Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 1.10.2002
Svátek má Igor
  Výběr z vydání
 >ZE SVĚTA: Bizarní americká obohacování
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Bude vojna, bude
 >STŘEDNÍ VÝCHOD: Možnosti řešení konfliktu na Blízkém Východě - 12 bodů
 >HISTORIE: Konspirační čítanka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Víkend na motorce
 >PSÍ PŘÍHODY: Prošvihli jsme Bartovy narozeniny
 >TÉMA: Daňovou džungli nebo efektivní výběr?
 >NÁZOR: Sotva dobrá volba
 >POLITIKA: Facka občanům této země
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >ARCHITEKTURA: Pražský hrad odkrývá tajemství aneb Pozvánka do Jeleního příkopu
 >DETEKTIVKA: Podivná smrt
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (19)
 >PENÍZE: Jak se krade kapitál.
 >PŘÍRODA: Sežeru tě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
1.10. TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
Jerry Plšek

Pondělí 23.09.02. Čeští politici se vyjadřovali k výsledkům voleb na Slovensku, v nichž vyhrál Mečiar, ale bez šance sestavit vládu - výsledky pokládají za šanci k sestavení proevropské vlády. Opatrnost, s jakou se čeští politici vyjadřovali k výhře Mečiara se vysvětluje obavami o to, aby nám to slovenští politici nenandali, až budou komentovat volbu našeho příštího prezidenta.

Stanislav Gross spekuloval v TV Nova o předčasných volbách, které by byly podle něho lepší, než další ústupky sociální demokracie. Hitler taky říkal porážkám "ústup do připravených pozic".

Tuto myšlenku vítá i Václav Klaus, místopředseda ODS Jan Zahradil je proti, taktéž Hana Marvanová, někdejší předsedkyně Unie (a ještě více někdejší členka ODS) Nejvíc by prý pan Klaus uvítal, kdyby mohl vrátit čas, ale ne jen o pár měsíců, spíš o deset let. To by bylo krve.

Hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský bude na příštím kongresu ODS kandidovat na předsedu strany. Už to, že pan Tošenovský je rodilý Moravák, mu zaručuje naprosté vítězství.

Telecom úspěšně přečísloval telefonní síť, v republice je nyní systém devítimístných čísel bez nuly na začátku, mezinárodní předvolba 00420 nebo +420 zůstává v platnosti. Konečně si můžete vytočit Ludolfovo číslo, na kterém si lze pokecat o geometrii (3,14159265).

Pavel Rychetský řekl v pořadu ČT Špona, že Petr Pithart nemá šanci na prezidentský úřad, protože poslanci a senátoři ODS a ČSSD ho prostě nezvolí. Mluvčí pana Pitharta oznámil, že "to vezmou", ať to přijde, jak to přijde nakonec poslední volba prezidenta taky nebyla tak úplně "prostá".

V Praze na Letné se v sobotu konala perfektně připravená a zorganizovaná demonstrace anarchistů

Jen sto lístků se prodalo v Telči na koncert pro postižené povodněmi. Ostatní postižení se lístků vzdali ve prospěch Prahy.

Úterý 24.09.02. Městský soud v Praze nenalezl dost důkazů o tom, že se Milouš Jakeš a Jozef Lenárt v roce 1968 dopustili vlastizradu a proto je osvobodil. Neklamný důkaz o tom, že spravedlnost je opravdu slepá.

Interentové stránky Telecomu se zahltily, protože lidé sháněli přečíslované linky - server nevydržel provoz v řádu 500 připojení/sec. Z této politování hodné katastrofy lze usoudit, že se nadměrně zvýšil počet blbců, kteří mají nejen telefon, ale i počítač a navíc mají (pravděpodobně na účet svého zaměstnavatele) přístup na internet.

Zaměstnancům Svobodné Evropy nacvičovali evakuaci budovy na Václavském náměstí v Praze v rámci příprav na přestěhování. Taktika spočívá v tom, že po několika cvičných evakuacích, se tam jednou prostě nevrátí.

V Anežském klášteře v Praze, kde jsou sbírky Národní galerie, objevili odborníci po zátopách plísně - klášter měl vodu v suterénu a přízemí, proto nebyl v pondělí otevřen veřejnosti. Dodatečné následky potopy se začínají projevovat. Matka představená má vodu v koleně, několik byrokratů vodu na plících a u většiny politiků, je podezření na vodnatění mozku.

V jižních Čechách se objevily další případy nakažení leptospirózou nemocí, většinou přenášenou na člověka hlodavci. Po zjištění, že mnoha škodám, způsobeným povodněmi, se dalo zabránit, některým odpovědným činitelům začíná hlodat svědomí.

Vladimír Špidla odmítl spekulace o možném koaličním spojení s ODS, leda že by,…..ale to ne, to nehrozí. Pan profesor se těší pevnému zdraví.

Od pondělka začíná od 06.55 astronomický podzim. V brněnských šalinách začnou topit, i kdyby bylo venku třicet stupňů ve stínu.

Středa 25.09.02. Bezpečnostní informační služba (BIS), to znamená civilní kontrarozvědka, neměla k dnešku žádné znepokojivé poznatky o tom, že by listopadovému summitu NATO v Praze hrozilo nějaké nebezpečí. Ujistil je o tom sám Osama bin Ladin, který je na soukromé návštěvě v Karlových Varech, kde si léčí revma z afghánských hor.

Vítězem letošní celostátní soutěže Vesnice roku se stala obec Nečtiny v okrese Plzeň-sever. Odborná porota ocenila tuto obec, v níž žije 614 obyvatel, za péči o památky, místní zeleň a krajinu. Tajemství, jak toho dosáhli prozradil starosta na tiskové konferenci. Prostě na všecko serou. Zápach odpuzuje turisty, takže nikdo nepoškozuje ani památky, ani krajinu a nadbytek hnoje podporuje zeleň.

Neznámý pachatel ukradl z trezoru v Obecním úřadu ve Štěchovicích v okrese Praha-západ 100.000 korun z povodňové sbírky. Nějaký břídil ze Štěchovic zatěžuje policii odcizením mizerných 100.000 korun v době, kdy za bílého dne lze ukrást balík milionů na pražské hlavní třídě. Že se nestydí.

Úřad vlády odmítá tvrzení, že zakoupením další sněžné rolby za téměř tři milióny korun pro školicí středisko Slunečná v Krkonoších mrhá penězi daňových poplatníků. Přestěhovaní střediska do Tyrol, by stálo daleko víc.

Nemocnice v Plané na Tachovsku, která se potýká s desetimiliónovými dluhy, nedostane od státu peníze na oddlužení. Tím zřejmě tato nemocnice končí. Jo,.. kdyby se tady dalo lyžovat, možná, že by se něco našlo.

Úředníci ministerstva zdravotnictví by měli v budoucnu přísněji dohlížet na hospodaření fakultních nemocnic. Ministerstvo, pro školení, jak si uchovat přísnou tvář za každých okolností, zakoupilo archivní záběry silvestrovských vystoupení "Smutného muže" Jaroslava Válka.

Příštím rokem skončí rozdělení valorizace důchodů podle kategorií penzistů na takzvané starodůchodce a novodůchodce. Nová kategorie se bude nazývat domovci, bez finančních prostředků. Za dob Viktora Huga se jim říkalo "Bídníci".

Čtvrtek 26.09.02. Vláda ve středu přednostně projednala a schválila senátní návrh ústavního zákona o referendu, ve kterém by měli občané České republiky příští rok rozhodnout o vstupu země do EU. Jak vyplývá ze zprávy samé, jiná cesta, než do pekla zřejmě neexistuje. Budiž nám země lehká.

Vojenští policisté a bezpečnostní technika by měli v říjnu příštího roku nahradit vojáky základní služby při ostraze muničních skladů české armády. Tento profesionální přístup k ostraze, si vyžádal naprostý nedostatek vojenské výzbroje, výstroje a munice na černém trhu.

Učitelé asi od ledna dostanou přidáno více než ostatní státní zaměstnanci, kterým vzroste plat o 7%. Asi od kteréhopak roku?

Míra nezaměstnosti v Moravskoslezském kraji dosáhne v závěru roku nejméně 15,4 procenta, může ovšem být i o procento vyšší. Konečně se nám tedy podařilo ty západní kapitalisty dohnat a předehnat.

Z prodeje tvrdých drog a marihuany ostravští policisté ze specializovaného týmu Toxi v úterý obvinili třiatřicetiletého vedoucího jednoho z klubů ve známé Stodolní ulici v centru města. Proč si zasedli zrovna na něho, zůstává veřejným tajemstvím. Příspěvky na místní policejní bál od ostatních vedoucích klubů, se v posledních dnech zdvojnásobily.

Ze zařízení zlínských mrazíren ve středu unikl čpavek. Hygienici po havárii v ovzduší nikde nenaměřili hodnoty, které by překročily stanovené limity. Omdlévání panen a dívek v okolí Zlína, rapidně pokleslo.

Od středy mohou motoristé v Praze opět jezdit přes Libeňský a Jiráskův most. Situace se zlepší také ve Strakonické ulici, kterou se po povodních podařilo opravit natolik, že se po ní dá jezdit pásovými vozidly, jako po většině pražských ulic.

Pátek 27.09.02. Poslanecká sněmovna s největší pravděpodobností schválí vyslání přibližně 120 českých vojáků, příslušníků jednotky speciálních sil, do mezinárodní protiteroristické operace Trvalá svoboda v Afghánistánu. Americké letectvo přislíbilo, že jim nic neudělá.

Ačkoli nominace expremiéra Miloše Zemana na funkci prezidenta stále není jasná, podle čtvrtečního Práva je ve hře i vysoká funkce v aparátu Evropské unie v Bruselu. Nejspíš generální tajemník unie pro spolupráci s médii.

Počet cizinců, kteří nelegálně překročili českou státní hranici oběma směry, stále roste.

STEM vyhlásil: Nejpopulárnějším českým politikem podle přísloví :"Mezi slepými, jednooký králem" zůstává ministr vnitra Stanislav Gross (ČSSD)..

Více než 1500 bažantů ukradl někdo ve středu z bažantí farmy v Dolním Jamném u Bezvěrova na Plzeňsku. Naposledy vidění jak v sevřeném útvaru, za zpěvu pochodových, budovatelských písní, pochodovali směrem k plzeňským kasárnám.

Jerry Plšek prest@hunterlink.net.au
Další články tohoto autora:
Jerry Plšek

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: