Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 25.9.2002
Svátek má Zlata
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Je nutné zvyšovat daně ?
 >ZE SVĚTA: Muzeum mezinárodní špionáže
 >MROŽOVINY: Churchillovy "nádrže"
 >CO KDYŽ: Řecký oheň - mohl tedy být starověkým Napalmem? (dokončení)
 >PSÍ PŘÍHODY: Vlídné podzimní odpoledne
 >EKONOMIKA: Politické uklidnění prospělo koruně
 >HOSPODAŘENÍ: Zemědělská kapitola největší překážkou vstupu do EU
 >SAKRYŠ: Jak pojmenovat metalovou kapelu?
 >MEJLEM: ohlasy a názory
 >POSTŘEH: Esemesky
 >VTIP: Přišlo mejlíkem
 >PŘÍRODA: Hodovníci
 >ZDRAVÍ: Zpověď pacientky
 >ZE SVĚTA: Skládání mozaiky
 >TÉMA: Právní účinnost Benešových dekretů pod lupou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
25.9. NÁŠ RYBNÍK: Místní plátky...
JITA Splítková

Také dostáváte do kaslíků hromadu reklam? Domnívám se, že odpovíte - ano. Také vaše obec (město, městská čtvrť...) vydává noviny, které rovněž nacházíte ve svých poštovních schránkách? Možná podruhé odpovídáte - ano. A zdají se vám tyto noviny nějak přínosné, užitečné?
Narychlo jsem si dělala malý průzkum a z dvaceti dotázaných mi dvacet lidí odpovědělo, že takovéto noviny dostávají a nic zajímavého v nich není, jen se jim zdá (a to musím podle své osobní zkušenosti s nimi souhlasit), že to je vlastně reklama těch dotyčných paní a pánů na radnicích. Jsou tam jejich vzájemně se oslavující články. Najdete zde i články od jiných přispívatelů, ale také pouze a jen pochvalné (na adresu starostů a ostatních lidí sídlících na radnicích). Dále - jsou tam články - skryté agitky stran, které té či oné radnici vládnou etc. Kloudnou a užitečnou informaci v těchto obecních (městských) novinách najdete málokdy. V době, kdy se mluví o šetření a skutečně hodnotné a informačně užitečné časopisy zanikají, je na pováženou, že se financují takovéto listy. O jejich "užitečnosti" vypovídá i tento otevřený dopis, který dnes přišel mejlem - a po jehož přečtení, jsem na tyto plátky, zanevřela na trvalo.

OTEVŘENÝ DOPIS
Vážený pane starosto!
Vážená paní šéfredaktorko!
Dnes jsme s politováním přijali sdělení, že redakční rada Tučňáka (noviny Prahy 4) se usnesla, že bude otiskovat volební inzeráty pouze těch stran, které jsou v tomto volebním období v Zastupitelstvu městské části Praha 4 (tudíž jen politických stran ČSSD, ODS, US a KSČM). Předsedou redakční rady je pan starosta Ing. Jiří Hovorka, který je členem ODS. Jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí porušuje zásadu rovnosti kandidujících volebních stran (zákon č. 491/200 Sb., § 30, odd. 1) a poškozuje tak všechny ostatní volební strany kandidující jak do Zastupitelstva městské části Praha 4, tak do Zastupitelstva hlavního města Prahy. Proto Vás žádáme, abyste své rozhodnutí přehodnotili a inzerci nám umožnili. V opačném případě se budeme muset obrátit na soud.
Děkujeme za pochopení, za koalici Sdružení nezávislých - Strana Zelených - SOS
Ing. Petr Jirava (+420603223521), Tomáš Bräuner, Petr Štěpánek, CSc (+420608702154)

A ještě přišlo později v noci doplnění:

Vážení,
na základě rozhodnutí redakční rady ze dne 16. 9. o zveřejnění placené předvolební agitace stran kandidujícíh na Praze 8 bylo dohodnuto s šéfredaktorem Květákem, že v novinach Prahy 8 "Osmička" budou uveřejněny volební inzeráty:
- Sdružení nezávislých kandidátů
- Strany pro otevřenou společnost + Strany zelených = Moderní město
Vše bylo v termínu zcela zpracováno a odevzdáno, ale nyní odmítají inzeráty do předvolebního vydání novin zařadit. (Nevíme jestli i dalších jim nepohodlných stran a seskupení)... Petr Štěpánek

(Celý text vzhledem k jeho délce uveřejňuji v dnešním MEJLEM.)

Dočetli jste a také nevěřícně kroutíte hlavou? Takové věci se naštěstí na Netu nemohou stát, každý tady má právo prezentovat své názory a vytvořit si svoji webovou stránku, časopis, noviny... Moje heslo bylo a je - Nemůže být nikdy tma, dokud monitory svítí.

EDDA -JITA Splítková
osobní projekt www.futurologie.cz
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: