Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 3.10.2002
Svátek má Bohumil
  Výběr z vydání
 >ZE SVĚTA: Propad americké burzy, silný to tabák
 >INFO: Život školáků pod křídly kondora
 >POLITIKA: Další dávka eurozákonů
 >POLITIKA: Tošenovský je nebezpečím pro vládní koalici
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Masky na h...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nejen E 55
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart si zvykl na motocykl
 >TÉMA: Původ palestinsko-izraelského konfliktu (část 2.)
 >ZE ŽIVOTA : Jak láska k pivu zachránila celou rodinu
 >AFRIKA: Quo vadis Africa, aneb i tak se léčí AIDS
 >PŘÍRODA: Čápice Kateřina přeletěla Ťan-Šan
 >SPOLEČNOST: Ještě ty koblihy
 >PŘÍRODA: Tluče na buben.
 >ZDRAVÍ: Kolik lidí zabila chřipka ?
 >Spojené státy, udržitelný růst a lidská práva

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
3.10. SPOLEČNOST: Ještě ty koblihy
Prostě Gentleman

Už jsem myslel, že problém prodeje nebalených koblih a plněného pečiva, tedy zákaz jejich volného prodeje, je pasé. Jenže není.

Prvním podnětem pro návrat je osobní zkušenost z jedné prodejny Delvity. Neprodají vám čtvrtku, ani půlku chleba - a to nejen volně ložený, ale ani přes pult. Na regále je cedule s odvoláním se na příslušný zákon. Marná byla moje argumentace, že i podle uvedené citace je zakázán volný prodej, nikoli prodej přes pult. Proč můžu ohmatávat rohlíky a celý chleba bez ohrožování zdraví jiných, nevím. Kupovat celý chleba a tři čtvrtiny vyhazovat, odmítám, nevábný balený taky. Řešení - nechodit do této prodejny - je klukovské, za chvilku bych neměl kde nakupovat.

Druhým podnětem je rozhovor s ministryní zdraví Součkovou ve včerejších Lidovkách. Sprostě se vymlouvá na to, že onen zákon je starý pět let, takže ona nc, to ti před ní. Ona zákon pouze "doplnila" novelou o "bezdotykovém prodeji", což prý není zpřísnění: "My jsme ji nezpřísnili. My jsme ji zpřísnili pouze v tom, že je tam přidána kapitola o nutnosti bezdotykového balení...". Všimněte si rozporu v prvních dvou větách. Inu politik se nezapře. Paní ministryně, kromě toho, že neví, že i v zemích Unie, na niž se odvolává, se pořád prodává inkriminované zboží volně, ale ani neví, jak to bylo dosud u nás: ve většině marketů byl podle ní "chleba v papírových pytlících". A korunu všemu nasadí teorií o "cílené kampani". Jestli budou i další kroky jejího ministerstva takové, tak budeme na jejího předchůdce vzpomínat se slzou v oku.

Třetím podnětem jsou tytéž Lidovky a redakční komentář člověka bez vlastního názoru, M. Zvěřiny. Napsal nesmysl o hájení "práva koupit si ohmatanou koblihu", které prý hájíme proti Unii. Důvod k napsání přitom byl zajisté ten, že se dřív než ostatní dověděl, že zákon už platí pět let. Předtím to nevěděl, jinak by své moudro napsal minulý týden. Ale ten pocit, že ví něco, co ostatní ne, takže může poučovat, ten stojí za všechno.

Gentleman
Další články tohoto autora:
Prostě Gentleman

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: