Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 1.10.2002
Svátek má Igor
  Výběr z vydání
 >ZE SVĚTA: Bizarní americká obohacování
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Bude vojna, bude
 >STŘEDNÍ VÝCHOD: Možnosti řešení konfliktu na Blízkém Východě - 12 bodů
 >HISTORIE: Konspirační čítanka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Víkend na motorce
 >PSÍ PŘÍHODY: Prošvihli jsme Bartovy narozeniny
 >TÉMA: Daňovou džungli nebo efektivní výběr?
 >NÁZOR: Sotva dobrá volba
 >POLITIKA: Facka občanům této země
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >ARCHITEKTURA: Pražský hrad odkrývá tajemství aneb Pozvánka do Jeleního příkopu
 >DETEKTIVKA: Podivná smrt
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (19)
 >PENÍZE: Jak se krade kapitál.
 >PŘÍRODA: Sežeru tě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
1.10. RODINA A PŘÁTELÉ: Víkend na motorce
Ondřej Neff

Počasí je úžasné, motorkářské. Najel jsem přes víkend na Sůze přes 450 kilometrů. Což je na jedné straně dobře, na druhé špatně, protože musím na prohlídku po prvních 1000 km, a limit jsem přetáhl v neděli odpoledne! Naštěstí je tam nějaká tolerance, takže co teď ještě najezdím, budu muset ve čtvrtek, až pojedu do servisu, ukecat.

V sobotu jsem byl v Pečkách a zúčastnil se skupinové jízdy, poprvé v životě. Je to zvláštní, prožívat něco poprvé, a čím jsem starší, je to méně časté a o to vzácnější. První cíl jízdy byla mohyla na bojišti u Lipan. Byl to zvláštní pohled, na mohylu v pozadí a v popředí všechny ty hondy, yamahy, suzuki, ducati - i jawa tam byla. V neděli jsem byl na sólo jízdě a zastavil jsem se na oběd v hostinci U krobiána v Hostimi, nedaleko Svatého Jana pod Skalou. Jedlo se venku, na zahrádce. Přisedl jsem si k dvěma motorkářům. Zavedli jsme řeč na kradení motorek, na různé zabezpečovací systémy a tak jsme přišli na zámek kotoučové brzdy.

Tuhle věc má můj syn David. Vypadá to jako hamburger, je to z litiny, nasadí se to na kotouč brzdy na předním kole a zamkne se to. Funguje to skvěle. Méně skvělá je situace, když majitel zapomene, že si zamknul brzdu, a pokusí se rozjet, pokud možno s efektem, parádně, na plný plyn. V tu ránu je na hubě.
"Proti tomu je jednoduchá pomoc," řekl spolustolovník, Angličan skvěle hovořící česky. "Stačí igelitová trubička. Ta je nasazená na klíči od zámku. Když chceš zamknout, musíš ji sundat a co s ní? Nasadíš ji na klíč od zapalování. Kdybys zapomněl, zkusil bys vrazit klíč do zapalování a ono to nejde, je na něm trubička. Takže odemkneš brzdu, sundáš trubičku, dáš na klíč od zámku a jedeš."
Geniálně jednoduché.
Je to jako ta jízda vlakem po jednokolejní trati. Jede jen ten strojvůdce, který má v budce štafetový kolík. Na konci jednokolejného úseku ho odevzdá na stanici a kolega co jede odnaproti ho převezme a jede a má jistotu, že proti němu nic nevyrazí.
Hezký nápad hřeje u srdce. Jako to sluníčko, co tak pěkně v neděli svítilo.
Jo, a hostinský od Krobiána není krobián, je moc příjemný.
Takže je to vlastně klamavá reklama.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: