být ve vládě za každou cenu a s kýmkoli, by mohli podepsat i Špidlův patent - za každé nepovedené hlasování padne jeden ministr.

Presidentu Bushovi se povedl v minulém týdnu mistrovský diplomatický tah a jsem velmi zvědav, jak si s ním poradí všichni ti političtí farizejové, kterých je plná Evropská unie. I přes to, že má od svého lidu velice zřetelnou a historicky nebývale zdrcující podporu pro svoji politiku a jasný mandát ke konečnému zúčtování se zrůdným režimem Saddáma Husseina, rozhodl se svléknou do naha mýtus o funkčnosti OSN a její bezpečnostní rady. Jeho nevyslovená výzva k tomu, ať tyto organizace prokáží své oprávnění existovat, uplatní svoji autoritu a donutí Iráckou vládu k souhlasu s protijadernou inspekcí je přece jasným splněním přání všech falešných humanistů na celém světě a není jiné cesty, jak řešit věci takzvaně po dobrém. Okamžitě po jeho projevu v OSN se začíná ukazovat, že tento totalitní režim na nic takového přistoupit nehodlá a současně vyplouvá na povrch naprostá bezradnost a neschopnost úředníků této celosvětové instituce. Nemůžeme samozřejmě očekávat, že po vyjednávacím fiasku se předseda Valného shromáždění obrátí na Spojené státy s prosbou o vojenský zákrok, nemůžeme očekávat ani to, že většina evropských vlád změní svůj názor a Ameriku podpoří - všichni tito daňoví příživníci však budou muset ztichnout a v respektu sledovat, jak se má sloužit svým voličům. Pro nás by z toho mělo vyplynout poučení, že i když nějaké té světové organizaci předsedá náš státní příslušník, ještě to neznamená, že ta organizace je k něčemu užitečná a že ji máme bezvýhradně podporovat. Povinností českých politiků musí jednou pro vždy být hájení zájmů svých daňových poplatníků, svého národa a koneckonců i svých vlastních, nikoli však jiných institucí. Vzhledem k celosvětové situaci a nebezpečí, vyplývajících z teroristických režimů bychom si měli být vědomi, že naše národní zájmy v současnosti hájí americká vláda daleko více a lépe než OSN a EU dohromady.

Kdysi dávno v předjinošském věku jsem býval údajně nadějným sprinterem. Tehdy vypadal nepřekonatelně světový rekord v běhu na 100 m za ručně měřených 9,9 s, který pak byl úředně zvednut a de iure opraven výše na stejně nepřekonatelných 9,95 s. Rád bych pogratuloval americkému chlapíkovi se sympatickým jménem Montgomery za neskutečných 9,78 s a poděkoval mu, že nám připomněl, že na světě jsou i jiné věci než politika.

www.ceskapravice.cz Ing. Michal Simkanič
Další články tohoto autora:
Michal Simkanič

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: