Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 26.10.2002
Svátek má Erik
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Která strana je nejhorší?
 >Gross nebudí před summitem NATO velkou důvěru
 >PENÍZE: Vyplatí se kombinovat hypotéku?
 >HRY: Exigo
 >ZDRAVÍ: Konzumenti vína jsou méně ohroženi tvrdnutím jater
 >POSTŘEH: O volbách
 >ŽE ŽIVOTA: Janko a problémy s rentgenem
 >ZEMĚDĚLSTVÍ: Vlastníci půdy a rolníci: -Venkov unii neodmítne
 >MOSKVA: Islámští teroristé dorazili do Evropy.
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >POLITIKA: Hlas za dres
 >MROŽOVINY: Důležitost pojistky
 >POLITIKA: Příběh S. Husajna aneb Diktátor sluhou NATO (2)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nádherně hladká plocha
 >PSÍ PŘÍHODY: Zásluha, která musí být odměněna

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Stručně  
 
26.10. stručně o pátku
(JITA)

Volby do senátu:
16.30.
Podle předběžných údajů byla v prvním kole katastrofální neúčast - od 17 do 23%. Zatím jediným zřejmým vítězem už v prvním kolem je Vladimír Železný, který kandidoval na Znojemsku - a zde také byla nejvyšší volební účast.
Zatím to vypadá na 18 - 19 postupů po ODS


 • 16:30 Podle novějších zpráv přišlo o život celkem 67 rukojmí a 50 teroristů (3 byli zajati). Zachráněno bylo 750+ rukojmí, všechny děti a cizinci. Kolem 200 rukojmí bylo buď v bezvědomí, omámeno nebo přiotráveno, patrně uspávacím plynem, který masivně použily zásahové jednotky k paralyzování teroristů. V budově bylo zneškodněno cca 30 náloží s trhavinami. Sebevražedné teroristky s výbušninami na těle, připravenými k odpálení, byly zabíjeny výstřelem do spánku. Na útoku se podílely jednotky SPECNAZ a ALFA. Improvizovaný útok mimo plán byl zahájen z toho důvodu, že teroristé ráno začali pobíjet rukojmí, jak předtím slíbili, a ostatní zajatci před nimi začali utíkat, aby nebyli také zabiti. Zároveň bylo slyšet řadu výbuchů. (Zdroj: http://www.newsru.com/)
 • V 9.30 hodin moskevského času byla spěšně evakuována všechna rukojmí z budovy divadla a i všichni lidé z jejího okolí. V budově byla objevena nálož.
  Podle moskevského primátora Jurije Lužkova zahynulo kolem 30 rukojmí. Kolik při osvobozování rukojmí a kolik zabili teroristé, není jasné. Mezi mrtvými jsou i zemřelí na infarkt.

 • Útok zvláštních oddílů na teroristy v moskevském divadle skončil úspěšně. Autobusy a sanitky z místa odváží rukojmí. Mezi nimi jsou ranění a mrtví. Zvláštní oddíly odminovávají budovu.
  V 7.21 hodin moskevského času bylo oficiálními místy potvrzeno, že byl zvláštními oddíly zabit vůdce teroristů Movsar Barajev. Z divadla bylo vyneseno dvacet těl.
 • Islámští teroristé dnes (sobota) v pět ráno moskevského času dokázali svoji bestialitu a nehodnost zvát se lidmi - zabili první dvě rukojmí - dva muže. Před tím kolem druhé hodiny postřelili ženu do břicha a muže do hlavy - ty dovolili ještě odvézt do nemocnice, oba dva jsou ve vážném stavu.
 • Teroristy, kteří ve středu obsadili moskevské divadlo a drží tam stovky rukojmích, neospravedlňuje ani to, že svým činem chtějí dosáhnout ukončení války v Čečensku. Prohlásil Václav Havel.
 • Sociální demokracie nepodepíše v souvislosti s návrhem státního rozpočtu na příští rok žádný dodatek ke koaliční smlouvě, řekl to místopředseda ČSSD Stanislav Gross.
 • CVVM: Za nejdůležitější událost poslední doby považovalo v září 86% českých občanů srpnové povodně.
 • Majitel cestovní kanceláře Václav Fischer, který po třech letech odchází ze Senátu, se chce stáhnout z podnikání a uvažuje o kandidatuře na prezidenta v roce 2008.
 • Voliči na třetině českého území si podle předsedy Senátu Petra Pitharta (KDU-ČSL) uvědomují, že svými hlasy v nynějších senátních volbách rozhodují i o budoucím prezidentu republiky.
 • Dlouholetý premiér a ministr vnitra komunistického Československa Lubomír Štrougal již nestane před soudem. Nejvyšší státní zastupitelství totiž uzavřelo jeho kauzu s tím, že v ní nelze podat dovolání či stížnost pro porušení zákona.
 • Počasí Praha: Opět ošklivo, zataženo, pršelo.

  Český podzim (z Horácka):

  Baba sedí za kamny,
  vylizuje kuthany,
  pes na ni vrčí,
  že ji s kamen strčí,
  kohout na ni kokrhá,
  že jí čepec roztrhá,
  a ona ho prosí,
  aby jí to nedělal,
  že mu něco dá.

  (Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)  Další články tohoto autora:
  (JITA)

  Komentáře ke článku

  Počet přístupů na stránku: