Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 23.9.2002
Svátek má Berta
  Výběr z vydání
 >BANÁT: Cesta k pomoci
 >ZAMYŠLENÍ: Kolik pravd vysvětlí jeden fakt?
 >TÉMA: Udržitelný rozvoj-jak pro koho.
 >MROŽOVINY: OSN - u konce s dechem?
 >POLITIKA: Zamlčený příběh ODS z povodňové kalamity
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jsem slavný spisovatel
 >ZE SVĚTA -VZPOMÍNKA: Vražda srbského žurnalisty.
 >PSÍ PŘÍHODY: Buď rád, Barte
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >KUPÓNOVKA: Kožený může jít, ostatní zůstanou po škole!
 >REAKCE: Milionářská daň a sociální spravedlnost. Poznámky ke komentářům.
 >PŘÍRODA: Svůj hlas
 >Afghánistán - islámský fundamentalismus nebo kmenový šovinismus?
 >NÁZOR: Pěšiny, cesty, silnice….
 >ZDRAVÍ: Jak se léčí kapavka?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  Austrálie  
 
23.9. TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
Jerry Plšek

TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo

Politické události minulého týdne, vzhůru nohama a v křivém zrcadle - viděno z Austrálie

Pondělí 16.09.02. V sobotu to vypadalo, že bude jen menšinová vláda bez unionistů, ale s lidovci. Také to ráno vypadalo na pěkný den.

Hana Marvanová se vzepřela nátlaku své strany a odmítla se v sobotu vzdát poslaneckého mandátu. I když se přesně neví jestli Hana Marvanová potlačila nutkání velké nebo malé strany, svědčí to o její osobní statečnosti, zatímco pan Pilip se ze strachu o koryto posral.

KDU-ČSL v neděli zrušila chystanou celostátní konferenci z důvodu obav o politickou budoucnost, kdyby někdo žbleptl něco, co by ještě víc popudilo Vladimíra Iljíče Špidlu.

V sobotu lidovci oznámili, že jsou "připravení jednat o nové podobě vlády" V čele s Cyrilem Svobodou, dlouhé nože v rukách, připraveni zabořit je do zad kohokoliv, kdo by jim stál v cestě ke korytům.

Podle Miroslava Výborného a jeho vystoupení v TV Prima mají "všechny tři strany dostatek politické prozíravosti", aby současnou politickou krizi zvládly. ( Politická prozíravost je bezpáteřnost jedince - nepostradatelná vlastnost těch, kteří se chtějí stát úspěšnými politiky, nebo politology.)

Vladimír Špidla se rozhodl, že kandidáta na prezidenta bude řešit anketním způsobem: předloží seznam a rozhodnou občané. Seznam bude obsahovat jednoho demokraticky vybraného kandidáta a ti, kteří s jeho jmenováním nebudou souhlasit, budou demokraticky posláni na Sibiř.

Na Bukové hoře u Teplic byl odhalen v neděli pomník 23 Němců zavražděných při "divokém odsunu" v roce 1945. Stalo se tak po té, co v Německu odhalili bezpočet pomníčků tisícům zavražděných Čechů.

V sobotu uplynulo 65 let od smrti T.G.Masaryka a s politováním bylo konstatováno, že "pravda vítězí", ale pomalu.

Z Chrudimi odletěli do Kosova střídající vojáci na mírovou misi. Samopaly a ostré náboje mají jen pro případ, že by je napadl houf mírových holubiček.

Na leteckém dnu v Přerově spadl jednomístný vrtulník, pilot nehodu přežil. Pět, zdravě opálených, "černých pasažérů" bylo vyšetřováno policií proč měli sebou cestovní pasy a mapu Anglie.

Na Hukvaldech se v sobotu konal slet strašidel. Jak se později ukázalo, byl to jen turistický zájezd krematorních dorostenek z Ameriky, oslavující radostnou skutečnost, že každá z nich přežila už čtvrtý face lift.

Úterý 17.09.02 Šéfové tří vládních stran se sešli znovu s Václavem Havlem, ještě v 21 hodin nebylo nic známo, než že zasedli k partičce mariáše. Kdo toho betla hrál a jestli ho uhrál, se dozvíme v nejbližších dnech.

Vladimír Špidla ráno vyzval ministry Unie k demisi přestože únor bude až za půl roku. Lidové milice jsou připraveny vyjít do ulic kdykoliv.

Ivan Pilip naprosto odmítl takové řešení a prohlásil, že jeho ministři odstoupí, pokud Špidla vypoví koaliční dohodu. Na základě tohoto státnického výroku, ze kterého je patrno, že pan Pilip nechápe, že v momentě, kdy Vladimír Iljíč vypoví koaliční dohodu, není vlastně s čeho odstupovat, se konečně vyjasnilo, proč Fidel poslal pana Pilipa domů.

Rozhlasový komentátor Petr Nováček předvídá, že Špidla skutečně unionistické ministry vyhodí a ve hře bude dvojčlenná koalice; pokud by k ní nedošlo, Špidla podle Nováčka podá demisi, byly by předčasné volby a není podle něho vyloučena ani velká koalice ODS a ČSSD - podle jeho názoru je nejpravděpodobnější dvojčlenná koalice. Pokud se tyto předpovědi neuskuteční, pověsí pan Nováček své křišťálové koule někde do průvanu a bude předpovídat počasí.

Podle odhadů bylo při povodni škod za 42 miliard korun - výsledky nezahrnují Prahu, kde se odhaduje výše škod na 10 miliard. Praha byla z celkového odhadu vyjmuta proto, že přednostně budou hrazeny škody na venkově a pro Prahu až co zbude.

Miloš Jakeš a Jozef Lenárt stojí před soudem a hájí se tam proti obvinění z vlastizrady, jíž se měli zúčastnit, když v roce 1968 chystali loutkovou "dělnicko-rolnickou vládu", když skutečnou dělnicko-rolnickou vládu vyrvali z rukou milovaného Antonína Novotného.

Václav Klaus prohlásil, že pro něho připadá v úvahu velká koalice s ČSSD, ale nehodlá o ní jednat s Vladimírem Špidlou. Infantilní přístup pana profesora k tak závažné věci je znásoben odpovědným postojem pana Špidly, který jak v minulosti několikrát prohlásil, odedávna netoužil po ničem jiném, než po spolupráci s Václavem Klausem.

Hana Marvanová v pondělí rezignovala a na funkci místopředsedkyně Poslanecké sněmovny se jim vybodla.

Gangsteři přepadli v Praze na Evropské třídě přepravní vůz agentury Group 4 a ukradli 100 milionů korun bance Citibank. Daňový úřad popřel, že by zaměstnával úředníky s těžkým, ukrajinským přízvukem.

Středa 18.09.02 Unionisté vmysleli, že by napříště kluby měly předjednávat zásadně důležité návrhy zákonů. Tím připomněli ostatním soudruhům ve vládě, že spontánní, jednomyslné hlasování už víc než jedno desetiletí, není v módě.

Václav Havel odletěl do USA, na Ruzyňském letišti vyzval k rozvaze a ke klidu a varoval k ostražitosti před vstupem "podsvětí" do politiky. To, že politika byla po celou dobu jeho prezidentování v podsvětí, panu prezidentovi zřejmě ušlo.

Ministr zahraničí Cyril Svoboda odvolal cestu do USA z obavy, že by se srdečné uvítání tisícovkami našich krajanů, kterým teď vláda vrací české občanství, mohlo vymknout pořadatelům z rukou.

Americké stíhačky budou střežit vzdušný prostor České republiky během summitu NATO v Praze. Po zkušenostech z Afghánistánu vláda nařídila, aby v době, kdy nad námi bude bdít bdělé oko amerických kowbojů nebes, nebyly pořádány žádné svatby nebo procesí pod širým nebem.

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík dohodl ve Washingtonu, že na našem území budou umístěny instalace amerického systému včasné výstrahy. Americké protišpionážní organizace se nabídly, že vyškolí českou obsluhu tohoto systému na úroveň k nerozeznání od svých vlastních operátorů. Potěš nás pánbuh..

Už druhý den pokračoval proces s Miloušem Jakešem a Jozefem Lenártem za velezradu z roku 1968, kdy oba měli připravovat "dělnickorolnickou vládu". Soudce pozval pány Špidlu, Svobodu a Pilipa aby viděli, co je za 34 roky čeká.

Ministryně školství Petra Buzková se propadla v průzkumu oblíbenosti z druhého místa na čtvrté, první je Gross, za ním Tvrdík, a před ni se dostal premiér Špidla. Fotografie z cílové pásky potvrdily, že Buzková, která byla o prsa druhá, je teď o brejle čtvrtá.

V pásmu "spíše negativně" hodnocených osobností se ocitl Václav Havel. "Tatíček", ani pomníky na návsích z toho nekoukají, spíš to vypadá na "začerňování" v čítankách.

Pokud jde o volební preference, vede ČSSD před ODS, KSČM a lidovci a unií, lidem se nelíbí "stav politiky". Situace je špatná natolik, že politické vtipy lze vykládat, aniž by hrozilo vězení a práce v uranových dolech.

Komunisté nabízejí "koalici levicových stran" a prohlásili, že by taková vláda odpovídala výsledku voleb. Komunistům pravděpodobně ušlo, že vláda volbám, které stály za…(které se nevydařily), už dávno odpovídá.

V postižené obci Zálezlice na Mělnicku se začaly stavět nové domky - ze 120 zdejších domů podlehlo povodni 80. Domky budou stát na původních pozemcích, ale budou vybaveny periskopem a kotvou. Starosta obdržel od ministra dopravy kapitánskou čepici a pravomoc sezdávat a pohřbívat z plovoucí starostovny v dobách povodní.

Podle posledních zjištění převážel vůz agentury Group 4, v pondělí přepadený za bílého dne na živé Evropské třídě v Praze, ne "pouhých" 100, ale 150 milionů korun. Vedení CityBank se gangsterům omluvilo, ale víc se tam bez vyvolání podezření, že to bylo domluveno, nevešlo.

Podle odhadů Dopravního podniku povodně napáchaly v pražském metru škody za 6 miliard korun. Zvláště ta moravská, v minulém století. Do Troubek nejezdí metro dodnes.

Čtvrtek 19.09.02. Garanční dodatek ke koaliční smlouvě podepsaly tři koaliční strany, takže Špidlova vláda pokračuje v činnosti směřující k světlým zítřkům - socializmu.

Podle dodatku bude vláda speciálně označovat mimořádně závažné návrhy, ty pak budou projednány v klubech a schváleny - pokud by pak unionisté cukli jedním hlasem, museli by vládu opustit a tak před každým hlasováním budou unionisté mlátit Marvanovou až do bezvědomí, aby je nepřipravila o koryta.

Vladimír Špidla je s řešením spokojen a výsledek pokládá za dostatečnou garanci fungování vlády do té doby, než to zas na nějakých padesát let, předá komunistům.

Senát nedopatřením udělal dobrou věc a zamítl návrh ústavního zákona, který by umožnil spojeneckým ozbrojeným silám přepravovat vojska bez individuálního schválení byť přeletu každého letadla.

Firmy Tesco a McDonalds jsou též postižené pondělní loupeží 150 milionů, k níž došlo na Evropské třídě v Praze za bílého dne. Několika milionová ztráta Teska je zanedbatelná v porovnání s McDonalds, se kterými ožebračená CityBank musila zrušit kontrakt na stravování pro své vedoucí představitele a jejich případné hosty.

Podle mluvčího Novy Martina Chalupského splatil Vladimír Železný dluh vůči společnosti CME ve výši 650 milionů korun. CME peníze pečlivě přepočítala a všechny igelitky vrátila.

Ministerstvo financí počítá pro rok 2003 se schodkem ve výši 157 miliard korun. Zatím se nepodařilo zjistit, kolik těch schodků v roce 2003 bude a kam vlastně povedou.

Pátek 20.09.02. Senát zamítl vládní návrh zákona o referendech, a naopak schválil vlastní návrh zákona o referendu stran vstupu do EU. Návrh, aby se konalo referendum, jestli se má konat referendum o referendech, byl zamítnut v 1358mém kole, ve kterém běhali senátoři do kolečka do kola, ve snaze pochopit, o které z referend o referendech by mělo být příští referendum.

Senát schválil dvě poslední povodňové normy, přestože je ve středu odmítl projednat ve zrychleném řízení, jde o zmrazení horní hranice pro výpočet nemocenské a zmrazení platů ústavních činitelů. Vláda objednala mrazící boxy, do kterých budou ukládány peníze určené na výplaty pro politiky, nejméně 24 hodin před výplatou.

Senátem neprošla novela ústavy, navrhující přímou volbu prezidenta. Který poslanec bude tentokrát uvězněn místo pana Sládka se rozhodne až těsně před volbami. To, že si Hana Marvanová koupila rezervní kartáček na zuby, je pouhá shoda okolností.

Státní zástupce Jiří Bednář navrhuje pět let vězení pro Milouše Jakeše a Jozefa Lenárta v kauze z roku 1968, měli napomáhat pokusu vlastizrady. Pokud se "bratrská pomoc" armád Varšavské smlouvy dá považovat za válečnou akci, bylo Československo v roce 1968 ve stavu války. V tom případě by oba pánové měli stát před válečným soudem a pro velezradu je jen jeden rozsudek….

Dvě americké stíhačky F16 budou střežit klid summitu NATO v Praze. Pořadatelé pro ně hledají vhodné parkoviště nedaleko konference NATO, ale v bezpečí před zloději parkovacích světel. Pojišťovna si vymínila, že obě F16 musí mít zamykatelné zpátečky.

Tvrdíkovo ministerstvo obrany se přiklání k americkému systému protiraketové obrany jako k rozumné variantě řešení obrany českého vzdušného prostoru. I když tato varianta o malinko pokulhává za nápadem oplotit republiku elektrickým plotem, jaký používají chovatelé skotu, ušetřené peníze za elektriku a dráty, bohatě zaplatí nálepky "Made in USA" na 3 (slovy tři) rakety:

Komunisté odmítají "párovat" trvale nepřítomného Jana Kavana v poslanecké sněmovně. Patentní úřad odmítl patentovat "Systém Kavan" (vylosovaný dobrovolník jde do práce a na "píchačkách" odpíchne příchod a odchod všem kamarádům, kteří zatím někde melouchaří,nebo chlastají), protože se jedná o zavedenou praxi z éry totality. Podle posametových pravidel, by se nemělo trpět melouchaření, ani v případě, že se jedná o OSN.

Miroslav Grebeníček nepřímo usvědčil Kavana ze lži, ten totiž tvrdil, že jeho nepřítomnost byla párována těžce nemocným komunistickým poslancem Houzáíkem, šlo o shodu okolností, řekl Grebeníček. Zdá se, že shody okolností hrály a hrají obrovskou roli jak v životě pana Kavana, tak pana Grebeníčka. O lžích ani nemluvě.

Václav Klaus řekl v BBC, že jeho strana by uvítala předčasné volby. Pan profesor neprozradil jména případného vítacího výboru, ale pokud by se v něm ocitlo i jeho jméno měla by ODS uvažovat o změně jména na ODSM - Občansko Demokratická Strana Masochistů.

Někdejší předseda Fondu národního majetku (FNM) Jan Stiess má zaplatit 200 tisíc pokuty za to, že se prokázal padělaným lustračním osvědčením, jinak půjde na půl roku do vězení. Pravost bankovek bude přezkoumána před vydáním potvrzení o platbě, třemi vybranými specialisty, kteří se osvědčili při posuzování pravosti lustračního osvědčení pana Stiesse před nastoupením do funkce předsedy FNM.

Komunisté uvažují o Srbově advokátovi Kříženeckém jako o prezidentském kandidátovi. Zdali také uvažují o tom, jestli by pro prosazení svého návrhu, neměli požádat o bratrskou pomoc, se přísně tutlá.

30.září skončí české vysílání Svobodné Evropy a bude nahrazeno vysíláním Radia Jerevan.

Jerry Plšek
Další články tohoto autora:
Jerry Plšek

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: