Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 30.10.2002
Svátek má Tadeáš
  Výběr z vydání
 >POOHLÉDNUTÍ: Americké revoluční zachvěvy
 >TÉMA: Mýty kolem moskevského teroristického útoku
 >ČESKO A SLOVENSKO: Dvě politické story
 >MROŽOVINY: Účel světí prostředky
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ve vlaku nad Prahou
 >PSÍ PŘÍHODY: Vztah vzájemného porozumění
 >ZAMYŠLENÍ: Státní svátek bez vlajkoslávy
 >EKOLOGIE: Udusí nové uhelné elektrárny život v severních Čechách?
 >ČAS: Antipecka
 >EKONOMIKA: Spíše posílení koruny
 >OHLAS: Václav Klaus a Konec dějin v Čechách - trochu jinak (2)
 >Řeka života a smrti na korejské hranici
 >MEJLEM: Protiklausovská agitka za veřejné peníze
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Čínské námořní plavby za dynastie Ming
 >ZDRAVÍ: Děda (babička) pije !

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
30.10. To by se to volilo, kdyby nebylo voličů...
(eff)

O výsledcích prvního kola senátních voleb nemá smysl mluvit - vlastně je jen jeden skutečný výsledek - senátorem se stal Vladimír Železný. Až do pátku budeme slýchat komentáře i z úst politiků - jak dnes například. Na Praze jedna bude provedena taktika "všichni proti ODS", která se osvědčila už v minulých doplňovacích volbách. Hezký je argument: občanský demokrat Petr Weiss to prý těm ostatním ulehčil, protože podporuje Vladimíra Železného. Nádherný argument! Házení špíny na Železného se zřejmě stalo šlágrem tohoto volebního mezidobí. Moc hezké: nejdřív mu dali na talíři licenci, pak mhouřili oči při všech majetkových kotrmelcích, nakonec mu licenci prodloužili o dvanáct let a teď na něho - jak se říká, dělají ksichy. Ale co naplat, pánové a dámy: on ten Železný vyhrál, a vy zatím ne...

Ten povyk kolem železného je pozoruhodný. Hlavní slogan: Železný vyhrál proto, že je pořád v televizi. V podtextu: voliči jsou banda idiotů, kteří zvolí kohokoli, kdo je pořád v televizi. Takže dejme tomu - Vladimír Čech je v televizi přibližně stejně často, jako Vladimír Železný. Strana, kterou napadne, že by ho postavila v roce 2004 na kandidátku, vyhraje v prvním kole a k volbám v dané obvodu přijde o 50% víc voličů, než je celostátní průměr. Že je to blbost? Ovšem, že je to blbost.
Je potřeba se hodně kousnout do rtu a zatnout pěsti, aby se dospělo ke konstatování, že lidi přece jen mají úctu k jiným lidem, kteří něco dokázali. Zvolili z tohoto důvodu majitele cestovní kanceláře Václava Fischera. Že je zklamal, že byl v senátu do počtu, a že jeho nápad stát se prezidentem je zřejmě groteskní, to je jiná věc. Zvolili ho, protože za ním bylo víc, než "jen slogan".
To by bylo překvapení, kdyby se ukázalo, že Vladimír Železný v senátu pracuje - a že , kupříkladu, dokáže, že je senát k něčemu jinému, než 81 sinekur pro zasloužilé činovníky!

Ještě něco: Lidovecké ústředí nebude doporučovat voličům, koho mají volit. No konečně projev záblesku inteligence! Konečně někomu došlo, že ti vzácní lidé, kteří se uvolí volit do špenátu, nejsou zvědaví na kouřové signály z Prahy a použijí k rozhodování vlastní hlavy.

Na okraj, spíš přípodotek
Ze zpráv: Pětice školáků ve věku od 8 do 11 let se bavilo vražděním bažantů v bažantnici u obce Strenice na Mladoboleslavsku. Och, rozčilujme se nad úpadkem mravů! Děti pobily bažanty! Ti bažanti přece jsou chováni v bažantnici, aby je mohli zavraždit z brokovnic jejich ctihodní otcové! A ti smradi je ve vraždění předběhli, no to je ale škandál!
Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: