Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 4.11.2002
Svátek má Karel
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Střet Mohamedánů se světem a mezi sebou
 >ZE SVĚTA: Nepřehlédnutelné příznaky degenerace.
 >ROZBOR: ČSR na podzim 1938 z ekonomicko-právního hlediska
 >AUSTRÁLIE: 109 návštěv bordelu.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě jeden vynález - volby bez účasti voličů
 >PSÍ PŘÍHODY: Jsou to staří válečníci
 >NÁZOR: 3x ne Nero Wolfe...
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >ŠKOLA: Co znamená být vzdělaný v jedenadvacátem století.
 >ÚVAHA: Morálka a peníze
 >ZDRAVÍ: Nový lék proti žloutence
 >ZAMYŠLENÍ: Špidlův Temelín (II)
 >Ze zákulisí jednání o budoucnosti českého Internetu
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Reformace a protireformace (mapa)
 >AFÉRA: Děly se v Československu pokusy na lidech?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  Austrálie  
 
4.11. AUSTRÁLIE: 109 návštěv bordelu.
George Švehla

Asi zklamu ty čtenáře, kteří doufají že zde uveřejním svoje pikantní osobní memoáry. Jde o příhodu co se odehrála nedaleko od nás. Jak všichni dobře víme, tak zmíněné instituce ve všech jejich formách a převtěleních jsou součástí společnosti už mnoho tisíc let. Ať si to vládnoucí skupina přeje a nebo ne. Patří jaksi ke krajině. Obstarávají jakýsi pojistný a nebo přetlakový ventil společnosti.

Zrovna tak jako výše zmíněné instituce, tak se v každé společnosti vyskytují jedinci nepoctiví, kradaví, špatní a nebo jen zlobiví. Bez rozdílu společenského postavení, vyznání, barvy pleti a nebo vyznání. Prostě jak se lidově říká, "hajzla najdeš všude", což ovšem nevylučuje, že dobrý člověk ještě žije. Jen se čím dál tím tíže hledá. Jaksi jich v moderní společnosti ubývá a nebo se dovedou lépe skrývat.

Nedávno se podařilo zdejší kontrole odboru školství odhalit, že za poslední ČTYŘI roky pan Gregory John Dickson, jinak ředitel finančního odboru a administrativy institutu TAFE (zabývajícím se výukou technických směrů) v západní Sydney, falšoval účty od 1. června 1998. Za tuto dobu tento třiapadesátiletý účetní z Emu Plains stačil na kreditní kartu korporace utratit 64 000 klokaních dolarů na svých 109 návštěv místního bordelu. U soudu se hájil výrokem, že tyto návštěvy potřeboval ke zmírnění "stresu", který mu způsobovalo jeho zodpovědné pracovní zařazení. Tento povedený pan účetní vždy po návštěvě zařízení a úlevě stresu zasedl za svůj služební počítač a "vytvořil" falešné účty za psací potřeby. Když kontrola zjistila, že právě tento institut má nápadně vysokou spotřebu papíru, tužek a propisek, tak si na milého pana ředitele posvítila a tak zjistila jeho nekonvenční "kreativitu".

Pan Gregory John Dickson ještě nebyl odsouzen, neboť případ je stále ve vyšetřování. Tuším, že po rozsudku si už k účetnictví ani nečichne a po jistou dobu pobude v zařízení které mu poskytne prostředí klidné a bez nežádoucího stresu, který tohoto pána dovedl, jak sám říká, na šikmou plochu.

Z výše uvedeného vidíme, že tento pán je bohapustý amatér a "čučkař". Kam se hrabe na politiky místní, státní a federální! Ti se tak lehce načapat na hruškách nedají! O "kapitánech" globálních společností ani nemluvě. Stačí se podívat na nedávné aféry "superspolečností" v USA. Nakonec ale i na ně došlo. O soudruzích v české politice a průmyslu se zde zmiňovat nebudu, ti patří do VELICE zvláštní kategorie chameleónů, která se této zprávě vymyká.

George Švehla 27/9/2002
Další články tohoto autora:
George Švehla

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: