Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 16.10.2002
Svátek má Havel
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: Václav Klaus a Konec dějin v Čechách?
 >DROGY: Sliby - chyby aneb děti řekly drogám své rozhodné ne
 >MROŽOVINY: Evropská křižovatka
 >NÁZOR: Jakou potřebujeme vládu?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nekupujte foťák na ulici!
 >PSÍ PŘÍHODY: Dny se nepříjemně zkracují...
 >MÉDIA: Ta naše televize česká, obzvláště digitální
 >SVĚT: Hodně cukru pro Turecko.
 >NÁZOR: ODS a prezident. Totální obrat.
 >KOMENTÁŘ: Bali
 >PENÍZE: Studenti, máte všech pět pohromadě?
 >ŠKOLSTVÍ: Učitel, který zakládá nové odbory
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Rozmach křesťanství
 >CHTIP: O mravenci a kobylce
 >EKONOMIKA: Co říkají makroekonomické ukazatele ČR

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
16.10. RODINA A PŘÁTELÉ: Nekupujte foťák na ulici!
Ondřej Neff

Důmysl podvodníků je podivuhodný, někdy až jde rozum stranou. Do té míry, že jim naletíte. Nevysmívám s e nikomu, ani tomu smutnému pánovi, kterého jsem dnes potkal ve fotografickém obchodě firmy Škoda ve Vodičkově ulici. Mají tam i oddělení použitých aparátů - a ten pán se jim pokusil prodat foťák, který koupil včera.
Byla to tak zvaná výhodná koupě. Dal za něj tisíc korun a čekal, že mu u Škody dají tři, čtyři, pět. Cenu má tak stovku, pokud nějakou - spíš jako kuriozita pro sběratele.
Je to celé umělohmotné, vypadá to jako zrcadlovka s hranolem, má to i veliký blesk (nepodařilo se mi zjistit, zda blesk funguje) a dá se do toho strčit kinofilm. Po zmáčknutí knoflíku tam něco vrčí a z objektivu vylejzá tubus s nějakým sklem. Má to na sobě napsáno Canonmatic, dokonce za použití firemního typu písma Canon, ovšem s Canonem to má společné jen to písmo.

U Škody mi říkali, že je tu už snad desátý případ za pár dní. Dokonce tam měli starého pána, který výhodnou koupi realizoval za patnáct tisíc - to tenhle pán tratil aspoň ten jeden litr, ne bandasku litrů. Podvod je podobný, jako když před lety Italové prodávali "bundy z veletrhu". To vždycky stálo auto u chodníku a u něho dva Taloši a strašně spěchali a že jedou z veletrhu a musejí prodat zbytek zboží, bunda za litr, no nekup to!
Vtip byl v tom, že bundy byly papírové nebo co, po zmoknutí se rozpadly, nevím - věru že jsem nic nekoupil. Tyhle podvodné foťáky padouši prodávají taky z kufru auta a možná, že mají obdobnou báchorku k disposici.
"Napište do toho svýho Psa, ať si lidi dávají bacha," prosili mě u Škodů.
Což činím, bez velké naděje, že to bude co platné.. Lidi jsou holt neopatrní a jakmile je výhodná koupě na dosah ruky... No přece, Canona za tisíc, nekoupili byste?
Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: