Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 2.11.2002
Památka zesnulých
  Výběr z vydání
 >ZDRAVÍ: Nový lék proti žloutence
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Dosti již bombardování Hrozného!
 >SVĚT: O původu a rodině V.I.Lenina
 >KULTURA: Luxusní štace EBENů
 >Připojuji se k požadavku čečenských teroristů
 >ZAJÍMAVOST: Ohlédnutí do doby plynové
 >POVÍDKA: Jak jsem (ne) chtěla mít děti
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >POLITIKA: Zaměstnáváš, tak hlídej
 >POLITICE: Tragikomické počínání Unie svobody
 >DOPRAVA: Pražská doprava - setrvalá neschopnost
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zas jeden vynález, který si nedám patentovat
 >PSÍ PŘÍHODY: Divné zvuky z vedlejší místnosti
 >FEJETON: O dojídání a dočítání
 >KULTURA: Cimrman se konečně dočkal pamětní desky

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
2.11. NÁŠ RYBNÍK: Co se zdá...
JITA Splítková

Podařilo se mi ochořet, užívám si rýmu, kašel... no znáte to, ležíte, pijete čaj, berete léky...spíte...
Dnes večer mě probudil zuřivý štěkot mého mopse Mufa. Kouknu co se děje - Muf se sápe na okno. Kouknu po druhé a leknutím mě i kašel přešel. Na závěsu se jasně rýsuje lidská silueta. Někdo je za oknem! Bydlím nízko, takže by to nebyl žádný zázrak. Silueta se divně hejbala a dělala pravidelné zvláštní pohyby rukama. Chce rozbít okno? Zloděj? Co teď? Muf si dle štěkotu představoval, že je mastif. Vylítla jsem z postele... rychle odhrnula závěs a... Ne, žádné drama, jen sousedka naproti přes dvorek věšela z okna ven prádlo (ty prapodivné pohyby rukou) - jak ji ozařovalo světlo z bytu, vytvořila mi na závěsu stínové divadlo. Jistě by ji pobavilo, že mě na chvíli vyděsila :-). Jen Muf štěkal oprávněně - za oknem skutečně někdo byl. Znovu jsem si v praxi potvrdila, že věci někdy nejsou tím, čím se zdají :-).
Tento týden jsme si několikrát mohli připomenout tuto otřepanou pravdu.

V pondělí byl státní svátek 84. výročí vzniku samostatného státu. Do ulic tentokrát vyšlo extrémistů z tábora levice i pravice skutečně pomálu, už je to asi nebaví (nebo se připravují jakýmiže veselicemi přivítají v Praze NATO?). Večer se dávaly na Hradě řády - tentokrát ještě víc, než jindy, platilo - chceš-li řád, musíš být kamarád. Mnoho lidí pokládá za pikantní, že řád TGM dostal katolík Vlk - z historie je známo, že první prezident skutečně neoplýval nijakou servilní láskou (dalo by se dokonce říci- vůbec žádnou) k této církvi. Jenže s udělováním řádů za zásluhy, se to má stejně, jako s tím mojim stínovým zlodějem.

Za nízkou volební účast v prvním kole voleb do Senátu může četnost voleb, které na sebe navazují, roli však hraje i nevíra lidí v jeho smysl, řekl v Kladně premiér Špidla. Největší město Středočeského kraje navštívil ve středu nečekaně, aby podpořil zdejšího kandidáta ČSSD do Senátu Ladislava Svobodu.
Ona ta četnost voleb by lidem nevadila, kdyby měli záruku, že to k něčemu je a noví politici aspoň něco skutečně zlepší (například taková kauza Česká pošta - pokud jim svěříte zásilku - balíček vězte, že na jeho dodání mají prý měsíc a v některých případech se ho nemusíte dočkat vůbec, České dráhy, a byrokracie.. témat na možnosti zlepšovat, by bylo). Neúčastí ve volbách lidi dávají spíše najevo - "prokoukli jsme vás, jste jedna banda, ať je tam ten nebo ten nic se nemění a my s vámi odmítáme hrát to divadlo ..." Pravdou je, že toto voličské furiantství k ničemu nevede, politici, a to i ti na komunální úrovni, nemají přeci žaludek :-).

Já mám aspoň malého hlídače, náš stát nemá nic, a tak musí škemrat jinde. V pátek jsme si v médiích přečetli:
"Ochrana vzdušného prostoru bude zajištěna. Na straně USA byla vždy vůle se dohodnout," oznámil i ministr zahraničí Cyril Svoboda.
Tvrdík informoval Právo, že Američané jsou ochotni vypomoci. "Pan velvyslanec mi sdělil stanovisko USA, které znělo, že se americká vláda rozhodla vyhovět požadavku ČR. Velvyslanec také vyjádřil přesvědčení, že se brzy podaří vyřešit všechny právní aspekty takového kroku," řekl Tvrdík Právu. Aby tomu tak skutečně bylo, projedná vláda v neděli příslušný návrh zákona.

Jak to tady za tři neděle bude vypadat? Zatím se marně snažím konkrétně zjistit, které ulice po dobu summitu NATO v Praze budou uzavřeny. (Už se mě na to dost lidí ptalo.) Rozešlu další mejlíky a snad vám konečně budu moci podat požadované informace.

EDDA - JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: