Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 5.10.2002
Svátek má Eliška
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Píp, píp
 >GLOSA: Ústavní soud podpořil Senát.
 >GLOSA: 4.říjen je Mezinárodním dnem práv zvířat
 >OHLAS: NP výtah k moci?
 >AFÉRA: Gauner Antl?
 >ZDRAVÍ: Plísňová onemocnění rukou a nohou
 >INFO: Pochod všech generací - 5. října 2002
 >INFO: Salmovská literární kavárna
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >MÉDIA: Zrození fenomenu Pehe
 >POLITIKA: Lehká prezidentská aritmetika
 >NÁVOD: Jak volit?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: V půl deváté na garančku
 >PSÍ PŘÍHODY: Umění odejít
 >NÁZOR: Kauza -cenzora- pana Miloslava Kučery a opoziční smlouva.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
5.10. NÁŠ RYBNÍK: Týden v trapu
JITA Splítková

Tíživý sen.
Jeho zápěstí netíží žádná časomíra. Ví, že musí stihnout vlak. Utíká, městem, lesem, městem... konečně, stojí na nástupišti. Podívá se nahoru na nádražní hodiny. Stojí. Myslí jen na jedno. Kolik je hodin? Rozhlíží se. Nikde nikdo, koho by se zeptal. Okýnko výdeje lístků je zatažené záclonkou.
Srdce mu tluče.
Jsem na prázdném nádraží příliš brzo? Vlak teprve pojede?
A nebo už je moc pozdě? Odjel?
Nevím!
Hrůzou se probudil...

...Díky Českým drahám lidská těla vyprodukovala adrenalinu. S čím se u nich vždy a za každé okolnosti dalo počítat - byla jejich světoznámá zpoždění. Dnes už je tomu jinak, už bude na jejich adresu psaná, jen samá chvála. ČD - čili jejich vedení a zaměstnanci, si už nechtěli nechat nadávat za kvalitu služeb, s podzimem upadli do depky, a tak vymysleli převratné změny. Ano je tomu tak, již jim nikdo nebude moci lát, že někam přijel pozdě - ČD totiž začaly své vlaky vypravovat už o hodinu dříve, než by měly jet. Uznejte sami, tomu se říká služba! A představte si, opět se najdou nespokojení cestující! Ti kverulanti chtěli jet do Německa v 8.40, přišli na perón a zjistili, že vlak je hodinu v luftu... mají to ty naše dráhy těžký, jednomu se nezavděčí...


Ukázka jak by mělo vypadat chování politika po jakémkoli provinění:
Náměstek policejního prezidenta Miroslav Antl dnes kvůli své čtvrteční nehodě se služebním vozem rezignoval. Funkci i policii opustí 10. října, řekla mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová. O důvodech rezignace dnes Antl hovořil s ministrem vnitra Stanislavem Grossem a policejním ředitelem Jiřím Kolářem.
Bývalý náměstek se po havárii odmítl podrobit odběru krve a moči na zjištění obsahu alkoholu. Dechová zkouška u něj podle policejního zdroje prokázala 0,52 promile. "On je zastáncem tvrdšího boje proti těm, co porušují zákon, takže si asi sám uvědomil, že je třeba být v souladu se zákonem," poznamenala Kosinová.
Množství alkoholu, s nímž bývalý náměstek podle policejního zdroje řídil vozidlo, převyšuje jen o málo maximální hodnoty přípustné v řadě evropských zemí, například v Německu, Francii, Chorvatsku a Španělsku. V Irsku, Itálii, Švýcarsku, Velké Británii nebo Lucembursku je povoleno řídit auto dokonce s 0,8 promile alkoholu v krvi.

To je asi první člověk v naší demokratické politice (před tím, za totáče, se neodcházelo, jen ve funkcích čekalo na funus), který ví co se patří. Pil - jel - odešel. Ovšem, místo ocenění se mu dostává od médií výčitek, že se jim vyhýbá a nechce se nechat vyzpovídat.

EDDA -JITA Splítková
www.futurologie.cz
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: