Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 26.10.2002
Svátek má Erik
  Výběr z vydání
 >TEROR: S teroristy nelze vyjednávat
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Která strana je nejhorší?
 >Gross nebudí před summitem NATO velkou důvěru
 >PENÍZE: Vyplatí se kombinovat hypotéku?
 >HRY: Exigo
 >ZDRAVÍ: Konzumenti vína jsou méně ohroženi tvrdnutím jater
 >POSTŘEH: O volbách
 >ŽE ŽIVOTA: Janko a problémy s rentgenem
 >ZEMĚDĚLSTVÍ: Vlastníci půdy a rolníci: -Venkov unii neodmítne
 >MOSKVA: Islámští teroristé dorazili do Evropy.
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >POLITIKA: Hlas za dres
 >MROŽOVINY: Důležitost pojistky
 >POLITIKA: Příběh S. Husajna aneb Diktátor sluhou NATO (2)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nádherně hladká plocha

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
26.10. TEROR: S teroristy nelze vyjednávat
Ivan Turnovec

Akce Čečenců v Moskvě skončila. Smrt několika desítek rukojmí je velice smutnou daní, nicméně silové řešení a likvidace únosců byla tím jediným správným řešením.

S teroristy se zkrátka nedá a ani nesmí vyjednávat.

Smutné je, že existují politické síly i novináři, kteří jsou ochotni čečenským teroristům naslouchat, a jejich jednání se snaží dokonce legalizovat, jen proto, že jim ideologicky nevyhovuje Rusko a jeho postkomusnistická politika. Za skandální pokládám titulek v Lidových novinách Únosci: Budeme popravovat. Správně mělo být Budou vraždit. Ostatně protiteroristická akce začala ve chvíli, kdy Čečenci skutečně s vražděním začínali.

Pokud nebudou stejně tvrdé zásahy proti teroristům všude ve světě - (Palestinské útoky na Izraelském území, také neskončí dokud nebudou kvalifikovány jednoznačně jako terorismus a násilí proti civilistům) - budou civilisté v nebezpečí. To co platí pro únosy letadel musí platit i pro ostatní teroristické činy. Ideologické snahy kamuflovat ideologickou i faktickou pomoc teroristům za tzv. STÁTNÍ TERORISMUS je jen podlé pokrytectví. Nenávist proti Rusku, či Izraeli nesmí vést k tomu, že dojde k omlouvání terorismu jako takového. Měla by si to část naší, ale i jiných populací uvědomit včas. Pokud se nezačnou akce proti civilistům na území cizích států všude ve světě tvrdě a nekompromisně trestat, hrozí nám skutečně nebezpečí, že se tímto způsobem, na úkor civilního obyvatelstva, začnou řešit i další ideologické, mocensko-politické a hospodářské problémy. To by jednotlivé státy a OSN neměly dopustit, a vůbec by se nic nestalo, kdyby se iniciativně zachovali naši zástupci v OSN.

Ivan Turnovec
Další články tohoto autora:
Ivan Turnovec

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: