Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 6.11.2002
Svátek má Liběna
  Výběr z vydání
 >TEMELÍN: Fagan a jeho parta...
 >FEJETON: Bolestné poznání
 >POLITIKA: Volby potvrdily slabost partají
 >POLITIKA: ČSSD dluží komunistům za senátní hlasy
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Trampoty s podvlékačkami
 >PSÍ PŘÍHODY: Bedlivý pozorovatel
 >MROŽOVINY: VŘSR
 >POLITIKA: Snad nová podoba ODS, zatím na regionální úrovni.
 >POLITIKA: Podle skutků poznáme je
 >EKONOMIKA: ČNB snížila repo sazbu
 >TÉMA: Otázky a terorismus
 >MEJLEM: Další -nezávislý- kandidát
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Velká severní válka (mapa)
 >POSTŘEH: O tramvaji
 >Čínská propaganda v českém parlamentu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
6.11. Čínská propaganda v českém parlamentu
WWW.INFOSERVIS.NET

„V současné době stále existují na mezinárodní scéně protičínské síly, které poskytují pomoc dalajlamově klice. Fakt, že Tibet je neoddělitelnou součástí Číny, se však nikdy nezmění.“ Tato slova zazněla 24. října na půdě české poslanecké sněmovny.

Místopředseda PS Vojtěch Filip (KSČM) totiž pozval delegaci čínských komunistických soudruhů, aby pohovořili na téma pokroku v Tibetu. „Aby tu zazněla i slova té druhé - oficiální – strany,“ vysvětlil Filip důvod pozvání s narážkou na to, že Prahu již čtyřikrát navštívil dalajlama, který reprezentuje tibetskou exilovou vládu sídlící v Indii.

„Oficiální čínská strana“ tedy předvedla, co umí: političtí vězni v Tibetu neexistují, panuje zde naprostá náboženská svoboda a jediný, kdo kazí život tibetského lidu, je dalajlama, který se ho snaží odštěpit od Číny. „Chlapec, kterého dalajlama ilegálně jmenoval 11. pančhenlamou, žije a jako normální čínský (!) chlapec chodí do školy,“ řekl vedoucí čínské delegace Suo-lang Tuo-ťi například o Gendün Čhökji Ňimovi, který se v roce 1995 stal jako osmiletý nejmladším politickým vězněm na světě a je od té doby nezvěstný.

„Čínská lidová republika je jednotný stát a nikdo nemá právo mluvit do toho, jak je uspořádána,“ přidal se Vojtěch Filip k obhajobě čínského vpádu do Tibetu, jehož následkem zemřely desítky tisíc Tibeťanů, statisíce odešly do exilu a miliony dodnes čelí represím ze strany čínské policie a úřadů ve své vlastní zemi.

Tak okatou ignoraci porušování základních lidských práv český parlament již dlouho nezažil. Naposledy asi v době, kdy tu vládli kolegové čínských komunistů. Jak je vidět, současná KSČM se své minulosti rozhodně nezřekla, a když bude mít příležitost, ráda ji znovu uvede do praxe!

Marie Peřinová

Více k tématu se dozvíte na stránkách Informačního servisu společnosti Člověk v tísni


Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: