Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 21.10.2002
Svátek má Brigita
  Výběr z vydání
 >TEROR NA OSTROVĚ BALI (3) : poslední informace
 >POOHLÉDNUTÍ: Od Mein Kampfu nejen k manhattanským mrakodrapům
 >ZAMYŠLENÍ: Trocha psychologie nikoho nezabije.
 >POLEMIKA: Do třetice - ještě pár vět k zákazu reklamy
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Konec sezóny na motorce
 >PSÍ PŘÍHODY: Sezóna konce sezón
 >POLITIKA: Je čas na obsazení Iráku
 >PRAHA: Virtuální předvolební válka v Praze
 >SPOLEČNOST: Fejeton o mužích - samcích a atrapách
 >OHLAS: Na kouření
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Byzantská říše(mapa)
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >ZDRAVÍ: Problémy s nohama (např. když páchnou :-) )
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: I ten bezmocný hlas znamená mnoho
 >Boj o ADSL - zeptali jsme se Českého telekomunikačního úřadu a alternativních operátorů na to, co vás nejvíce zajímá

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
21.10. TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
Jerry Plšek

Politické události minulého týdne, vzhůru nohama a v křivém zrcadle - viděno z Austrálie

Pondělí 14.10.02. Výkonná rada ODS navrhla oficiálně Václava Klause jako prezidentského kandidáta. Nejpádnějším argumentem pro jeho zvolení přímou volbou je to, že by svátek Svatého Václava byl i nadále státním svátkem po příští čtyři roky.

Ve snaze usnadnit Václavovi Klausovi cestu k volbě do funkce prezidenta navrhuje ODS přímou volbu prezidenta. Komunisté v zájmu Kříženeckého, navrhují kanonádu z Aurory.

Jan Zahradil naznačil, že by se mohl vzdát kandidatury na post předsedy ODS, kdyby mu někdo nabídl jiné koryto. Lepší vrabec v hrsti, než nejisté koryto předsedy ODS.

Petr Pithart v sobotu v televizi řekl, že by o prezidentovi mohla rozhodnout přímá volba občanů nebo veřejné losování. Sportka dala k dispozici starší, upravené slosovací zařízení do kterého by kandidáti mohli umístit své koule. Lucie Bílá, se zavázanýma očima a za zpěvu "Ukážu ti cestu rájem" by pak jedním hmatem vylosovala výherce.

Televize Nova zveřejnila zprávu, kterou obdržela po podplacení vysokého policejního úředníka, podle níž je bývalý pražský primátor Jan Kasl policií podezírán z přijetí úplatku.

Členové umělecké skupiny PodeBal odhalili v Praze "pomník Benešovým dekretům" na protest proti politikům, kteří se podle jejich názoru chovají xenofobně a nacionalisticky. Rakouská vláda protestovala proti odhalení pomníku s vysvětlením, že pomníky se obyčejně staví za účelem udržení něčeho nebo někoho v trvalé paměti.

Na Blanensko se vracejí losi, je to po čtyřech stoletích, kdy se tu tato zvířata vyskytují na zdejším území. Pokud uvažují o uplatnění restitučních nároků, musí tak učinit do příštího slosování.

V Jeseníkách jsou na silnicích námrazy a místy i sníh někde dokonce i kousky asfaltu.

Angličtí rowdies, kteří navštívili v Bratislavě zápas Anglie - Slovensko, nevyvolali žádné velké výtržnosti, zato v Praze zdemolovali klub Atlas v domnění, že jsou stále ještě na předměstí Bratislavy. V měřítku světových velkoměst, je tento omyl omluvitelný.

Úterý 15.10.02. Vláda schválila návrh návrhu na vydání dluhopisů na úhradu dluhů. V překladu do řeči obyčejných smrtelníků to znamená, že zas proflákali jeden den.

Podle dalšího vládního rozhodnutí konkurence by měla získat možnost pronajímat si vedení místních sítí Telecomu. Někteří vládní činitelé toho okamžitě využili a pronajali si to nejdelší vedení jaké si mohli dovolit.

Bývalý pražský primátor Jan Kasl se rozhodl žalovat televizi Nova pro pomluvu, že se měl údajně zaplést do úplatkářské aféry. Kasal se tím, že nikdy od nikoho nevzal korunu. Policie zkoumá, zdali pan bývalý primátor vedle sporožira, nemá náhodou i devizový účet.

Podle právní analýzy je technicky možné schválit ústavní zákon o přímé volbě prezidenta včas pro to, aby z nějakých dosud neznámých důvodů, mohl být Václav Havel zvolen prezidentem na dalších mnoho let

Cyril Svobody řekl v rakouském Kurieru, že rakouský nátlak ve věci Benešových dekretů ohrožuje eventuální dohodu o tom, kdo vlastně začal a prohrál druhou světovou válku.

Ve Spolaně Neratovice unikl ze zásobníku oxid siřičitý. Je na čase, aby toho smrada jednoho, smradlavého, pořádně hlídali.

Středa 16.10.02. Tři tisíce speciálně vycvičených policistů bude hlídat 50 hlav států při summitu NATO, celkem bude policistů 12 tisíc, čeká se 12 tisíc demonstrantů To máme …šedesát na hlavu a devět tisíc na rozprach.

Poslanecký klub ODS navrhuje přímou jednokolovou volbu prezidenta, ale vypadá to spíš na tříkolku.

Senátor ODS Mirek Topolánek charakterizoval obrat ODS ve věci přímé volby jako "politickou prostituci" . Svaz zaměstnanců v sexuálním průmyslu se ohradil proti užití výrazu prostituce v souvislosti s politikou, poukazem na to, že výsledkem prostituce jejich členů, na rozdíl od politiků, je pocit blaha a rozkoše za který platí jen zákazník a nikoliv celý národ.

Předseda lidovců Cyril Svoboda projevil podiv nad tím, že je ODS najednou pro přímou volbu prezidenta. Podivné na tom je to, že se není čemu divit.

Komunisté považují "účelový návrh ODS" na přímou volbu prezidenta za špatný, jinak ale přímou volbu podporují, protože odjakživa byli pro "gdejakou špatnost"

Stanislav Gross řekl, že se vzdá postu ministra vnitra, pokud bezpečnostní opatření při summitu NATO selžou. Červená Karkulka přestane chodit k babičce zkratkou přes les a Šípková Růženka přestane brát prášky na spaní.

Vnitro oznámilo, že určitým lidem bude odepřen vstup na území republiky. Po vzájemné dohodě s Anglií.to budou i Romové, kteří se tam ucházeli o politický asyl.

V Pardubicích bude vybudována továrna na litá automobilová kola. V rámci přidružené výroby, budou vyrábět i několik druhů litých saní. Obzvlášť populární je model "Tchýně".

Čtvrtek 17.10.02. Václav Havel po rozhovoru s Cyrilem Svobodou varoval, že pokud Unie nepřijme nové členy, nemusí se to stát nikdy a může vzniknout nové železná opona. Jen bůh ví, co mu ten Cyril zas navykládal.

Právní rozbor Benešových dekretů je hotový, Unie soudí, že dekrety nejsou překážkou vstupu ČR do Unie. Vyhlášení výsledku se odehrálo na slavnostním večeru, který byl zakončen představením Shakespierova "Mnoho povyku pro nic"

Rozbor je už v Praze, potvrdil to ministr zahraničí Cyril Svoboda. Nejvíc v Karlíně, tam se boří kde co.

Čtyři týdny ve vězení v Británii zůstane kapitán Václav Pojer za to, že lezl do letadla s pistolí a náboji v kufříku - kontrolou na Ruzyni prošel bez problému. Pokud se mu ovšem podaří přesvědčit anglické úřady, že jen testoval bdělost těch dvou anglických emigračních úředníků na ruzyňském letišti, bude propuštěn na svobodu okamžitě.

Nedaleko Okrouhlice na Vysočině chytl plamenem za jízdy vlak, nikdo nebyl zraněn. Nehodu zavinil muž, který náhle zahořel láskou k jedné spolucestující. Počáteční zanícení bylo rozdmýcháno proudem vzduchu jedoucího vlaku.

Podle TV Nova chce Kuvajt nakupit několik set tisíc protichemických masek z Gumáren Zubří, zprávu potvrdil mluvčí ministerstva obrany. Polovina objednávky musí být dodána v provedení "se závojíčkem"

Stanislav Gross tvrdí, že v ČR je víc masek na obyvatelstvo víc než jinde v Evropě, zvlášť v době Masopustu.

Britové vrátili další skupinu českých občanů, kteří neúspěšně žádali o asyl. Zavinil to špatný překlad do angličtiny. Anglické úřady prohlásily ČR za bezpečnou pro Rómy, protože byly informovány, že jejich popularita v zemi značně stoupla. K omylu došlo záměnou popularity za populaci.

Pátek 18.10.02. Sněmovna schválila zákon o referendu o vstupu do Evropské unie, nebude žádné kritérium stran počtu účastníků. Nejvhodnějším datem pro referendum se jeví Silvestr. To je každému všecko fuk.

Naše a americké vzdušné síly nacvičovaly obranu vzdušného prostoru během summitu NATO nad českým a německým vzdušným prostorem. Američané mají na starosti horské oblasti s lanovkami, zatím.co čeští piloti bramborové lány a panelová sídliště.

Bude zřízeno ministerstvo informatiky, v jeho čele bude stát Vladimír Mlynář. (Už zas? O tom se psalo na NP před dvěma měsíci)

Premiér Špidla hájil v parlamentu počínání vlády v době povodní, Ivan Langer výslovně řekl, že vláda povodně nezvládla; podle premiéra povodně způsobily škody 70 miliard. Vláda, přesto, že nechala všechno ostatní plavat a věnovala se povodním, nakonec utopila naděje všech, kteří se na ni při povodních spoléhali.

Vláda zřídila vládní výbor pro obnovu území pod vedením premiéra. Kdyby se panu Špidlovi povedlo obnovit Velkomoravskou říši, třeba bychom do EU ani nemuseli.

Kanada se rozhodla zatím nezrušit víza pro cesty do České republiky. Česká republika se ohradila proti tomuto hrubému vměšování do našich vnitřních záležitostí.

Firma Ikea stahuje z prodeje plyšové hračky, ze kterých by špatným švem mohly vypadnout plastové kuličky, jež by mohlo dítě vdechnout. Z podobného důvodu, se uvažuje o zákazu prodeje zvěřiny zastřelené brokovnicí. Po náhodném pozření broků a případného nadýmání, by mohlo dojít k těžkým ublížením na těle, nebo i k smrtelným zraněním spoluobčanů.

Podle 25ti procent otázaných voličů, 85% lidí podporuje přímou volbu prezidenta.

Jerry Plšek
Další články tohoto autora:
Jerry Plšek

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: