Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 18.10.2002
Svátek má Lukáš
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >ZE ŽIVOTA: Zkušenost
 >NÁZOR: Konsenzuální hlava státu
 >ZEMĚDĚLSTVÍ: Palas - povodně jsou překážkou restitucím
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k McDonaldovi a o cestě k ráji
 >PSÍ PŘÍHODY: Podivné setkání na ranní procházce
 >HISTORIE: Water-Loo (aneb Císařovy nové hemoroidy, Díl 3.)
 >VÍKEND: O chalupách a chalupářích
 >POSTŘEH: O nechtěné mystifikaci
 >K DISKUSI: Hon na kuřáky versus zdravý rozum
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Křížové výpravy od 11. do 15. století (mapa)
 >PENÍZE: Chceme tě, drobný kliente
 >ZDRAVÍ: Smíte nahlédnout do své zdravotní karty?
 >TEROR NA OSTROVĚ BALI: Poslední informace
 >OHLAS: Reakce na názor o reklamě M.Římana

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
18.10. RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k McDonaldovi a o cestě k ráji
Ondřej Neff

Ve středu jsem viděl na Vinohradech před Mekáčem jakousi démošku. A ona to byla mezynárodní agce! To jsem se dozvěděl až večer z televizního zpravodajství. Takový je totiž mechanismus podobných akcí. Páni v týví jsou povinováni vyplnit čas vyhrazený pro TV noviny událostmi, a když nejsou události, je nutno je vyrobit. Takže když se aktivista převlékne za hamburger, má to význam méně než nulový. Pak přijede týví, natočí ho a odvysílá to čtyřem či kolika miliónům lidí a je to medyjální bomba.
No a ona to byla - jak říkám v úvodu - akce mezinárodní.
Připadá mi to pikantní.
Aktivistovi vadí, že McDonald je celosvětový podnik, všude předkládající totéž, načež zorganizuje celosvětovou akci, předkládající stejný druh protestu. Aktivista vytýká McDonaldovi, že vnucuje svůj koncept stravování lidem, načež od - aktivista - vnucuje lidem svůj koncept, že je McDonald špatný. Navíc, on brání McDonaldovi v činnosti, blokuje vstup, odhání zákazníky, kdežto McDonald nedělá nic, prostě je.

Podotýkám, že k McDonaldovi chodím jen velmi zřídka, a když tak v cizině - a nikdy na hamburger a McDonald mi může být ukradený a mám radši českou a italskou kuchyni. Ale nějak je mi proti srsti a zalejzá mi pod kůži a pod nehty tohle rejdění čilých organizovaných mladíků a dívek: vždycky to tak totiž začínalo, všechno to, co se stalo děsivého ve dvacátém století. Někdo si usmyslel, že za všechno můžou cizáci a Židi obzvlášť, a nadšení mladí lidé malovali vápnem po výloze obchodu pana Kohna und sohna. Někdo si usmyslel, že za všechno můžou kapitalisti a statkáři a politici a nadšení mladí lidé hnali novináře do emigrace a křičeli před domem Zde je ta redakce, kde sídlí reakce. Teď se dozvídám, že za všechno můžou globalisti a nejvíc McDonald a že je nutno je zakázat a rozehnat a auta zakázat a PVC zakázat a americké filmy zakázat a pak nastane ráj.
Blbý je, že ty cesty rájem nějak divně vždycky vedou kolem kremační pece. Jenže to si ti nadšení mladí aktivisté nikdy nejsou schopni uvědomit.
Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: