Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 26.10.2002
Svátek má Erik
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Která strana je nejhorší?
 >Gross nebudí před summitem NATO velkou důvěru
 >PENÍZE: Vyplatí se kombinovat hypotéku?
 >HRY: Exigo
 >ZDRAVÍ: Konzumenti vína jsou méně ohroženi tvrdnutím jater
 >POSTŘEH: O volbách
 >ŽE ŽIVOTA: Janko a problémy s rentgenem
 >ZEMĚDĚLSTVÍ: Vlastníci půdy a rolníci: -Venkov unii neodmítne
 >MOSKVA: Islámští teroristé dorazili do Evropy.
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >POLITIKA: Hlas za dres
 >MROŽOVINY: Důležitost pojistky
 >POLITIKA: Příběh S. Husajna aneb Diktátor sluhou NATO (2)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nádherně hladká plocha
 >PSÍ PŘÍHODY: Zásluha, která musí být odměněna

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
26.10. NÁŠ RYBNÍK: U nás klídek.
JITA Splítková

Venku prší a začíná depresivní podzimní počasí. Ono nejen počasí přispívá k nenáladám a k velkému smutku. Kromě počasí jsou si lidé sami sobě navzájem zdrojem velkých bolestí - největší zoufalství vyvolávají lidé, které jsme pojmenovali - teroristy - vraždící necitelní kyborgové.
V současné době už si opravdu nikdo nemůže říct - " Terorismus, co to je, to se mě rozhodně nemůže týkat..." Nikdy jsem se ve svém okolí nesetkala s člověkem, který by nesoucítil s obětmi teroristů a s pozůstalými, ať se zločin stal kdekoli na světě a nebyl důrazně proti teroristům.

Po 11. září se scény z filmů o teroru, které jsme pokládali za jen takové sci-fi, začínají stále více prolínat do života. Před týdnem hrůza na Bali, ostřelovač v USA, teď stovky možných obětí v divadle v Moskvě... jaký to je pocit, tušit, že možná právě já jsem na mušce ostřelovače, vraždícího náhodně, jaký je to pocit sedět vedle výbušniny a nevědět, jestli ji teroristé za pět minut neodpálí i se mnou?
Člověka takový zážitek rozhodně změní.
Za chvíli se v Praze sejdou mocní a vlivní, doufejme, že jejich setkání bude k něčemu a konečně se všichni dohromady začnou starat o své lidi, kteří jsou lidé - tedy hodní, zlí, laskaví, podlí,... ale lidi, kteří mají v sobě základní úctu před životem jako takovým a nejsou ovládáni náboženskou ortodoxií, která by v jejich mozcích nadělala takový "brajgl", jako nadělal islám v mozcích sebevražedných teroristů. Je nutno označit jasně nepřítele a bojovat s ním.

Teroristi se k nám už přiblížili na dost malou vzdálenost, ale náš rybník je klidný, hlavně naše média jsou v klidu, pokud chcete aktuální zprávu z divadla v Moskvě, musíte se informovat u zahraničních zpravodajských agentur. O čem se u nás v tisku hovoří?
V pátek začaly senátorské volby - tiše a nenápadně, jen ve velkých městech se na všemožných plochách objevily plakáty s tvářemi zvolení chtivých. Lidi to ale nějak moc nezajímá - v pátek byla velmi malá účast voličů - volby prý zachraňují důchodci a starší občané - jsou ještě naučeni, že volby jsou povinnost - viz zpráva ČTK:
Poměrně malou účastí voličů, v průměru mezi deseti až 15 procenty ze zhruba 2,7 miliónu voličů, se vyznačoval dnešní první den voleb do třetiny Senátu. Kromě toho, že na Žďársku odmítli komisaři voliče, který měl trvalé bydliště jinde, nezaznamenaly volební komise nějaké nejasnosti nebo konflikty.
V hlavním městě, kde hlasy kandidátům odevzdala zhruba pětina voličů, byla účast rozdílná. Poměrně hodně lidí volilo například na Malé Straně v Praze 1, málo jich přišlo v Praze 9.

A v sobotu končí letní čas.

EDDA - JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: