Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 29.10.2002
Svátek má Silvie
  Výběr z vydání
 >TEROR: V Moskvě se skoro nic nového nestalo
 >ARCHITEKTURA: Pražská Stromovka po povodni
 >TÉMA: Co s absolutní výzvou?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Z Reichstagu se ještě kouří
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Státní svátek pod tlakem orkánu
 >PSÍ PŘÍHODY: Mizera nechce žrát!
 >ENERGETIKA: Temelín je opět podezřelý...
 >OHLASY: Železný senátor
 >EKONOMIKA: Třetí čtvrtletí na světových trzích
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >SPOLEČNOST: Mé dojmy z Johannesburku
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Budování státu v Nizozemí
 >MEJLEM: Poučit bychom se mohli?
 >STŘEDOZEMÍ: Malta teplého, povlovně doznívajícího léta
 >PRO ZASMÁNÍ: Jeden jazykový problém

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
29.10. TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
Jerry Plšek

Pondělí 14.10.02. Irové v sobotním referendu schválili smlouvu z Nice a otevřeli tak cestu novým zemím do Evropské unie. Vzhledem k tomu, že jsme Irům v minulosti nikdy nic neudělali, je to od nich nehezké.

Václav Havel vyslovil potěšení z výsledku referenda, potěšení vyjádřili i premiér Špidla a ministr zahraničí Svoboda a další politici. Pak, za radostného zpěvu "Teď už máme, co jme chtěli…" vykročili vstříc šťastným zítřkům ve Třetí říši.

Čeští zemědělci zvažují protesty, jimiž by donutili vládu nepřistupovat na zemědělskou politiku Evropské unie. Organizátoři za tím účelem, pronajali několik palouků u Chlumce.

V Havlíčkově Brodě se konal Podzimní knižní veletrh. Hnutí "Zelených", většinou studenti a profesoři, protestovali proti zneužívání stromů na výrobu knih.

V tržnici Kryštof v Železné Rudě udělali zátah na nepoctivé vietnamské obchodníky. Podle očitého svědka, zátah nebyl ani zdaleka tak úspěšný, jako někdejší pogromy na Židy. Rákosníci dokáží daleko rychleji utíkat.

Hladiny jihočeských řek dále klesají, navíc se čeká pěkné počasí v nadcházejícím týdnu. Zdá se, že teprve teď nastane pro media ta pravá okurková sezóna.

V pražském Obecním domě v sobotu začalo a v neděli skončilo FÓRUM 2000, rokování o globalizaci, bez jakéhokoliv výsledku jako obyčejně.

V Krkonoších je už půl hodiny 10 cm sněhu. Možná, že do zítřka vydrží.

Úterý 22.10.02. Špičky vládní koalice se v neděli dohodly na nižším rozpočtovém schodku, v pondělí jej pak schválila vláda. Boj o rozpočet se však rozpoutá až 7. listopadu, kdy o zákonu budou rozhodovat poslanci a který možná vejde do dějin, jako Velká Říjnová Hašteřice.

Kdyby se Miloš Zeman stal prezidentem, nechoval by se podle svých slov konfliktně vůči vládě ani parlamentu. Zeman to řekl na dotaz Práva během své návštěvy v Praze, při níž podpořil senátního kandidáta ČSSD Josefa Dobrého. O tom, jak by se Miloš Zeman choval jako prezident, si nikdo v ČR nedělá žádné iluze.

Prezident Václav Havel diskrétně sdělil Bushově administrativě do Washingtonu, že zprávu o údajném setkání teroristy Muhammada Atty s iráckým diplomatem v Praze nelze prokázat. Že jsme jen chtěli vypadat důležitě a dokud o nic nešlo, tak nám dělalo dobře že se o nás mluví, ale válku si na svědomí vzít, to jako radši ne.

Zabíjačková polévka při vepřových hodech v hypermarketu Globus v Praze-Čakovicích způsobila v noci z pátku na sobotu zažívací potíže zhruba sto padesáti lidem. Sanitky pražské záchranky musely poskytnout okamžitou pomoc lidem, kteří po snězení polévky dostali za několik hodin těžké průjmy doprovázené zvracením a vysokými horečkami. Podezření na teroristickou akci, organizovanou muslimy z Al-kajda potvrdil jak president Bush tak Tony Blair. Podle společného komuniké se předpokládá, že prasata se před porážkou přežrala něčím, co vyrábí Irák k válečným účelům, jako zbraň hromadného ničení. Přípravek do ČR přivezl Sadam Husain, když se v Karlových Varech setkal s Attou,

Středa 23.10.02. Telecom navrhl Českému telekomunikačnímu úřadu, že se příští rok nezvednou ceny za telefonování a basta. Počítá se pouze se zavedením poplatku za zvednutí sluchátka a to ve výši dvou korun pro volajícího a jedné korunu pro volaného. Volaný účastník, který nechá zvonit telefon více než třikrát, zaplatí 0.5Kč z prodlení.

Sněmovna zvolila dva z osmi členů prezidia Fondu národního majetku, Pavla Šafaříka (lidovec) a Jiřího Václavka(ČSSD) Kurva, soudruzi, neserte mě, plán se bude plnit na sto procent a ne mizerných pětadvacet. (pro útlocité duše, které si stěžovaly, že používám sprostých slov si dovoluji upozornit, že jsem jen použil citát z knihy "Černí baroni" a že sám podobná slova užívám jen tehdy, když mě někdo pořádně nasere)

Předseda sněmovny Lubomír Zaorálek označil stav v němž se nachází Česká televize za agónii. Odborníci se domnívají, že agonie už byla. To co lze pozorovat nyní, je posmrtné tuhnutí.

Skupina poslanců ODS předložila sněmovně návrh na jednokolovou volbu prezidenta republika, který obsahuje doložku, že v případě neúspěchu Václava Klause, by se uskutečnila další kola, až by se to nakonec podařilo. Všechny politické strany s tímto návrhem souhlasí. Vzácné porozumění všech politických stran pokračuje tím, že z několika stránkového textu návrhu, všichni chtějí změnit pouze dvě slova. Jméno kandidáta.

Ministři kandidátských států vstupu do EU rokují v Praze a chystají zde společné prohlášení o kvalitě stravování a dámské obsluhy v průběhu konference.

Policie oznámila, že nejdůležitější hosty summitu NATO bude hlídat 3000 policistů. K tomuto opatření se rozhodlo vedení policie po té, kdy průzkumem veřejného mínění se ukázalo, že většina českých občanů si myslí, že nám všichni ti potentáti můžou být ukradení.

Kontrola praktik brněnských policistů zjistila, že policisté zfalšovali výsledky možná až tisícovky případů, oznámil to v úterý policejní prezident Jiří Kolář. Nejvíc falsifikátů se našlo v oddělení podvodů a machinací.

Čtvrtek 24.10.02. Ministryně zdravotnictví Marie Součková neustoupila tlaku odborářů zvýšit platy lékařům o 4500 Kč měsíčně, zvýšení bude ve výši 1500Kč. Závodní výbory Revolučního Odborového Hnutí (ROH) na pětiminutovkách schválily návrh na povolání Lidových milicí na obranu dělnické třídy v řadách lékařů.

Podle ministerstva zemědělství napáchaly srpnové povodně rybářům škody za půl miliardy korun. Na tiskové konferenci to oznámil mluvčí ministerstva, který se před konferencí chlubil úlovkem šestnácti metrové štiky.

Ve středu ráno se dosud veřejnosti neznámý muž - zřejmě Arab - pokusil o jakousi exhibici s automobilem u izraelského velvyslanectví v Praze, najel kolmo proti budově a zastavil a odmítal se policistům legitimovat; žádné zbraně či výbušniny nebyly nalezeny. Exhibice byla natolik ubohá, že ho neangažoval žádný cirkus ani varieté. Palestinská agentura, která se specializuje na herce jednoaktovek s výbušnou mentalitou, mu nabídla angažmá, pokud ke své exhibici přidá světelné a zvukové efekty.

Český vyjednavač v Bruselu Pavel Telička ujistil veřejnost, že vstup ČR do Unie v roce 2004 nebude ohrožen, ani pokud by summit o financování rozšíření zkrachoval. Rozšíření je pro EU důležité, jako nábor nových duší v pyramidových společnostech podobných AMWAY. Ti na špičce ždímají ty pod sebou až do doby totálního nasycení trhu. Pak se pyramida rozpadne.

Václav Havel je zase nemocný, opět začínající zánět horních cest dýchacích. Dolní cesty dýchací, soudě podle občasného větrání, fungují bezvadně.

Zaměstnanci letiště v Ruzyni strhli prémie na to, že si nevšiml pistole v kufříku pilota Václava Pojera, který pak se zbraní odletěl do Anglie a tam byl při zpáteční cestou zadržen. Za stržené prémie dá vedení letiště zazdít díru ve zdi, kterou si posádky zkracují cestu k letadlům

Bývalá pravá ruka nynějšího generálního tajemníka OSN Jana Kavana, tajemník Karel Srba, zůstává ve vazbě kvůli vyšetřování příprav vraždy novinářky Sabiny Slonkové. Pan Kavan prohlásil, že je teď všechno na levačku.

Pátek 25.10.02. Dnes začínají volby do třetiny senátu. Slunce zapadne, jako obyčejně.

Lékaři nasadili Václavovi Havlovi antibiotiky, protože se mu zvýšila teplota, není v nemocnici, je v zámku Lány. Prostý lid si dělá starosti, kdo mu co bude nasazovat příští rok a kam se bude Václav Havel uchylovat se zvýšenou teplotou.

Velitelem českého letectva bude jmenován Jan Vachek, velitel letecké základny v Náměšti nad Oslavou, 28. října ho Václav Havel povýší na generála. Toto rozhodnutí je přísně tajné, ale pro pana Vachka to bude milé překvapení.

Pilot Václav Pojer, který měl v Anglii malér kvůli pistoli zmkufříku, odchátzí ze služeb Českých aerolinií a nechal se najmout na ranch dvojité O.

Začal nový proces s Martou Chadimovou, která deset let čelí podezření, že zfalšovala dokumenty o vlastnictví pozemků v Praze na Hradčanech, v tomto procesu už nejde o trest, protože ji Václav Havel omilostnil. To jen soudy, z dlouhé chvíle, jen tak pro potěšení televize, utrácí poplatníkům peníze.

Jerry Plšek
Další články tohoto autora:
Jerry Plšek

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: