Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 28.9.2002
Svátek má Václav
  Výběr z vydání
 >PROSBA O POMOC
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vyhnání z pohraničí - a proč o tom píšu
 >REAKCE: Reakce na reakci: Český Telecom a EU Standard
 >VÁLEČNÁ HISTORIE: Kam odplul USS. MASARYK ?
 >NÁZOR: Několik výkřiků k budování a obraně socialistické vlasti …
 >ZDRAVÍ: Jak pečovat o plet?
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >POLITIKA: Zemanovy šance na prezidenství
 >POLITIKA: KDU-ČSL ve vládní krizi nepřekvapila
 >REAKCE: ČESKÝ TELECOM a EU Standart
 >POLITIKA: Senát ano - ne?
 >ÚVAHA: Jaký jsem to chytrý byl
 >FILM: Minority Report aneb Spielberg válcuje
 >VÍKEND: O chalupách a chalupářích
 >POSTŘEH: O zamykání

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
28.9. NÁZOR: Několik výkřiků k budování a obraně socialistické vlasti …
Vít Paroulek

Nechci se dívat na politické divadlo, které se mi nelíbí a na které jsem byl přinucený si koupit v loňském roce lístky za více jak sto tisíc korun, odvedených na daních, zdravotním a sociálním pojištění. Už mě nebaví sytit nenažranou státní kasu, ať si ten stát říká sociální, socialistický, nebo třeba okurkový. Ani nechci žít s pocitem, že se věčně budu podřizovat hlouposti, nespravedlivosti a zlu z moci úřední … Snad se nebudete zlobit páni politici, když řeknu, že vláda, která získá svou důvěru v poměru padesát procent + několik hlasů není vládou, ale rozhádanou cháskou a přítomnost pokračovatelů zločinecké ideologie komunismu v parlamentu je výsměchem každému slušnému příslušníku zdejšího národa, který má paměť. Nechci deficitní rozpočet, nechci daňový systém, který podporuje parazitování na schopnějších spoluobčanech, nechci štědré sociální dávky. Za svoje peníze chci fungující státní správu a spravedlivé a jednoduché zákony. Chci abyste dělali politiku, která je službou občanovi a která není technologií moci a neoprávněného plnění kapsy kohokoliv. Chci ekonomii, na kterou mi bude stačit matematika ze základní školy a zdravý rozum. Proto volám po odstranění níže uvedených nespravedlivostí ve státní mašinérii. Jednoduše proto, že jsou to nespravedlivosti.

Chci jiný daňový zákon s rovnou procentuální daní. Je jediný důvod, pro zavedení rovné daně a tím důvodem je SPRAVEDLIVOST. Je to důvod, který převáží všechny ostatní důvody. Člověk totiž svou bytostí nesměřuje k bohatství, ale ke spravedlivosti. A proto by měl konat to, co je spravedlivé a ne to, na čem vydělá, a proto by měly být zákony spravedlivé, aby ho nevedly k podvodu a krádeži, ale ke spravedlivosti. Když někdo upeče deset chlebů a dva z odevzdá jako daň a někdo jiný upeče sto chlebů a odevzdá jich třeba třicet, je to jednoduše nespravedlivé. Někdo si řekne no a?, vlezte mi s nějakou spravedlivostí na záda … spravedlivost je základní vlastnost tohoto světa a jedna z nejvyšších hodnot, o které je třeba usilovat, pokud člověk nechce nadosmrti zůstat vyžírkou, zlodějem, anebo nedobrovolným posluhovačem a okrádaným. Chci, aby ten, kdo upeče sto chlebů, jich odevzdal dvacet. Jsem proti současným progresivním daním, které okrádají prosperující podnikatele. Stávající daňový systém nutí zodpovědné, podnikavé a pracovité lidi, aby obcházeli zákon, kličkovali v něm a stávali se daňovými podvodníky. Jenže člověk nemůže být sám se sebou trvale spokojený, pokud ví, že klame a podvádí, i pokud je k tomu tlačený. Je-li zákon špatný, je třeba ten zákon přepsat a ne se v něm snažit hledat díry a těmi dírami prolézat a považovat to za kdovíjakou chytrost. Špatný zákon je třeba zrušit a nahradit zákonem dobrým, to jest zákonem spravedlivým. Takže namísto nespravedlivých progresivních daních volám po daních procentuálních (o něco lepších :-). Nezajímá mě, jak to dělají v Rusku, jak to dělají v Americe a ani jak to dělají v Tramtárii. Ostatní důvody - například ekonomické jsou důvody podružné, které mohou lehce přejít v ideologické žvásty a obhajobu čehokoliv dalšího. Nespravedlivost stávajícího systému je dostatečným důvodem k jeho změně. Například proto, že pokud je člověk nucený žít v nespravedlivém prostředí, hrozí, že se sám stane nespravedlivým a dokladem toho je devastace lidského ducha za uplynulá léto budování socialismu. To, po čem volám není volání nenažraného těla, aby mělo ještě víc, ale volání ducha po spravedlivosti.

Chci, aby na výplatních páskách zaměstnanců figurovala skutečná výše hrubé mzdy. Tedy, aby hrubá mzda zahrnovala také 35procent (ze stávající hrubé mzdy) zdravotního a sociálního pojištění, které odvádí státu zaměstnavatel. Ten, kdo má na výplatní pásce napsáno Hrubá mzda 12000Kč, má tam mít napsáno Hrubá mzda 16200Kč, což je skutečná cena jeho práce, tolik, kolik stojí zaměstnavatele. Co se stane, až každý člověk bude vědět, kolik přesně peněz vydělává? Stane se jedna hrozně důležitá věc, člověk si uvědomí svou vlastní hodnotu, uvědomí si, že cena jeho práce není například 60 korun za hodinu, ale třeba 90 korun. S tímto uvědoměním i lépe pochopí, kolik peněz stojí svého zaměstnavatele, bude mu vděčný za to, kolik peněz za něj - zaměstnance odvádí do státní kasy. Lépe pochopí, proč zaměstnavatel musí propouštět nepotřebné zaměstnance, že každá hodina prostoje není jenom hodinou, kdy se nic nedělá, ale také hodinou, za kterou do státní kasy putuje nemalá částka. Zaměstnanci mají být vděční svým zaměstnavatelům, jako lidem, kteří jim dávají práci a ne hledat skuliny v zákoníku práce. Za druhé člověk se začne zajímat o to, co se děje z penězi, které jsou mu nedobrovolně odebrány státem, protože těch peněz není málo. Dnešní stav zamlčování skutečné výšky odvodů lze nazvat dobou temna a politici, kteří se na něm podílejí jsou tmáři a podvodníci a namísto výchovy občana k uvědomění a zodpovědnosti se podílejí na jeho degradaci v neinformovaného tupého stádního tvora. Což bohužel není tak složité :-(

Chci odstranit některé další nespravedlivosti související s daněmi, úlevy při stavebním spoření a hypotékách ... jsou to jen pobídky k parazitování na spoluobčanech, protože vše, co dostanu od státu a druhý to nedostane, musí zaplatit ten druhý. A stát to musí složitě přerozdělit. Stejně tak různé daňové prázdniny a pobídky pro zahraniční firmy jsou lumpárny. Ona totiž prosperita, plná zaměstnanost, plná kapsa a plný žaludek nejsou cílem života, ani jedno z toho si člověk do hrobu nevezme. Člověk je bytost duchovní a to, co si odnáší z tohoto světa jsou poznání a pocity. Vskutku člověk se má stát bohu podobným … především v tom, že bude spravedlivý, tedy se ani nebude pachtit po materiálních výhodách, které mu nenáleží, byť jsou takzvaně legální. Stále vyšší prosperita je zbytečným luxusem, i když přijdou povodně desetkrát ničivější, pořád budeme žít v blahobytu nesrovnatelném s předchozími věky. Netušíc, že máme nesmrtelnou duši, pachtíme se za hmotou a uniká nám smysl stvoření a života na Zemi.

Chci vyrovnaný státní rozpočet, protože si myslím, že člověk má sežrat jenom tolik koláčů, na kolik si vydělá, bydlet jenom v takovém domě na jaký má a kupovat si jenom tolik věcí, kolik si může dovolit. Nechci žít na dluh, protože nemám dobré pocity, když žiji na dluh a vím, že ho budu muset splatit. Chápu, že politici ty pocity nemají, pokud státní dluh je pro ně číslo, které bude muset zaplatit někdo jiný. Tuším, že státní huba je věčně nenažraná a je schopná sežrat jakoukoliv částku peněz a strávit jí s bůhví jakou účinností. Chci vyrovnaný státní rozpočet i kdybych měl být hlad, protože půjčovat na dluh si má jen ten, kdo má na to, aby to splatil a pouze za zvláštních okolností (na důležité věci).   Chci veřejnou kontrolu státního (i regionálních) rozpočtu on-line na Internetu. My občané skládáme účty zaokrouhlené na korunu a jsme nuceni platit daně dokonce dopředu, tož by bylo správné, aby nám úplně stejné účty skládali také vládní úředníci. Chci, aby na Internetu byl rozumně strukturovaný pavouk státního rozpočtu, jeho čerpání a plnění a také pavouk příjmů a náhrad, které získává od státu každý poslanec, ministr a jim podobní.

Chci převedení papírové státní administrativy do digitální podoby a propuštění nadbytečných úředníků. Nebaví mě čekat na vydání nového občanského průkazu čtyři týdny, na český oddací list dva měsíce a nebaví mě kvůli každé věci jít několikrát na úřad. Chci, aby úřady měly otevřeno, mimo běžnou pracovní dobu, protože člověk nemůže být současně v práci a na úřadě.

Chci jiný volební zákon, jehož výsledkem nebudou tahanice o křesla a politikaření, ale dělný kolektiv, který bude obhospodařovat minimální stát sloužící občanovi. Nechápu, k čemu jsou politické strany, jestli má někdo jako koníček ideologii, ať si ho užívá jinde … Stát má být spravedlivý a tečka. Jakákoliv ideologie spravedlivá není. Chci osobní zodpovědnost lidí a ne anonymitu stran.   Chci jiný systém důchodového zabezpečení, který zaručí každému životní minimum a ani o korunu více. Aby každý, kdo bude chtít, si mohl na své stáří naspořit svými vlastními penězi bez nespravedlivého přerozdělování státem, aby ten, kdo chce pracovat celý život nepřispíval tomu, kdo pracovat nechce.   Chci jiný systém zdravotního zabezpečení - zdravotní péče je víceméně stejná pro všechny, ať se platí z hlavy a ne nějaká procenta.

Nechci do Evropské Unie, protože státy mezi sebou mají konkurovat a ne se svazovat zbytečnými ohledy. Nedělám si iluze o tom, že EU je o něčem jiném, než o byrokracii a přerozdělování. Zase ten samý socialismus pořád dokola, akorát ve velkém. Nasytit hladové zástupy a být zvolen. Schopnému sebereme a dáme tomu, kdo schopný být nechce. Ani nechci žádné dotace, protože bych tím říkal, že jsem žebrák, že se nedokážu uživit sám. Když si nedokážeme udělat pořádek sami, hledáme spasitele ...

Chci, aby hlásání komunistické ideologie bylo trestným činem, protože komunismus (a socialismus) znamená schopnějším ukradnout (zdanit, zestátnit) a rozdat tak, aby každý měl stejně a bolševik nejvíc. Krádež je trestný čin a proto je trestný čin i hlásání komunistické (a socialistické) ideologie. Chci, aby naši otcové a matky než zemřou si udělali pořádek ve svém svědomí a předali nám zemi očištěnou od dluhů předchozího režimu. Chci potrestání = spravedlivou odměnu komunistických funkcionářů zodpovědných za mravní a ekonomickou devastaci státu a za zločiny páchané komunistickým režimem (i když jsou někteří po smrti). Tolerování pokračovatelů zločinné bandy KSČ na politické scéně je výsměch obětem této zrůdné ideologie a mlčení ostatních je souhlas se vším, co tato banda dělala. Tohle není demokracie, ale nepoučitelnost a hloupost. Žádné zlo se nedá odstranit tím, že se promlčí anebo se protrpí a nebo se o něm přestane mluvit. Zlo se odstraní jedině tím, že se pojmenuje, a že se nahradí to, co se tím zlem odebralo. "Ti, kdo se neumějí poučit z historie, jsou odsouzeni ji zopakovat." Jenže na to je můj život příliš drahocenný, abych byl palivem pro nesmyslný socialistický kolotoč.

A ještě jednu věc chci, vlastně nechci. Nechci, aby státní úředníci slibovali na svou čest. Protože za to si nic nekoupím. Chci, aby slibovali na to, že když dostanou důvěru a nedokáží splnit své sliby, když budou přistiženi při korupci, když se ukáže, že lžou … anebo jednoduše že jsou neschopní (ač se snažili jak mohli), chci aby se zpětnou platností vrátili své státní platy a odešli. Máme takovou politiku, takové hospodářství, takovou díru ve státním rozpočtu, jakou jsme si udělali anebo někomu jinému dovolili udělat. Máme co jsme chtěli, anebo co jsme dopustili. Otevři oči český národe, přestaň lhát sám sobě, že někdo něco udělá za tebe, vykopej komunisty z parlamentu a odjinud, udělej spravedlivé zákony … ne proto, že na tom vyděláš, ani proto, že se dostaneš do Evropské Unie (kam nechci), anebo někam jinam, ale proto a jen proto, že je to SPRAVEDLIVÉ.   S úctou VíT Paroulek inspirace@centrum.cz
Další články tohoto autora:
Vít Paroulek

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: