Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 3.10.2002
Svátek má Bohumil
  Výběr z vydání
 >ZE SVĚTA: Propad americké burzy, silný to tabák
 >INFO: Život školáků pod křídly kondora
 >POLITIKA: Další dávka eurozákonů
 >POLITIKA: Tošenovský je nebezpečím pro vládní koalici
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Masky na h...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nejen E 55
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart si zvykl na motocykl
 >TÉMA: Původ palestinsko-izraelského konfliktu (část 2.)
 >ZE ŽIVOTA : Jak láska k pivu zachránila celou rodinu
 >AFRIKA: Quo vadis Africa, aneb i tak se léčí AIDS
 >PŘÍRODA: Čápice Kateřina přeletěla Ťan-Šan
 >SPOLEČNOST: Ještě ty koblihy
 >PŘÍRODA: Tluče na buben.
 >ZDRAVÍ: Kolik lidí zabila chřipka ?
 >Spojené státy, udržitelný růst a lidská práva

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
3.10. RODINA A PŘÁTELÉ: Nejen E 55
Ondřej Neff

Doufám, že to nebyl poslední krásný den letošního podzimu. Pokud ano, opravdu se povedl. Přes den jsem vyrazil s Davidem na sever, on na Blejdu, já na Sůze, navštívit našeho dědu (jeho dědu, mého tchána). Děda měl radost, my měli radost, že má děda radost, zkrátka - radostný den.

Na cestě i kolem cesty bylo hodně k vidění. Všiml jsem si četných štětek postávajících u silnice, a taktéž nevěstinců neboli hampýzů. Na jednom byl velký dvojjazyčný poutač hlásající ZÁSILKA NOVÝCH DĚVČAT. Představoval jsem si, jak přijede dodávka a maníci v montérkách vybalují pytle nebo bedny s novými děvčaty, čerstvě vyrobenými ve fabrice.

Tyhle maličké hampýzy mívají neónovou reklamu - ta ale nemůže zastřít fakt, že tento GO GO Bar byl ještě před nedávnem skromná vesnická chaloupka. Žil v ní pantáta s panímámou, chovali v chlívku kozu, vzadu na dvorku měli kurník a slípky chodily po dvoře a kdákaly a snášely vajíčka. Kdyby přišel nějaký věštec nebo dokonce sám Antonín Baudyš a řekl pantátovi:
"Otče, z konjunkce Jupitera a Marsu vyplývá, že z chaloupky bude do pěti let GO GO Bar," pantáta by se možná rozkatil, vzal bičiště a naložil s mágem tak, jako režisér Mencl vyprášil darebného producenta Sirotka. Ne, nemám nic proti Go Go barům a nehodlám tu slzet nad zkázou mravů a úpadkem vesnického života. Jen jsem si toho všiml a zaujalo mě to. A odmítám si lámat hlavu, jak je to možné, že to vůbec existuje - když je kuplířství u nás trestné.
No, takových případů by se ostatně našlo víc. Už dávno vyšlo z módy rozčilování nad právním paradoxem existence komunistické strany. Když je toto možné, proč by mě měl vyvést z míry GO GO Bar?


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: