Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 24.9.2002
Svátek má Jaromír
  Výběr z vydání
 >ZE SVĚTA: Skládání mozaiky
 >TÉMA: Právní účinnost Benešových dekretů pod lupou
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Kdo to tu píská?
 >CO KDYŽ: Řecký oheň - Napalm minulosti? (1)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Robotizované fronty
 >PSÍ PŘÍHODY: Drobná blamáž za asistence pejska
 >NÁZOR: Čtyřletá liknavost vlády opět nutí natáhnout ruku.
 >PRAHA: Den bez aut? Nenechte se vysmát!
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POLITIKA: Co si Špidla usmyslí příště
 >ARCHITEKTURA: Nový kostel v Praze
 >NÁZOR: Státní zaměstnanci -věnovali- na povodně 100 miliard
 >EKONOMIKA: Irácká hrozba
 >PŘÍRODA: Podvodníci
 >ZDRAVÍ: Které léky nepatří za volant

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Ekologie  
 
24.9. PRAHA: Den bez aut? Nenechte se vysmát!
Jiří Wagner

Přednedávnem jsem se v jakýchsi novinách dočetl, že jen v samotné Praze je 600 000 osobních vozidel. Když k tomu připočítáme vozy denně dojíždějící do Prahy a náklaďáky, z velké části zásobující velkoměsto nebo jednotlivé firmy nebo jen projíždějící (ostatně na oddalování obchvatu Prahy se významnou měrou podílejí ekologistické organizace), snad odhad jednoho miliónu aut projíždějících Prahou každý den nebude nijak nadsazený.

Vzhledem k tomu, že v nynějších popovodňových podmínkách je dopravní kolaps v Praze takřka permanentní, bylo až s podivem, že ekologistická organizace Děti Země vyhlásila na pátek 20.9. tzv. "Den bez aut", zejména, uvědomíme-li si, že pátek je kromě obvyklých zásobovacích povinností i dnem stěhování Pražáků na jejich chalupy a chaty.

Připadlo mi to tedy jako trošku podivný a hlavně naivní počin. Nicméně jsem se vydal sledovat do centra Prahy, jak řidiči chápou své povinnosti včetně pracovních a jak je slaďují s požadavky naivní ekologistické organizace. Moje tušení mě nezklamalo, samozřejmě, že většina šoférů se na nějakou dětskou organizaci vykašlala a prodírala se přeplněnou Prahou - jen na Magistrále se auta sotva ploužila, kolem Bulhara a v dalších přilehlých ulicích se hromadily desítky, ba stovky zoufalých šoférů, kteří se chtěli a potřebovali dostat do jiné pražské části.

Upřímně řečeno, je mi Dětí Země a dalších jim podobných spolků docela líto. Mají jistě krásné ideály, jejich myšlení však pokulhává či dokonce vzdáleně škobrtá za dnešní realitou. Pokud nějaké myšlení za reálné vůbec považují. Levičácká blokáda sobotní pražské dopravy dává spíš zapravdu domněnce, že tato hrstka nesourodých "intelektuálů" a jejich příznivců má vskutku mezi ušima toliko slámu.
Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: