Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 3.10.2002
Svátek má Bohumil
  Výběr z vydání
 >ZE SVĚTA: Propad americké burzy, silný to tabák
 >INFO: Život školáků pod křídly kondora
 >POLITIKA: Další dávka eurozákonů
 >POLITIKA: Tošenovský je nebezpečím pro vládní koalici
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Masky na h...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nejen E 55
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart si zvykl na motocykl
 >TÉMA: Původ palestinsko-izraelského konfliktu (část 2.)
 >ZE ŽIVOTA : Jak láska k pivu zachránila celou rodinu
 >AFRIKA: Quo vadis Africa, aneb i tak se léčí AIDS
 >PŘÍRODA: Čápice Kateřina přeletěla Ťan-Šan
 >SPOLEČNOST: Ještě ty koblihy
 >PŘÍRODA: Tluče na buben.
 >ZDRAVÍ: Kolik lidí zabila chřipka ?
 >Spojené státy, udržitelný růst a lidská práva

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
3.10. Referendum o Unii
(eff)

Nepozorovaně odhlasoval senát formulaci věty pro referendum o vstupu do EU (a zamítl referendum obecné, proti byla kupodivu pravice). Musím říct, že zdánlivě neutrální věta "Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem EU?" není to, co by mělo být položeno. Kromě zmateného opakování slov Česká republika a Unie tají obsah oné smlouvy, který si málokdo bude chtít nastudovat detailně, natož to bude moci pochopit. Dále věta neříká nic o tom, jak to bude vypadat prakticky - odpověd ANO nás vystavuje předem neznámé libovůli.
Politická garnitura ani půl roku před plánovaným referendem nedělá nic pro osvětu, novinářská garnitura lítá ode zdi ke zdi a podle politických sympatií pitvá detaily či nepřípustně bagatelizuje zdánlivé maličkosti podle přísloví "pro stromy nevidí les". Chce se po nás, abychom automaticky brali vstup do EU jako dar a přínos a nezajímali se o to, co nám to přinese celkově, od finanční otázky přes kompetence a míru rovnoprávnosti v postavení.
Děláme si obraz podle toho, co se dočtěme, dovíme, doslechneme, informace jsou často rozporuplné, zamlčované, zkreslované. Nevím, jak kdo, ale já za půl roku v žádném případě nebudu jasně hlasovat pro a budu velice přemýšlet o proti. Už proto, že nejčastější argument pro vstup zní nějak jako "a to chceš, abychom byli nadále zaostalí a vzdali se toho dobrého, co Unie dává?, jen kvůli obavám o utopence?".
Gentleman

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: