Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 2.10.2002
Svátek má Galina
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Původ palestinsko-izraelského konfliktu (část 1.)
 >TÉMA: Kříž bez smíření.
 >MROŽOVINY: Případ Šolta z první ruky
 >KUPÓNOVKA: Agenti se suchým z nosu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zklamání se nekonalo
 >PSÍ PŘÍHODY: Neumíráte hlady?
 >ZAMYŠLENÍ: Po Saddamovi potopa?
 >KANADA: Dálnice a ochrana zvířat
 >ZÁBAVA?: Cyklická redundance aneb ke vztahům mezi mužem a ženou
 >SVĚT: Nač smažit Bushe?
 >ŽIVOT: Synchronizovaná menstruace
 >PŘÍRODA: Tajemné smysly
 >ŠKOLSTVÍ: Potřebujeme ministerstvo školství?
 >ZDRAVÍ: Jak správně provádět manikúru?
 >ZE SVĚTA: Bizarní americká obohacování

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
2.10. Babí léto, nebo okurková sezóna?
(eff)

Už ráno v novinách byla taková malá bouřka ve sklenici od okurek kvůli tomu, že se na webu má objevit internetové vysílání ministerstva vnitra. Ještě se tam neozvalo ani "dobrýtro" a už každý ví, že je to mrhání peněz daňového poplatníka.

Kéž by to bylo jediné mrhání peněz daňového poplatníka! Byli bychom bohatí jak Švejcaři. Odhad škod v pražském metru stoupnul během 6 týdnů trojnásobně a nikdo se tomu nediví, nikdo nevolá "jak jste k těm šesti miliardám přišli", nikdo tam nepošle nezávislou, nejlépe pak zahraniční komisi. Ovšem představa, že by vnitrová tisková Bártíková měla ševelit svoje "nemáme žádné informace" na webu vyvolává vlnu zběsilosti. Je to přesně podle zákonů profesora Parkinsona - vzpomeňte, jak popisuje zasedání grémia, které schválí stavbu atomového reaktoru za iks miliónů liber a pak se na témž zasedání grémia rozvine tříhodinové diskuse kvůli přístřešku pro jízdní kola zaměstnanců.

Líbí se mi argument, že "nikde na světe" vnitro nemá internetové rádio. Portál www.vtuner.com mi během pěti vteřin našel 45 vládních rozhlasových stanic na webu v USA, ale také v Austrálii, italský, rakouský a skotský parlament ho má, dál mě nebavilo pátrat. Pokud bude vnitrácké rádio pitomé a k ničemu, pak kritizujme. Dokud jsme - opakuji - neslyšeli ani "dobrýtro", vyčkejme. Aspoň toho dobrýtra. Asi nám vypukla nějaká okurková sezóna, nebo co.

Další šílená kráva
Do kravína v Deblíně na Brněnsku se vypravila komis, aby tlumočila ortel: i třetí série zdravotních zkoušek potvrdila výskyt nemoci šílených krav u jednoho tamního poraženého kusu. Stádo které půjde na nucenou porážku není naštěstí moc velké, jedenáct zvířat. Je z toho vždycky smutek. Nad neužitečně zmařenými životy zvířat, nad zmařenou prací lidí, kteří se o ně starali. Samozřejmě, zdraví je přednější, než materiální hodnoty, pochybnosti však se vkrádají na mysl. Skutečně je nebezpečí tak strašné, aby ospravedlnilo doslova masakry, jakých jsme byli nepřímými svědky v Británii? Anebo to je jenom ukázka, jak dovede napínat svaly byrokratická mašinérie státu, aby upevnila svoji existenci? Potíž je v tom, že na tuhle otázku asi nedokážeme uspokojivě odpovědět a nikdo nás nedokáže uspokojivě přesvědčit.
Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: