Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 24.10.2002
Svátek má Nina
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Přímá volba prezidenta podle ODS
 >FEJETON: Dopis příteli milionáři
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Propisku nepotřebujete
 >ZE ŽIVOTA Nejlepší kšeft - lidská naivita
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Strýc Podger vyměňuje stírače
 >PSÍ PŘÍHODY: Komu je vlastně nadáváno
 >LITERATURA: Mé a tvé - Atomová válka SFC Marecka
 >LETECTVÍ: Nose Art neboli Příďové kresby letadel
 >VÍKEND: O chalupách a chalupářích
 >ŽERTÍK: Dopis od zlodějů 150 miliónů
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Aztécká říše (mapa)
 >PENÍZE: Pojistěte si svůj domov
 >ZDRAVÍ: Průjmy neinfekčního původu
 >SPOLEČNOST: Fórum 2000 - škoda času a peněz
 >NÁZOR: Zbytečné pašalíky pro Unii svobody

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
24.10. ŽERTÍK: Dopis od zlodějů 150 miliónů
Milan Petrák

miliónů

Vážená veřejnosti,
s velkým zájmem jsme sledovali zprávy o krádeži sto padesáti miliónů na Evropské třídě. Všechny nové zprávy i komentáře nás zajímaly ještě více než kohokoli z vás. Přiznáváme, že jsme se na ně těšili již před provedením krádeže.
Vzhledem k tomu, že se vyskytlo množství negativních názorů, podle nichž nejsme nic než sprostí zločinci, kteří jen škodí, rozhodli jsme se tě, veřejnosti, oslovit tímto listem. Pokud si myslíš, že jsme nevykonali nic, než že jsme jednoho rána počkali na Evropské na obrněný vůz, sebrali z něj peníze a že si nyní užíváme nezasloužených sto padesáti miliónů, tento dopis tě, doufáme, z tohoto bludu vyvede. Neodvedeš si, snad s výjimkou několika odborníků, představit, kolik úsilí nás stála příprava na akci. Jen málokdo si uvědomuje, že skutečně dobrý zloděj musí být sportovcem, psychologem, znalcem zbraní a odborníkem na bezpečnostní systémy v jedné osobě. Každý okamžik krádeže jsme museli předem probrat do nejmenších podrobností. Práci na přípravách jsme věnovali aspoň šedesát hodin týdně. Kdo z vás by to vydržel?! Přípravy se nedají odfušovat. Krádež peněz z obrněného vozu vyžaduje stejnou kvalifikaci jakou mají špičkoví vědci.
Není pravda, že jsme naším činem pomohli jen sobě a všem ostatním uškodili. Naši akci již jistě ocenila Citibank, která byla stejně pojištěná, takže o nic nepřijde, a které jsme se postarali o pořádnou reklamu. Však Tesco a McDonald věděly, co dělají, když se okamžitě ozvaly, že i jich se slavná krádež týká. Bezpečnostní agentura (také pojištěná) díky nám přišla k penězi neocenitelné informaci o svých slabých místech. Věříme, že na sobě zapracují všechny bezpečnostní agentury a náš čin tak přispěje k prevenci před pokusy o jeho zopakování ze strany nedokvašených rádoby-zlodějů, kteří nic pořádně neumějí a akorát kazí jméno řemeslu.
Vezmi prosím, veřejnosti, v úvahu také zábavu, o kterou jsme se ti svým kouskem postarali. Neseděla jsi snad napjatě před televizory a nehltala každou zmínku o nás - zločincích (jak nás nehezky nazýváš)? Každý film, který stojí aspoň trochu za řeč, spolkne taky aspoň sto padesát miliónů a přitom nenabízí zdaleka takové vzrušení - žádná autentičnost, žádná opravdovost, všechno je jen jako. Jistě jsi zaznamenala, že ani jeden novinář, byť by byl proti nám sebezaujatější, nás neobvinil z plytkého scénáře, nepravděpodobné zápletky či laxního výkonu. Naše akce byla jako břitva. To musí každý ocenit.
Na závěr přikládáme odhad finančního přínosu takzvané krádeže:

úspora Citibank, Tesca a McDonaldu na reklamě 20 miliónů
poučení bezpečnostní agentury o svých slabinách 40 penězi neocenitelných miliónů
zábava televizních diváků, rozhlasových čtenářů, internetových surferů a plátkových čtenářů 60 miliónů
zisk médií ze zvýšeného zájmu o zprávy 30 miliónů

Součet 150 miliónů

Účet je tedy zjevně vyrovnán. Jediné, co nám může být vyčteno, je přechodné omezení dopravy na Evropské a jeden spálený VW Golf. Uznáš sama, že to nestojí za řeč. Doufáme, veřejnosti, že se nám povedlo tě přesvědčit, že zlodějna je zaměstnání jako každé jiné. I ona si žádá své a má své přednosti i zápory. I ona vyžaduje určitý talent. Pokud tento dopis rozechvěl srdce nadaných a pracovitých mužů a žen, toužících si také nakrást, rádi je mezi sebou přivítáme. My se konkurence nebojíme!

S pozdravem
Tví oddaní vlastníci sto padesáti miliónů.


Další články tohoto autora:
Milan Petrák

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: