Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 28.9.2002
Svátek má Václav
  Výběr z vydání
 >PROSBA O POMOC
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vyhnání z pohraničí - a proč o tom píšu
 >REAKCE: Reakce na reakci: Český Telecom a EU Standard
 >VÁLEČNÁ HISTORIE: Kam odplul USS. MASARYK ?
 >NÁZOR: Několik výkřiků k budování a obraně socialistické vlasti …
 >ZDRAVÍ: Jak pečovat o plet?
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >POLITIKA: Zemanovy šance na prezidenství
 >POLITIKA: KDU-ČSL ve vládní krizi nepřekvapila
 >REAKCE: ČESKÝ TELECOM a EU Standart
 >POLITIKA: Senát ano - ne?
 >ÚVAHA: Jaký jsem to chytrý byl
 >FILM: Minority Report aneb Spielberg válcuje
 >VÍKEND: O chalupách a chalupářích
 >POSTŘEH: O zamykání

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
28.9. NÁŠ RYBNÍK: Týden v trapu
JITA Splítková

O sběratelích a sběratelství toho bylo napsáno - odborná literatura, populární články a mnoho humoristických povídek, statí... Sběratelé jsou povětšinou považováni za podivíny, někdy až za magory a pošuky... v dosti případech se jedná na těchto lidech o velkou křivdu, když jsou takto prezentováni. Někdy - přiznejme to, mají opravdu prapodivné zájmy a jindy naopak se jiné zájmy někomu hodí vydávat za sběratelství, jako zřejmě v následujícím případě:
27. září (ČTK) - Policie zatkla dnes v 06:00 osmačtyřicetiletého podnikatele ze Středočeského kraje, který od roku 1995 hromadil a přechovával kulomety, samopaly, protiletadlové a jiné zbraně. Celkem u něho bylo nalezeno 62 zbraní a asi 1000 nábojů, řekla mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová.
Zatýkání proběhlo podle Kosinové bez komplikací. Při domovních prohlídkách dvou objektů bylo nalezeno 21 lehkých kulometů, sedm těžkých kulometů, sedm samopalů značky ŠPAGIN, šest protiletadlových kulometů, dvě protiletadlová děla, jeden minomet, 14 signálních pistolí a čtyři pistole různých značek. Dále bylo zajištěno asi 1000 kusů nábojů různých ráží k uvedeným typům zbraní a součástky k těmto zbraním. "Zadržený muž se hájil tím, že je sběratel. Na žádnou z uvedených zbraní však neměl povolení k držení," řekla Kosinová. Policie jej proto obvinila z nedovoleného ozbrojování a vývoje, výroby a držení zakázaných bojových prostředků. "Pro tento paragraf, kdy mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, je muž stíhán na svobodě," doplnila Kosinová.

Opravdu podivný koníček, nevím proč mě jako asociace na tohoto podnikatele napadl film Sběratel kostí (natočený podle stejnojmenného románu Jefferyho Deavera). Je také o jednom "sběrateli", jenže ten nehromadil plně funkční zbraně, nýbrž, jak z názvu vyplývá, kosti a to lidské. Ve filmu byl sbírajícím masový vrah, v případě tohoto konkrétního středočeského podnikatele si můžeme klást otázky - jak k takovému arzenálu vůbec přišel, skutečně ho nechtěl použít, hromadil ho pro nějakou bojůvku...?

Další otázky a úplný výkrut hlavy vyvolává zničení pražského metra - jak bylo, podle různých zdrojů jasné (hned po jeho zatopení), že velikánský podíl na této katastrofě mají ti skvělí kormidelníci v čele Pražských dopravních podniků a Prahy, tak tato pravda se začíná už i v médiích potvrzovat:
Protitlaková vrata v metru nebyla za srpnové povodně podle informací Práva až na tři výjimky uzavřena. Voda volně protékala tunely z náměstí Republiky až na Smíchovské nádraží, kde čerpadláři a hasiči sbírali části dutého skleněného obložení stanice náměstí Republiky. Tato původně skleněná ozdoba je důkazem, že nebyla uzavřena protitlaková vrata na trase B mezi stanicemi Můstek a Národní třídou a dále ve směru na Anděl a Smíchovské nádraží. Tuto informaci Práva potvrdil šéfprojektant Metroprojektu Tomáš Tomášek, který metro projektuje již třicet let. Ovšem v našem kraji nikdy nikdo za nic nemůže (leda ten, kdo nemá žádné kamarády a ani peníze) a zodpovědní pracovníci nebo politici neznají, co je nést zodpovědnost a následky za své neprofesní chyby.

EDDA -JITA Splítková
osobní projekt www.futurologie.cz
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: